Citrix rozšířil produktovou řadu NetScaler Application Firewall - webová bezpečnost nyní dostupná pro společnosti všech velikostí

Praha — 16. února 2006 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), vedoucí světová společnost v oblasti řešení pro přístupovou infrastrukturu, oznámil uvedení produktu Citrix NetScaler Application Firewall Standard Edition, nové verze svého softwarového firewallu pro středně velké firmy a divize velkých společností. Ačkoli až 75% bezpečnostních útoků se nyní zaměřuje na zranitelnost aplikací, mnoho firem stále nemá vlastní odborníky potřebné ke správě moderních funkcí softwarových firewallů. S novou verzí Standard Edition mají zákazníci všech velikostí možnost vlastní ochrany před nejběžnějšími bezpečnostními hrozbami z webu. Produkt nevyžaduje žádnou vnitřní bezpečnostní stategii a lze jej spustit a nakonfigurovat do 30 minut.
Citrix rozšířil produktovou řadu NetScaler Application Firewall - webová bezpečnost nyní dostupná pro společnosti všech velikostí

Citrix v roce 2005 podstatně zlepšil svou pozici v oblasti doručování aplikací srpnovou akvizicí společnosti NetScaler a její následnou integrací. Vznikla tak divize Application Networking Group se sídlem v kalifornském San Jose. Jako samostatná společnost byl NetScaler vedoucím poskytovatelem řešení, která zlepšují výkon, bezpečnost a spolehlivost webových aplikací. Integrací se společností Citrix rozšířil NetScaler značně svůj dosah na trhu, neboť jeho produktová řada je nyní dostupná prostřednictvím více než 5 000 Citrix partnerů.

V listopadu 2005 Citrix dále rozšířil své možnosti doručování aplikací s nejvyšším možným výkonem, bezpečností a spolehlivostí akvizicí společnosti Teros, vedoucího poskytovatele bezpečnostních řešení pro webové a XML webové aplikace.

Nejnovější verze softwarového firewallu přichází jen 3 měsíce poté, co Citrix dokončil akvizici společnosti Teros. Tato akvizice, začleněná do divize Application Networking Group, zapadá do celkové strategie společnosti Citrix s cílem upevnit vedoucí postavení v oblasti řešení doručování webových aplikací. Bezpečné doručování aplikací je zvláště náročné, neboť je velmi snadné využít zranitelnosti internetu,  a útoky často nelze detekovat tradičními bezpečnostními nástroji a produkty. Webové aplikace navíc poskytují přímý přístup k některým citlivým a důležitým datům ve firmách - včetně účetních záznamů, číslům kreditních karet a informací o identitě zákazníků - což z nich činí zvláště atraktivní cíle hackerů. Tento trend vedl podle americké FBI k dramatickému nárůstu útoků na webové aplikace – 95% amerických firem oznámilo v loňském roce více než 10 vážných bezpečnostních incidentů z webu oproti pouhým 5% v roce 2004.

“Společnosti všech velikostí potřebují softwarové firewally, ale mnoho z nich stále nemá odborníky, kteří rozumějí problémům souvisejícím s bezpečností aplikací,” říká B.V. Jagadeesh, viceprezident Citrix a generální manažer divize Application Networking Group. “Úplně poprvé se mohou tito zákazníci sami chránit proti nebezpečným internetovým hrozbám s pomocí produktu, který nevyžaduje žádnou pokročilou znalost bezpečnostní problematiky a zprovoznit ho lze za půlhodinku.”

Produktová řada Citrix NetScaler Application Firewall zahrnuje nyní dvě následující verze: 
Standard Edition (nová):

  • Úplná ochrana proti nejběžnějším hrozbám webových aplikací
  • Zařízení plug-and-play, které lze zprovoznit do 30 minut
  • Bezpečnost pro webové i XML aplikace pro správu webu
  • Ochrana před krádežemi čísel kreditních karet a dalších citlivých dat
  • Bezpečnostní model, který nevyžaduje odbornost pro údržbu bezpečnosti aplikací
  • V případě potřeby snadný upgrade na verzi Enterprise Edition


Enterprise Edition:

  • Přidané inteligentní funkce sloužící k ochraně před komplikovanějšími typy útoků na aplikace
  • Ochrana před útoky, které se zaměřují na konkrétní relace uživatelů (povinné při elektonickém obchodování, bezpečný extranet a aplikace pro internetbanking)
  • Granulární kontrola nastavení bezpečnosti aplikací
  • Ochrana před únikem důvěrných informací z webových stránek

Ceny a dostupnost
Nová Standard Edition produktu Citrix NetScaler Application Firewall je dostupná u autorizovaných Citrix resellerů. Citrix NetScaler Application Firewall Standard Edition se dodává v modelu vyhovujícím bezpečnostnímu standardu FIPS. Nedávno také získal certifikaci laboratoří Mezinárodní asociace počítačové bezpečnosti (International Computer Security Association - ICSA). Cena produktu Citrix NetScaler Application Firewall Standard Edition již od 20 000 dolarů.

O společnosti Citrix
Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou společností v přístupu na vyžádání (on demand). Produkty Citrix používá každý den více než 160 000 organizací na celém světě. Přístupový software, služby a zařízení Citrix poskytují nejlepší možný přístup k jakékoli aplikaci pro jakéhokoli uživatele.  K zákazníkům firmy Citrix patří 100 % společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 98% společností ze seznamu Fortune 500, stejně jako stovky tisíc malých firem a jednotlivců. Společnost Citrix má přes 6 200 distribučních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. Tržby společnosti Citrix v roce 2005 činily 909 milionů dolarů. Více informací naleznete na adrese: http://www.citrix.com

Váš názor | Olympiádu sleduje na NBC více lidí na webu než v TV

Témata článku: Bezpečnost, Celkový únik, Networking, Bezpečnostní společnost, Snadný upgrade, Citrix, Bezpečná aplikace, Snadné řešení

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší