Citrix získal ve třetím čtvrtletí roku 2005 nejvyšší podíl na trhu SSL VPN

Praha — 3. ledna 2006 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), vedoucí světová společnost v oblasti řešení pro přístupovou infrastrukturu, oznámila, že podle nedávno zveřejněného výzkumu společnosti Infonetics Research Inc. se stala jedničkou na trhu zařízení Secure Sockets Layer Virtual Private Network (SSL VPN).
Citrix získal ve třetím čtvrtletí roku 2005 nejvyšší podíl na trhu SSL VPN

Ve zprávě nazvané “Celosvětový podíl na trhu zařízení a softwaru pro síťovou bezpečnost“ byl Citrix v segmentu zažízení SSL VPN zmíněn vůbec poprvé. Nyní má Citrix vedoucí - 30% - podíl na trhu, což v absolutních číslech činí téměř 5 000 jednotek SSL VPN prodaných ve třetím čtvrtletí roku 2005 po celém světě.

Citrix se zaměřil na trh SSL VPN po akvizici společnosti Net6 provedené v listopadu a prosinci 2004. Krátce na to, v lednu 2005, představil Citrix zařízení Access Gateway SSL VPN, které je od té doby dostupné prostřednictvím více než 5 000 resellerů po celém světě. Od dubna 2005 je Access Gateway také součástí sady Citrix Access Suite, která dále obsahuje Citrix Presentation Server a Citrix Password Manager. Zákazníci všech velikostí velmi dobře přijali výhody tohoto zařízení, které je k dispozici jako samostatná jednotka nebo jako součást přehledného přístupového řešení sady Access Suite.

 O zařízení Citrix Access Gateway

Citrix Access Gateway je univerzální zařízení SSL VPN, které zajišťuje bezpečný, stále dostupný jednotný přístupový bod ke všem protokolům a aplikacím, včetně multimediálních a voice-over-IP (VoIP) aplikací. Volitelná komponenta Advanced Access Control rozšiřuje přístup pro více zařízení a uživatelů a monitoruje, kdo přistupuje k podnikovým informacím a jak s nimi nakládá. Access Gateway přináší kvalitní přístupový komfort pro každého: bezpečný přístup k podnikovým datům firmám, snadný přístup pro uživatele a jednoduchou správu a snížené náklady na přístup IT oddělením.

O společnosti Citrix

Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou společností v přístupu na vyžádání (on demand). Produkty Citrix používá každý den více než 160 000 organizací na celém světě. Přístupový software, služby a zařízení Citrix poskytují nejlepší možný přístup k jakékoli aplikaci pro jakéhokoli uživatele.  K zákazníkům firmy Citrix patří 100 % společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 98% společností ze seznamu Fortune 500, stejně jako stovky tisíc malých firem a jednotlivců. Společnost Citrix má přes 6 200 distribučních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. Čistý zisk společnosti Citrix v roce 2004 činil 741 milionů dolarů. Více informací naleznete na adrese: http://www.citrix.com.

Váš názor Další článek: Volný přestává u ADSL uplatňovat Fair Use Policy

Témata článku: Bezpečnost, VPN, Gateway, Access, Citrix

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší