Citrix rozšiřuje svoji produktovou řadu SSL VPN s vedoucím postavením na trhu

PRAHA — 14. února 2006 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), vedoucí světová společnost v oblasti řešení pro přístupovou infrastrukturu, dnes oznámil rozšíření své úspěšné produktové řady Access Gateway SSL VPN a představil nový Citrix Access Gateway Enterprise Edition.
Citrix rozšiřuje svoji produktovou řadu SSL VPN s vedoucím postavením na trhu

Citrix Access Gateway byl v roce 2005 nejrychleji rostoucím SSL VPN řešením na trhu.1 V druhé polovině minulého roku překonal předchozího lídra trhu v celkovém objemu prodeje a byl také označen za vizionáře v nedávné zprávě společnosti Gartner.2 Uvedením nové verze Access Gateway, která přináší zvýšenou škálovatelnost a výkon pro nejsložitější a nejnáročnější podniková prostředí, upevňuje Citrix postavení na trhu SSL VPN pro velké zákazníky.

Teprve před rokem vstoupil Citrix na trh SSL VPN uvedením produktu Citrix Access Gateway, jenž slouží k zajištění bezpečného vzdáleného přístupu ke všem aplikacím a protokolům a překonává omezení tradičních IPSec VPN řešení i první generace SSL VPN. Nový produkt si rychle získal oblibu díky mnohem snazšímu a levnějšímu způsobu jak rozšířit bezpečný přístup pro všechny uživatele.

Na konci roku 2005 zvýšil Citrix kvalitu produktové řady Access Gateway integrací funkce Advanced Access Control, která určuje, kdo dostane přístup k jakým informacím a co s nimi poté může provádět. Díky využití technologie Citrix SmartAccess mění funkce Advanced Access Control přístup z „vypínače“ na „regulátor“, který může podle přístupového scénáře jemně rozlišovat stupeň přístupu a podle toho určit, jaké akce bude moci uživatel provádět – tedy např. prohlížení, úpravy, ukládání a tisk informací.

S uvedením nové verze Citrix Access Gateway Enterprise Edition nabízí nyní Citrix kompletní produktovou řadu řešení SSL VPN, zaměřenou na konkrétní požadavky zákazníků:

 • Access Gateway Standard Edition:
  - Bezpečný vzdálený přístup k aplikacím všech typů bez omezení, která jsou přítomná v řešeních IPSec VPN a v první generaci SSL VPN
  - Nejjednodušší a nejlevnější řešení pro bezpečný vzdálený přístup na trhu
  - Snadné nasazení a správa
 • Access Gateway Advanced Edition:
  - Přidaná funkce Advanced Access Control, která poskytuje IT oddělením granulární kontrolu nad přístupem k aplikacím a informacím prostřednictvím technologie Citrix SmartAccess
  - Rozšiřuje přístup na mobilní zařízení a přístupové kiosky
 • Access Gateway Enterprise Edition (nové):
  - Přidává zvýšenou škálovatelnost a výkon pro nejnáročnější a nejsložitější podniková prostředí
  - Certifikace splňující nejvyšší bezpečnostní standardy, např. FIPS-140 a ICSA
  - Nabízí volitelnou integrovanou funkci obnovy v případě katastrofy

Rodina produktů Access Gateway bude dostupná v řadě různých hardwarových zařízení, která jsou navržena tak, aby splňovala potřeby zákazníků - tedy škálovatelnost, výkon a kapacitu.

“S více než 4 tisíci prodanými zařízeními Access Gateway po celém světě v roce 2005 získal Citrix velmi rychle vedoucí pozici na trhu SSL VPN,” sdělil Wes Wasson, viceprezident marketingu a produktové strategie, Application Networking Group, Citrix.

Ceny a dostupnost
Standard a Advanced Edition produktu Citrix Access Gateway jsou dostupné prostřednictvím autorizovaných Citrix resellerů. Ceny začínají na částce 2 495 dolarů za zařízení, dalších 99 dolarů pak zákazník zaplatí za každého dalšího uživatele. Nový Citrix Access Gateway Enterprise Edition a nové modely zařízení Access Gateway budou dostupné u autorizovaných Citrix resellerů ve druhé čtvrtině roku 2006.

O společnosti Citrix

Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou společností v přístupu na vyžádání (on demand). Produkty Citrix používá každý den více než 160 000 organizací na celém světě. Přístupový software, služby a zařízení Citrix poskytují nejlepší možný přístup k jakékoli aplikaci pro jakéhokoli uživatele.  K zákazníkům firmy Citrix patří 100 % společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 98% společností ze seznamu Fortune 500, stejně jako stovky tisíc malých firem a jednotlivců. Společnost Citrix má přes 6 200 distribučních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. Tržby společnosti Citrix v roce 2005 činily 909 milionů dolarů. Více informací naleznete na adrese: http://www.citrix.com


1 výzkum Infonetics “Network Security Appliances and Software Quarterly Worldwide Market Share and Forecasts for 3Q’05” , Jeff Wilson, 29. listopadu 2005. 
2  výzkum Gartner “Magic Quadrants for 3Q05 SSL VPN”, John Girard, 8. prosince 2005

Témata článku: Software, VPN, Access, Advanced, Citrix, Gateway, Wilson, Nejlevnější verze, Bezpečná aplikace, Kiosek, Dostupná informace, Přístup, Snadná obnova, Nejnáročnější uživatel, Nový standard, Dostupné funkce

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí