Citrix zlepšuje svou pozici vizionáře v očích analytické společnosti Gartner

Prudký nárůst prodeje produktu Access Gateway SSL VPN – více než 2500 nově implementovaných systémů po celém světě a 800 certifikovaných Citrix Channel Partnerů za necelý rok.
Citrix zlepšuje svou pozici vizionáře v očích analytické společnosti Gartner

Praha, 15. prosince 2005 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), vedoucí světová společnost v oblasti řešení pro přístupovou infrastrukturu, byl zmíněn ve zprávě společnosti Gartner nazvané “Magic Quadrant for SSL VPN, North America, 3Q05”[i]. Viceprezident a významný analytik společnosti Gartner John Girard hodnotil 14 výrobců SSL VPN v závislosti na jejich schopnosti uskutečnit a dotáhnout do konce své vize. Gartner je výzkumná a poradenská společnost, která pomáhá více než 45 tisícům klientů po celém světě zorientovat se v oblasti technologií a obchodu.

Podle letošních kritérií se Gartner zaměřil na sedm parametrů vizí a jejich uskutečňování – porozumění trhu, produktové strategie, inovace, celková životaschopnost, marketingová zdatnost, prodeje/stanovení cen a zkušenosti zákazníků. Podle Gartneru výrobci zařazení jako “vizionáři” prokázali jasné porozumění směřování trhu a vědí jak zúročit tržní trendy. Vizionáři investují do funkcí na pokraji ztrátovosti, které jsou podstatné až v další generaci produktů a poskytují nakupujícím přístup ke zvýšené bezpečnosti a správě. Vizionáři mohou ovlivnit průběh technologického vývoje na trhu, ale nedokážou náležitě realizovat své představy a vymanévrovat konkurenci a lídry trhu. Klienti si vybírají vizionáře kvůli nejaktuálnějším funkcím a, v případě malých výrobců, zvláštní zákaznické péči.

Ve zprávě se konstatuje: “SSL znamená jak nový VPN vzdálený přístup, tak pokračování v dědictví vzdáleného přístupu přes IPsec. SSL je nejnasazovanější systém virtuálních soukromých sítí na trhu, protože je kompatibilní s každým prohlížečem, platformou i operačním systémem. Jde o nejznámější metodu VPN. Gartner odhaduje, že do roku 2008, budou sítě SSL VPN  hlavní metodou pro vzdálený přístup pro více než dvě třetiny zaměstnaců v oblasti teleworkingu (práce z domova), více než tři čtvrtiny dodavatelů a více než 90% příležitostných zaměstaneckých přístupů.”

“Domníváme se, že pověst vizionáře v oblasti SSL VPN je dokladem schopností společnosti Citrix a potvrzením strategické pozice, kterou Citrix na tomto rostoucím trhu disponuje,” prohlásil Gordon Payne, marketingový viceprezident společnosti Citrix. “Citrix Access Gateway nabízí novým zákazníkům stejně jako stávajícím 160 000 zákazníkům přesvědčivé a snadno nasaditelné řešení SSL VPN pro bezpečný vzdálený přístup k jakémukoli podnikovému zdroji. Těší nás prudký nárůst a brzké osvojení tohoto řešení zákazníky.”

Uznání společnosti Gartner následuje po nedávných vylepšeních produktu Citrix Access Gateway™ verze 4.2. což je univerzální SSL VPN zařízení, které poskytuje bezpečný, nepřerušený, jednotný přístupový bod ke všem protokolům a aplikacím, včetně multimediálních a VoIP aplikací. Volba Advanced Access Control rozšiřuje přístup na více zařízení a uživatelů a kontroluje, kdo má přístup k podnikovým informacím a jaké akce se s nimi mohou provádět – přístup se stává přepínačem, kde lze nakonfigurovat tu pravou úroveň přístupu pro jakýkoli přístupový scénář. Access Gateway přináší nejlepší přístupový komfort pro každého: bezpečný přístup k podnikovým datům pro firmy, snadný přístup pro podniky a snadnou správu a nízké náklady na přístup pro IT oddělení.

 

O Magic Quadrant

Magic Quadrant je chráněn autorským právem společnosti Gartner, Inc. a je využit s jejím svolením. Magic Quadrant je grafické znázornění trhu za určitý časový úsek. Zobrazuje analýzu toho, jak si vybraní výrobci vedou v kritériích trhu, které definuje Gartner. Gartner nepodporuje žádného výrobce, výrobek nebo službu zobrazené v Magic Quadrantu, a nenabádá uživatele, aby si vybírali pouze ty výrobce, kteří jsou uvedeni jako "Leaders". Magic Quadrant je míněn pouze jako výzkumný nástroj, nikoli jako návod ke konkrétním činům.

O společnosti Citrix

Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou společností v přístupu na vyžádání (on demand). Produkty Citrix používá každý den více než 160 000 organizací na celém světě. Přístupový software, služby a zařízení Citrix poskytují nejlepší možný přístup k jakékoli aplikaci pro jakéhokoli uživatele.  K zákazníkům firmy Citrix patří 100 % společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 98% společností ze seznamu Fortune 500, stejně jako stovky tisíc malých firem a jednotlivců. Společnost Citrix má přes 6 200 distribučních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. Čistý zisk společnosti Citrix v roce 2004 činil 741 milionů dolarů. Více informací naleznete na adrese: http://www.citrix.com[i] Výzkum společnosti Gartner “Magic Quadrants for 3Q05 SSL VPN”, John Girard. 8. prosince 2005

Témata článku: Gordon, Přístup, Magic

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje