Citrix WANScaler Client poskytuje mobilním uživatelům výkon aplikací na úrovni LAN

LAS VEGAS, veletrh Interop — 22. května 2007 — Citrix Systems, který působí v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, představil nový softwarový klient pro optimalizaci WAN sítí, který rozšiřuje výkon aplikací na úrovni LAN sítí na mobilní zaměstnance podnikových poboček.
Citrix WANScaler Client poskytuje mobilním uživatelům výkon aplikací na úrovni LAN

Citrix na veletrhu Interop Las Vegas 2007 předvedl také živou demonstraci nového Citrix WANScaler Client, který bez problémů kooperuje s jeho SSL VPN řešením Citrix Access Gateway, čímž eliminuje tradiční kompromis mezi rychlým výkonem aplikací a bezpečným přístupem k aplikacím pro mobilní zaměstnance. Nová verze je součástí strategie Citrixu, jejímž cílem je zajistit kompletní infrastrukturu pro poskytování aplikací. Ta umožňuje zákazníkům poskytovat jakoukoli aplikaci jakémukoli uživateli s co nejlepším výkonem, bezpečností a náklady.

Analytici odhadují, že až 55% firemních zaměstnanců přistupuje v současné době ke svým aplikacím, když jsou mimo pobočku a až 90% potřebuje pravidelný přístup k aplikacím z domova nebo při cestování. Z toho důvodu firmy vyžadují taková řešení pro poskytování aplikací, která mohou rozšířit výkonnostní a bezpečnostní přínosy LAN na všechny uživatele aplikací bez ohledu na to, kde se nacházejí. Mnoho organizací začalo řešit tento problém prostřednictvím zařízení pro optimalizaci WAN sítí. Mezi ně se řadí i Citrix WANScaler, který zvyšuje rychlost, jíž jsou poskytovány aplikace zaměstnancům v pobočkách, protože překonává překážky ve výkonu indukované WAN sítí. Jakmile však uživatelé opustí pobočku, nemají už ze zařízení optimalizujících WAN žádný užitek. Nyní Citrix učinil významný krok k vyřešení těchto širších potřeb a přišel s nabídkou WANScaleru coby zařízení instalovaného v každé pobočce, a nově jako softwarového klientu instalovaného na PC každého uživatele. Tato kombinace rozšiřuje přínosy optimalizace WAN vně poboček, čímž umožňuje mobilním uživatelům přistupovat k aplikacím odkudkoli chtějí, ovšem bez tradičního snížení výkonu při „vzdáleném přístupu“.

“IT manažeři jsou čím dál častěji zahlceni úkoly, které jsou mnohdy v protikladu – na jedné straně zajistit efektivitu a zlepšit bezpečnost a na straně druhé pomoci dosáhnout růstu obratu,” konstatuje Lucinda Borovick, programová ředitelka, datacenter networks, společnosti IDC. “Výsledkem je, že hodnotí produkty na základě jejich schopnosti podporovat určitý mix požadavků: musejí umožňovat hladký, rychlý, předvídatelný přístup k aplikacím; fungují v rámci bezpečnosti firmy a podporují mobilně pracující.”

Nový Citrix WANScaler Client nabízí transparentní softwarovou instalaci, která se odehrává přímo na desktopu uživatele – či přímo na domácím počítači – a umožňuje využít výhod optimalizace WAN odkudkoli. WANScaler Client automaticky nastavuje optimální výkon v závislosti na reálných podmínkách v síti a začleňuje funkce předtím dostupné pouze v zařízení Citrix WANScaler, jako např. kompresi, četné optimalizace protokolů a vyspělou TCP akceleraci.

Vzhledem k tomu, že řešení pro optimalizaci WAN se rozšiřují o funkce pro mobilně pracující, čelí tím dalšímu problému, týkající se součinnosti s řešeními pro bezpečný přístup k aplikacím, např. SSL VPN. Když SSL VPN šifruje uživatelskou session, většina technologií pro optimalizaci WAN nepracuje správně, protože nemohou optimalizovat zašifrovaný provoz. WANScaler Client je prvním řešením, které řeší tento problém součinností se SSL VPN klientem svého produktu Citrix Access Gateway. Tím je zajištěno, že mobilní zaměstnanci mají při používání obou řešení dohromady rychlý a bezpečný přístup.

Jako nedílná součást infrastruktury Citrix pro end-to-end poskytování aplikací rozšiřuje WANScaler výkon kritických aplikací na úrovni LAN pro mobilně pracující a uživatele v pobočkách. Kromě nového WANScaler Client ohlásil Citrix několik dalších důležitých funkcí své řady zařízení WANScaler. Ty zahrnují funkce pro zlepšenou kvalitu služeb (QoS), které zachovávají a chrání odezvu vysoce interaktivních aplikací, usnadnění ovládání a rozšířené funkce pro rozhraní sítě k podpoře komplexních síťových prostředí ve firmách. Kvalitnější nástroje reportování navíc poskytují granulární statistiku výkonu aplikací a informace o trendech, které mají umožnit strategické řešení problémů ve WAN.

“Vzhledem k tomu, že pracovní prostředí se vyvíjejí a trendem je zaměření na uživatele a na místo jeho působení, infrastruktura pro poskytování aplikací nemůže pouze vyhovět nárokům tradičních LAN a WAN – musí se rozšířit na každého, ať je kdekoli,” říká Karl-Heinz Warum, Area vice president, Citrix Systems, Central Europe. “Zatímco konsolidace datového centra přináší jasné úspory firmám, uživatelům aplikací musí být zaručen odpovídající uživatelský komfort bez ohledu na to, kde chtějí pracovat. Citrix WANScaler udržuje výkon aplikací a spolu s Access Gateway umožňuje bezpečné poskytování aplikací mobilně pracujícím.”

WANScaler Client bude dostupný v červnu 2007. Celosvětová dostupnost se pak očekává ve třetím čtvrtletí roku. Doporučená cena WANScaler Client se liší v závislosti na velikosti nasazení.

Váš názor Další článek: AllofMP3 opět o krůček blíže k zániku

Témata článku: Bezpečnost, Bezpečnostní veletrh, Rychlý přístup, Gateway, Citrix, Instalovaná aplikace, Bezpečná aplikace, Heinz, Pobočka, Nedílná součást

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší