Citrix zveřejnil finanční čísla za třetí kvartál fiskálního roku 2005

FORT LAUDERDALE, Florida, USA — 20. října, 2005 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), vedoucí světová společnost v oblasti řešení pro přístupovou infrastrukturu, dnes zveřejnila finanční výsledky za třetí čtvrtinu fiskálního roku 2005 (tj. do 30. zaří 2005).
Citrix zveřejnil finanční čísla za třetí kvartál fiskálního roku 2005

FINANČNÍ VÝSLEDKY

Ve třetí čtvrtině fiskálního roku 2005 měl Citrix tržby ve výši 226,9 milionů USD, v porovnání s 187,6 milionů USD za stejné období minulého roku, což je meziroční nárůst tržeb o 21%.

Výsledky podle GAAP (Všeobecně uznávané účetní zásady)
Čistý zisk za třetí kvartál fiskálního roku 2005 byl 41 milionů USD, což je 0,23 USD za akcii – což zahrnuje výdaje 7 milionů USD za započatý výzkum a vývoj spojený s akvizicí společnosti NetScaler – v porovnání s čistým ziskem 38,4 milionu USD, což činí 0,22 USD za akcii za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2004.

Výsledky Non-GAAP
Čistý příjem, který nezahrnuje amortizace nehmotných aktiv a odložených skladových náhrad a také probíhající výzkum a vývoj, byl 52,2 milionu USD za třetí čtvrtinu fiskálního roku 2005, tedy 0,29 USD za akcii, za stejné období loni byl čistý zisk 42,3 milionu USD (0,24 USD za akcii).

“Naše výsledky za třetí kvartál jsou vynikající,” řekl Mark Templeton, prezident a generální ředitel společnosti Citrix.  “Máme solidní růst tržeb, zisk na akcii a cash flow.

“Dočkali jsme se skvělého přijetí našich nových produktů, zejména online služeb, Access Gateway a produktové řady pro aplikační networking. Výsledky naznačují, že zákazníci objevují mnohem širší okruh našich produktů a služeb, které jsou pro ně nejpřesvědčivějším řešením na trhu přístupové infrastuktury.

“Uspořádáním konference Citrix iForum, na které jsme představili své vize pro přístup rekordního množství zákazníků a předvedli nové technologie a možnosti,  jsme právě zahájili čtvrtý kvartál.  Zájem byl vysoký a my se už těšíme, že v následujících měsících zúročíme podněty, které jsme na iForu získali.”

Finanční výhled na čtvrté čtvrtletí roku 2005
Management společnosti Citrix nabízí očekávané výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2005.

  • Očekávají se tržby v rozmezí 243-251 milionů USD.
  • Celkové upravené operační výdaje porostou postupně ze 7 na 8%.
  • GAAP zisk na akcii bude v rozmezí 0,25-0,27 USD, zisk na akcii podle non-GAAP se očekává v rozmezí 0,30-0,32 USD.

Předchozí body jsou založeny na nynějších předpokladech. Tyto body jsou výhledové a od skutečných výsledků se mohou lišit.

Finanční přehled za fiskální rok 2005
Management společnosti Citrix nabízí přehled za celý fiskální rok 2005, který zahrnuje dopady, související s akvizicí společnosti NetScaler.
Společnost očekává čistý výnos v rozmezí 883-891 milionů USD, GAAP zisk na akcii 0,85-0,87 USD a non-GAAP zisk na akcii 1,10-1,12 USD.  Non-GAAP zisk na akcii nezahrnuje amortizace nehmotných aktiv a odložených skladových náhrad a také probíhající výzkum a vývoj a daňové opatření, související s repatriací výdělků v cizích zemích podle American Jobs Creation Act (AJCA).
Předchozí stanoviska jsou založena na nynějších předpokladech, skutečné výsledky se od nich mohou lišit.

Společnost Citrix a přehled jejích produktů a aliancí
Během 3. čtvrtletí roku 2005, Citrix:

  • obdržel ocenění Global ISV Partner of the Year Award for 2005 společnosti Microsoft. Za tři roky, co společnost Microsoft uděluje toto ocenění, získal Citrix nejvyšší ocenění v letech 2003 a 2005, a v roce 2004 byl finalistou.
  • ohlásil dostupnost Citrix Access Essentials™ zvláště vyvinutého a cenově přizpůsobeného produktu pro poskytování bezpečné virtualizace aplikací a efektivní centralizované správy informačních zdrojů v malých a středních společnostech.
  • představil nové výkonné nástroje služby Citrix® GoToMeeting™ 2.0 pro vedení online setkání, školení a prezentací s rychlým, bezpečným a spolehlivým výkonem na vyžádání.
  • dokončil akvizici soukromé společnosti NetScaler Inc., čímž posílil zákaznickou nabídku, a to zlepšením výkonu jakékoli aplikace dodávané prostřednictvím platformy Citrix Access Platform.
  • ohlásil potvrzení integrace Citrix Access Suite™ verze 4.0 s JD Edwards EnterpriseOne verze 8.11 společnosti Oracle.

O společnosti Citrix
Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou společností v přístupu na vyžádání (on demand). Produkty Citrix používá každý den více než 160 000 organizací na celém světě. Přístupový software, služby a zařízení Citrix poskytují nejlepší možný přístup k jakékoli aplikaci pro jakéhokoli uživatele.  K zákazníkům firmy Citrix patří 100 % společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 98% společností ze seznamu Fortune 500, stejně jako stovky tisíc malých firem a jednotlivců. Společnost Citrix má přes 6 200 distribučních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. Čistý zisk společnosti Citrix v roce 2004 činil 741 milionů dolarů. Více informací naleznete na adrese: http://www.citrix.com.

Témata článku: Microsoft, Access, Citrix, Edwards, Třetí čtvrtletí, Čistý zisk, Zisk, Skvělý přehled

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí