Citrix uvádí na trh novou verzi své vlajkové lodi - Presentation Server 4.5

Praha — 13. února 2007 — Citrix Systems, který se zabývá infrastrukturou pro poskytování aplikací, oznámil dostupnost nejnovější verze své vlajkové lodi – produktové řady Citrix Presentation Server, která je de facto standardem pro poskytování Windows aplikací.
Citrix uvádí na trh novou verzi své vlajkové lodi - Presentation Server 4.5

Presentation Server 4.5 obsahuje nové zásadní funkce - streaming aplikací na vyžádání, zajištění centralizace aplikací, monitorování aplikací z pohledu koncového uživatele, přihlašování jediným heslem a pokročilou grafickou akceleraci – to vše značně usnadňuje a zlevňuje poskytování Windows aplikací jakémukoli uživateli, prostřednictvím jakékoli zařízení a do jakékoli lokace. Nová verze také rozšiřuje okruh aplikací podporovaných Presentation Serverem a nabízí tak zákazníkům přehledné řešení pro poskytování všech Windows aplikací – od osobních aplikací jako je sada Microsoft Office 2007, přes složité podnikové aplikace, až po ty nejnáročnější grafické aplikace na trhu.

“Poslední verze Presentation Serveru disponující technologiemi virtualizace a streamingu aplikací umožňuje větší flexibilitu firemním zákazníkům, kteří  využívají mnoho Windows aplikací,” říká John Humphreys, programový ředitel společnosti IDC. “Kombinace těchto technologií – kromě všech dalších nových funkcí – nejen pomáhá zákazníkům virtualizovat aplikace, ale také zvolit si způsob jak spravovat, zajistit a zabezpečit aplikace pro své uživatele.”

Citrix jako dlouholetý hráč v oblasti poskytování Windows aplikací se svým řešením Presentation Server rozšířil v minulých letech podstatně svou produktovou řadu a pronikl do end-to-end infrastruktury pro poskytování jakékoli aplikace jakémukoli uživateli. Produktem Presentation Server 4.5 se Citrix vrací ke svým kořenům a znovu určuje způsob jak poskytovat Windows aplikace -  integrací funkcí některých svých novějších technologií, včetně Citrix EdgeSight pro monitorování výkonu aplikací, Citrix Access Gateway pro zabezpečení přístupu k aplikacím, a nové technologie streamingu aplikací (dříve s kódovým označením “Tarpon”), která slouží k poskytování desktopových aplikací na vyžádání. Tyto a další funkce dělají z Presentation Serveru 4.5 kompletní řešení pro poskytování Windows aplikací a zlepšují každý aspekt komunikace mezi aplikacemi v data centru a uživateli na jakémkoli místě na světě.

Citrix Presentation Server 4.5 nabízí širokou škálu nových funkcí, mezi něž patří: 

  • Streaming aplikací na vyžádání – Presentation Server vždy poskytoval nejlepší způsob jak virtualizovat poskytování klient/server Windows aplikací, což umožňovalo jejich centrální instalaci a správu, a zároveň zajištění přístupového komfortu pro koncové uživatele. S novou technologií streamingu aplikací rozšiřuje Presentation Server 4.5 tyto přínosy o desktopové aplikace jako např. Microsoft Office 2007, a umožňuje, aby byly posílány prostřednictvím sítě uživatelům jako služba na vyžádání, podobně jako stahování hudby nebo videa. Tento proces je transparentní pro koncové uživatele, kteří běžně přistupují k desktopovým aplikacím z menu Start ve Windows, stejně jako dříve. Vzhledem k tomu, že vysílané aplikace pracují v chráněném izolovaném prostředí na desktopu každého uživatele, mohou nyní IT manažeři nabídnout uživatelům mnohem širší rejstřík desktopových aplikací bez obav o nekompatibilitu mezi jednotlivými verzemi a problémy s migrací. Když jsou uživatelé odpojeni od sítě, streamované aplikace normálně běží, stejně jako by byly nainstalované tradičně. Když je uživatel připojen, každému uživateli se automaticky a transparentně posílají nové aktualizace a záplaty, čímž je zajištěno, že vždy pracují s nejnovější verzí. 
  • Monitorování z pohledu koncového uživatele – nové funkce pro monitorování výkonu v Presentation Serveru 4.5 dávají IT plný dohled nad výkonem aplikací z perspektivy koncových uživatelů, což jim umožňuje aktivně spravovat úroveň služeb nebo rychle označit a odstranit problémy se serverem, sítí nebo aplikací, které ovlivňují komfort a výkon uživatele. Tato funkce těží z technologie Citrix EdgeSight. 
  • Zajištění centralizovaných aplikací – zákazníkům s mnoha farmami Presentation Serveru poskytují nové funkce pro zajištění centralizovaných aplikací jednu centrální lokaci pro nejnovější verze všech Windows, desktopových a klient-server aplikací. To umožňuje IT obsloužit nové aplikace a servery rychleji než kdy dříve. Výsledkem je, že doručování a údržba Windows aplikací ve středních a velkých podnicích je značně usnadněná, umožňuje mnoho aktualizací aplikací, a nasazení nebo přechod na nižší verzi lze dokončit během normální pracovní doby bez nutnosti zdlouhavých víkendových nebo nočních implementací. 
  • Bezpečný přístup k aplikacím – nově vylepšená funkce pro zabezpečení přístupu k aplikacím poskytuje uživatelům bezpečný, vždy dostupný jednotný přístupový bod ke všem používaným aplikacím, bez ohledu na to, zda jsou poskytovány Presentation Serverem. Navíc se tato funkce vyznačuje technologií Citrix Smart Access, která automaticky reaguje na scénář každého uživatele s příslušnou povolenou úrovní přístupu a podle toho umožňuje akce typu tisk, ukládání nebo editování. Tato funkce je zprostředkována  Citrix Access Gateway, řadou SSL VPN. 
  • Zlepšená bezpečnost aplikací – S automatickým single sign-on (přihlášení jediným heslem) řešením založeném na Citrix Password Manageru je nyní pro IT administrátory mnohem jednodušší poskytnout uživatelům jediné heslo, které funguje napříč různými aplikacemi, bez ohledu na to, zda jsou tyto aplikace poskytovány Presentation Serverem či nikoli. Funkce lze rozšířit na webové a hostované aplikace od důvěryhodných partnerů (např. ADFS Microsoft - Advanced Directory Federation Services). Kromě toho automatická single sign-on funkce umožňuje IT manažerům povolit uživatelům resetovat vlastní hesla ve Windows a odemknout své účty prostřednictvím jednoduchého webové rozhraní. 
  • Pokročilá akcelerace grafiky – s novou zobrazovací technologií SpeedScreen integrovanou v  Presentation Serveru 4.5 se zlepšil výkon zobrazení grafiky ve Windows aplikacích poskytovaných prostřednictvím sítě až 20krát, což umožňuje vůbec poprvé virtualizovat poskytování i těch nejnáročnějších grafických aplikací bez obav o výkon na straně koncového uživatele. IT tedy nyní může využít výhod všech těchto přínosů Presentation Serveru pro poskytování aplikací typu PACS používaných ve zdravotnictví (Picture Archiving and Communication Systems) a GIS (Geographic Information System) a zároveň poskytnout takovou rychlost, bezpečnost dat a přístup odkudkoli, který uživatelé potřebují. 
  • Automatické obnovení serveru – pružnost systému v Presentation Serveru je posílena prostřednictvím nových funkcí Health Assistant, které vykonávají neustálé kontroly zdraví serveru a automaticky zahajují obnovovací postupy, které minimalizují potřebu zásahu administrátora. 
  • Až 500 uživatelů na jeden server – Presentation Server 4.5 také podporuje 64-bitovou platformu, která maximalizuje počet uživatelů na jeden server — až na 500 —  a dokonce i s 32-bitovými aplikacemi, což maximalizuje návratnost IT investic.

“Citrix má unikátní postavení jako poskytovatel infrastruktury pro doručování aplikací,” zdůrazňuje Scott Herren, group viceprezident a generální manažer Virtualization Systems Group společnosti Citrix Systems. “Nabídkou integrovaných funkcí pro bezpečnost aplikací a zlepšením komunikace mezi aplikacemi a uživateli posunuje Presentation Server 4.5 laťku v poskytování Windows aplikací a zároveň v přívětivosti k uživatelům.”

Váš názor Další článek: Nová verze Presentation Serveru od Citrixu

Témata článku: Windows, Bezpečnost, Koncový uživatel, Jediná aplikace, Pokročilá technologie, Nová aplikace, Složité heslo, Pokročilý uživatel, Single, Nejnáročnější uživatel, Bezpečná aplikace, Pokročilá funkce, Jediná síť, Jediný způsob, Funkce, Nová funkce, Nová technologie, Uživatelé, Nový uživatel, Aplikace, Automatická aktualizace

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší