Citrix provedl akvizici společnosti Teros, lídra na trhu softwarových firewallů

Praha — 28. listopadu 2005 — Citrix Systems, Inc. (CTXS), vedoucí světová společnost v oblasti řešení pro přístupovou infrastrukturu, oznámila dokončení akvizice společnosti Teros, Inc, která sídlí v kalifornském Sunnyvale a poskytuje bezpečnostní řešení pro aplikace. Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny.
Citrix provedl akvizici společnosti Teros, lídra na trhu softwarových firewallů

Společnost Teros byla založena v roce 2000 a je lídrem na rozrůstajícím se trhu softwarových firewallů. V minulosti získala mnohá ocenění za své inovativní technologie na poli webové bezpečnosti. Tým firmy Teros bude nyní začleněn do divize Application Networking Group společnosti Citrix sídlící v kalifornském San Jose, kde se bude podílet na vývoji produktové řady NetScaler®  určené pro dodávání aplikací.

Tato akvizice dále posílí prvenství společnosti Citrix v oblasti řešení pro dodávání aplikací - tedy produktů, které umožňují podnikům dodávat aplikace všech typů – klientské/serverové, desktopové a webové  – a to s tím nejvyšším výkonem, nejnižšími náklady a nejlepší možnou bezpečností. Bezpečné dodávání webových aplikací je zvláště náročné, protože internetová síť je všeobecně velmi snadno zranitelná[i] a útoky často nelze zjistit tradičními bezpečnostními prostředky a produkty. Webové aplikace navíc poskytují přímý přístup k mnoha citlivým a cenným datům, kterými disponuje každá firma. Finanční záznamy, čísla kreditních karet nebo informace o identitě zákazníků jsou velmi atraktivním cílem pro hackery. Tento trend vedl k dramatickému nárůstu útoků na webové aplikace. Podle FBI hlásilo loni 95% podniků více než 10 vážných webových bezpečnostních incidentů, oproti pouhým 5% v roce 2004[ii].

 

Řešení Teros je vynikající doplněk k produktové řadě NetScaler, kterou Citrix nedávno získal v jiné akvizici. NetScaler je lídrem na trhu řešení pro dodávání aplikací a poskytuje zákazníkům jednotné integrované řešení, které významně zlepšuje výkon, náklady a bezpečnost kritických webových aplikací, včetně obran proti širokému okruhu hrozeb aplikační vrstvy jako je např. odmítnutí služby (DoS) a útoků červů. S více než 4000 podnikových implementací, počítaje v to pět největších světových internetových portálů, je Citrix® NetScaler řešením k zajištění bezpečného dodávání webových aplikací pro miliony uživatelů po celém světě. Technologie Teros dále posílí toto prvenství a vybaví zákazníky společnosti Citrix nejširším souborem obran proti hrozbám webových a XML webových služeb, čímž se upevní pozice produktu Citrix NetScaler jako nejbezpečnějšího řešení pro dodávání webových aplikací na trhu.

“Útoky na webové aplikace jsou dnes nejvážnější hrozbou pro bezpečnost IT infrastruktur, protože vystavují nebezpečí citlivé firemní informace a důvěrná data zákazníků. V důsledku vzrůstajících přísných státních regulací po celém světě je ochrana aplikací naprostou nutností,” říká B.V. Jagadeesh, viceprezident a generální manažer společnosti Citrix. “Zákazníci se více spoléhají na výrobce řešení pro dodávání aplikací a očekávají, že je zabezpečí před vzrůstajícími hrozbami. Teros poskytne Citrixu nejmodernější funkce pro zabezpečení aplikací, které zvýrazní naše vedoucí postavení.”

Díky oceněné technologii Deep Stream Inspection je řešení Teros pozitivním bezpečnostním modelem, který má „donutit aplikace k správnému chování“. Automaticky blokuje nové neznámé hrozby v reálném čase a nespoléhá se na databáze hrozeb, které se musí neustále aktualizovat. Brání také proti všem typům bezpečnostních hrozeb z webu. Teros obdržel četná ocenění, včetně prestižního “Global Market Leadership Award”, které uděluje analytická firma Frost & Sullivan výrobci s nejlepším postavením v oblasti technologie, inovace, podílu na trhu a rychlosti růstu obratu.[iii]

Ve zprávě společnosti Gartner z května 2005 nazvané “Doručování aplikací a softwarové frewally jsou připravené k integraci” se konstatuje: “Trh pro doručování aplikací a trh softwarových firewallů se budou sbližovat kvůli příbuzným rysům základní technologie a také proto, že jsou tyto produkty podobně nasazovány v provozu. Integrace těchto dvou funkcí do jediného produktu s jednotným rozhraním správy zvýší bezpečnost provozuschopnosti aplikací při snížení složitosti  jejich ochrany.”

 “Teros je potěšen, že se může připojit k celosvětovému hráči, jakým je Citrix,” říká Bob Walters, prezident a generální ředitel společnosti Teros, Inc. “Tým Citrixu na nás velmi zapůsobil, a proto jsme přesvědčeni, že toto spojení bude obrovským lákadlem na trhu.”

Citrix začne okamžitě prodávat a podporovat kompletní produktovou řadu pro bezpečnost aplikací, a to pod novou značkou Citrix NetScaler Application Firewall. Vedle dodávání samostatných řešení pro webovou bezpečnost chce Citrix od roku 2006 zařadit technologii Terosu jako integrovaný softwarový modul do svého systému pro doručování aplikací Citrix NetScaler.

O společnosti Citrix

Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou společností v přístupu na vyžádání (on demand). Produkty Citrix používá každý den více než 160 000 organizací na celém světě. Přístupový software, služby a zařízení Citrix poskytují nejlepší možný přístup k jakékoli aplikaci pro jakéhokoli uživatele.  K zákazníkům firmy Citrix patří 100 % společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 98% společností ze seznamu Fortune 500, stejně jako stovky tisíc malých firem a jednotlivců. Společnost Citrix má přes 6 200 distribučních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. Čistý zisk společnosti Citrix v roce 2004 činil 741 milionů dolarů. Více informací naleznete na adrese: http://www.citrix.com[i] Internet Security Threat Report, Symantec, 2004

[ii] CSI/FBI Computer Crime and Security Survey, Computer Security Institute, 2005

[iii] Worldwide Web Application Firewall Market, Frost & Sullivan, Září 2005

Témata článku: Bezpečnost, Leadership, Frost, Vzrůstající trend, Citrix

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje