Citrix Solutions Conference 2007 Praha

Praha – 19. dubna 2007 — Pražský hotel Corinthia Towers se stal ve dnech 12.-13. dubna dějištěm již šestého ročníku Citrix Solutions Conference, který přilákal více než 250 zájemců z řad IT odborníků, obchodních partnerů a zákazníků, využívajících technologie Citrix a související produkty.
Citrix Solutions Conference 2007 Praha

Konferenci zahájil Karl-Heinz Warum, Area Vice President, Central Europe společnosti Citrix, který v úvodním projevu představil účastníkům vizi a budoucnost poskytování všech typů aplikací. „Svět, v němž bude moci kdokoli pracovat odkudkoli“ – to je zásadní vize Citrixu pro nejbližší léta. Nynější IT systémy jsou totiž příliš statické, složité a nákladné na údržbu a aplikace a očekávání uživatelů čím dál náročnější. To ale firmám znesnadňuje či vůbec neumožňuje, aby byly dostatečně pružné a poskytovaly aplikace bezpečně podle potřeb svých uživatelů. Organizace proto musí přehodnotit způsob, jakým poskytují aplikace. Čím je infrastruktura Citrix pro poskytování aplikací unikátní? Je založena na zásadě podnikové kompatibility - je možno ji snadno integrovat do stávajícího prostředí, aby vyřešila problémy spojené s poskytováním aplikacím a přístupem k nim. Jinými slovy, jak podotkl Karl-Heinz Warum: „Není třeba měnit všechno, čeho se dotkneme.“

Karl-Heinz Warum  dále zdůraznil finanční výsledky Citrix Systems v loňském roce. „Náš obrat v roce 2006 dosáhl výše 1,1 miliardy dolarů, čímž jsme se zařadili mezi největší softwarové firmy světa. Česká republika hraje z pohledu naší společnosti ve střední a východní Evropě významnou roli a doufáme, že letos na tuzemském trhu získáme další zákazníky k již stávajícím zhruba devíti stovkám. I nadále chceme posilovat naši pozici v organizacích veřejné správy, bankovnictví, obchodních organizacích a proniknout také mezi poskytovatele webových obsahů, kde vidíme do budoucna velký potenciál.“

Další představitelé společnosti se ve svých příspěvcích zaměřili na nové technologie a produkty Citrix představené v posledních měsících. Kromě nové verze nosného Citrix produktu  Presentation Server 4.5, který zvyšuje dostupnost jakýchkoli Windows aplikací, umožňuje rychlejší zavádění aplikací, jejich lepší zabezpečení a konsolidaci, a nových verzí již zavedených produktů Citrix Access Gateway pro bezpečný přístup k aplikacím a Citrix NetScaler pro rychlejší poskytování webových aplikací, měli účastníci možnost seznámit se také se zcela novými produkty Citrix EdgeSight pro sledování výkonu aplikací a Citrix WANScaler pro optimalizaci distribuce do vzdálených poboček po WAN síti.

O praktické poznatky s řešeními Citrix se ve svých přednáškách podělili např. zástupci firem Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS), ČEZData, Model Obaly, Poděbradka či AEGON pojišťovna. Právě těmto společnostem pomohl Citrix zvýšit efektivitu vlastní IT infrastruktury.

Letošní ročník navázal na loňskou úspěšnou novinku v podobě druhého dne konference, vyplněného technickými semináři, při nichž měli účastníci možnost získat hlubší technické informace o technologiích Citrix, konkrétně o nejnovější verzi vlajkové lodi Citrix Presentation Server 4.5 a novinky Citrix EdgeSight.
Oficiálním distributorem technologií Citrix v České republice je společnost Soft-Tronik, která také provozuje autorizované školicí středisko Citrix. Technologie Citrix jsou u nás v současné době dostupné v síti 18 partnerů společnosti.

Váš názor Další článek: Adobe Creative Suite 3 dostupné, ceny nejsou zrovna lidové

Témata článku: Windows, Zásadní role, Citrix, Heinz

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší