Citrix Systems v kvadrantu lídrů v oblasti systémů pro poskytování aplikací podle Gartnera

Praha — 9. května 2007 — Společnost Citrix Systems, která působí v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, byla zařazena do kvadrantu lídrů ve zprávě “Magic Quadrant for Application Delivery Products, 2007” vypracovanou analytickou firmou Gartner.
Citrix Systems v kvadrantu lídrů v oblasti systémů pro poskytování aplikací podle Gartnera

Podle tohoto dokumentu “musí lídr ukázat schopnost utvářet trh, přinášet další funkce do své produktové nabídky a zvyšovat povědomí o důležitosti těchto funkcí. [Gartner] od lídra očekává, že bude zvyšovat svůj podíl na trhu nebo zvětšovat velikost trhu jako takového, a že disponuje řešeními, které budou rezonovat u velkého počtu firem. Odbornost při nasazení aplikací ve složitém datovém centru je naprostou nutností pro firmy, které se dostaly ve zprávě Magic Quadrant for Application Delivery, 2007 mezi lídry.“

“Větší složitost aplikací a vzrůstající očekávání uživatelů vyvolávají potřebu end-to-end infrastruktury pro poskytování aplikací, která zabezpečí, optimalizuje a zjednoduší poskytování aplikací,” řekl Karl-Heinz Warum, Area Vice President společnosti Citrix Systems pro střední a východní Evropu. “Považujeme naše zařazení do Gartnerova kvadrantu lídrů za potvrzení naší vedoucí pozice v tomto klíčovém segmentu infrastruktury pro poskytování aplikací.”

Gartner hodnotil 13 výrobců systémů pro poskytování aplikací, určených pro podnikové zákazníky. Hlavními kritérii byly úplnost jejich vize a schopnosti ji realizovat. Kritérium schopnost realizace zahrnuje takové faktory jako hospodářská životaschopnost výrobce, reakce na trh, vývoj produktů, prodejní a zákaznická základna. Kritérium úplnost vize odráží schopnost inovací, zda výrobce utváří trh nebo ho jen následuje, a zda se názor výrobce na vývoj trhu shoduje s predikcí Gartnera.

Citrix NetScaler, řešení hodnocené v této zprávě, doplňuje infrastrukturu Citrix pro poskytování aplikací. Umožňuje IT administrátorům zkvalitnit komfort interních i externích uživatelů webových aplikací. Citrix NetScaler optimalizuje všechny webové aplikace, protože zrychluje výkon, zkvalitňuje bezpečnost a podstatně snižuje zatížení serverů. Dále poskytuje kontrolu nad komfortem koncových uživatelů při práci s aplikacemi a úplnou bezpečnost webových aplikací v kombinaci s pokročilou správou provozu. Současná verze, Citrix NetScaler 8.0, integruje do svého systému nazvaného AppExpert Policy Framework celou řadu nových funkcí, včetně snadné konfigurace grafických politik, full transaction-level application intelligence, integrovaného SSL VPN a webového aplikačního firewallu, stejně jako vestavěného monitoringu komfortu koncového uživatele. Tato poslední verze umožňuje firmám držet krok s rostoucí složitostí aplikací a zvýšenými požadavky uživatelů, neboť usnadňuje nastavení velmi jemných politik, které jsou vhodné pro jakoukoli aplikaci a uživatelský scénář.

Témata článku: Bezpečnost, Area 51, Area, Heinz, Koncový uživatel

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje