Citrix přidává do řady NetScaler MPX nová zařízení pro menší podniky

Citrix přidává do řady NetScaler MPX nová zařízení pro menší podniky

Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS) na konferenci Interop 2009 v Las Vegas oznámil přidání tří nových modelů zařízení do svojí řady výkonných produktůCitrix® NetScaler® MPX™. Nová zařízení NetScaler MPX 9500 a MPX 7500 nabízejí významné vylepšení poměru cena/výkon pro střední až velké podniky, zatímco nový MPX 5500 zpřístupňuje vylepšenou výkonnou architekturu NetScaler MPX vůbec poprvé menším společnostem. Nově rozšířená řada produktů NetScaler MPX, jejíž špičkové modely si získaly renomé zejména při urychlování a zabezpečování největších světových spotřebitelských webových aplikací a cloudových služeb, nyní splňuje požadavky na přijatelný poměr cena/výkon pro podniky všech velikostí. Nové modely poskytují stejně bohatou sadu funkcí, jaká je k dispozici u high-endových řešení NetScaler MPX, ale za cenu, která je pro malé podniky mnohem výhodnější. Představují také perfektní doplněk k nedávno ohlášenému virtuálnímu zařízení NetScaler VPX™, které přináší maximální flexibilitu nasazení co nejširšímu okruhu zákazníků.

Nová zařízení NetScaler MPX dosahují propustnosti na sedmé vrstvě v rozmezí od 500 Mb/s až do maximálně 3 Gb/s. Se svým bezkonkurenčním poměrem cena/výkon je NetScaler MPX ideální pro organizace, které požadují vysokou úroveň zabezpečení, urychlení a dostupnosti aplikací při nižším zatížení sítě, ale musejí se potýkat s narůstajícími rozpočtovými škrty a omezenou kapacitou svého datového centra. Například nový model MPX 5500 má cenu o více než polovinu nižší, než jiná špičková zařízení pro poskytování webových aplikací. Základem zařízení NetScaler MPX je standardní hardware od firmy Intel, což uživatelům usnadňuje přidávání nových softwarových funkcí hned po jejich vydání a umožňuje jim navyšovat výkon zařízení NetScaler podle potřeb jejich aplikací bez složitých a nákladných hardwarových upgradů.

„Webové aplikace používané v malých organizacích se nijak zvlášť neliší od těch, které jsou rozšířené ve velkých podnicích. V praxi mívají menší podniky často náročnější požadavky na poskytování webových aplikací, ale potíž je v tom, že potřebují také dostupnější cenovou hladinu příslušných produktů,“ řekl Klaus Oestermann, viceprezident a generální ředitel NetScaler Product Group. „Modely Citrix NetScaler MPX umožní menším společnostem začít využívat výkon technologie NetScaler a zajistit si solidní ochranu svojí investice.“

Všechny tři nové modely NetScaler MPX jsou založeny na vícejádrových procesorech Intelu, což je ideální pro souběžné provozování mnoha funkcí při zachování maximálního výkonu aplikací. Tato vysoká kapacita zpracování umožňuje IT organizacím zjednodušit jejich infrastrukturu díky konsolidaci několika jednoúčelových zařízení, například vyrovnávačů zátěže, aplikačních firewallů a SSL VPN bran, do jednoho zařízení NetScaler MPX. Například plně zatížený NetScaler MPX 7500 potřebuje pouze 450 wattů a jednu pozici v racku datového centra, aby poskytoval stejné funkce, které by při použití kombinace samostatných zařízení potřebovaly typicky čtyřnásobný příkon. Kromě úspory peněz to přináší také podporu firemních ekologických programů, protože provoz datového centra má menší dopad na životní prostředí a zároveň dochází k významnému snížení celkových nároků na energii a chlazení.

Cena a dostupnost

NetScaler MPX 5500 a 7500 budou dostupné ve druhém kvartálu roku 2009. NetScaler MPX 9500 bude dostupný ve třetím kvartálu roku 2009. Doporučená cena začíná na 12 000 $ za řadu MPX 5500.

Témata článku: Velká zátěž, Nové zařízení, Výkonný model, Ideální poměr, Největší potíž, Maximální cena, Velký dopad, Nový model, Nová aplikace, Významná cena, Malá dostupnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje