Citrix převzal firmu Ardence – umožní to poskytování aplikací na vyžádání

4. ledna 2007
Citrix převzal firmu Ardence
Praha, 4. ledna 2007 — Citrix Systems, který působí v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámil převzetí soukromé společnosti Ardence, Inc.
Citrix převzal firmu Ardence – umožní to poskytování aplikací na vyžádání

Tato strategická technologická akvizice rozšiřuje infrastrukturu společnosti Citrix pro end-to-end poskytování aplikací - umožní poskytování desktopů na vyžádání v reálném čase a objektů SOA (servisně orientované architektury). Tato schopnost znamená zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti a nabízí podnikům nové možnosti, jak prostřednictvím sítě poskytovat uživatelům aplikace a desktopy.

Společnost Ardence byla založena  v roce 1980, nyní má zhruba 100 zaměstnanců a přes 3000 zákazníků, např. Time Warner Cable, Hollywood Video, Boeing, Freeze.com, Ministersvo obrany USA, Ministerstvo energetiky USA a další. Ardence má dvě skupiny produktů: jedna se zaměřuje na poskytování aplikací a desktopů na vyžádání, druhá na poskytování operačních systémů v reálném čase. Citrix si vybral Ardence kvůli synergické technologii, která v kombinaci se stávajícím produktovým portfoliem Citrixu posiluje celkovou strategii pro poskytování aplikací a představuje firmu jako výrobce infrastruktury pro poskytování desktopu.

Zde je několik příkladů, jak mohou technologie firmy Ardence zlepšit podnikovou infrastrukturu při poskytování aplikací:

1. Zabezpečení desktopů při poskytování prostřednictvím sítě – s využitím operačního systému od Ardence a bootovací technologie vzdálené sítě může být jakýkoli x86 počítač vybaven celým fyzickým nebo virtuálním prostředím desktopu za několik minut. Tuto funkcionalitu lze použít například k poskytování nových verzí operačních systémů, opravných balíčků (service packs) a záplat na různá zařízení koncových uživatelů, a pokud jsou problémy detekovány, rychle se poté vrátit k původním verzím.

2. Kvalitnější správa komponent produktu Citrix Presentation Server – technologie firmy Ardence umožní IT administrátorům rychle přidat nové servery do farmy Citrix Presentation Serveru a pamatovat na dynamickou konfiguraci serverů v data centru.

3. Zabezpečení obrazů webového serveru podle změny zatížení – Ardence také doplní řadu Citrix NetScaler, řešení pro poskytování webových aplikací, a umožní IT administrátorům dynamicky měnit počet záložní nebo procesní (CPU) kapacity dostupné pro webové aplikace během jejich zavádění ve špičce. Pro frekventované komerční aplikace s velkým počtem uživatelů může technologie Ardence dokonce znovu zabezpečit webové servery jednotlivých aplikací za provozu v závislosti na měnících se požadavcích uživatelů. Vzhledem k tomu, že zákazníci si osvojují v prostředích svých webových aplikací koncept servisně orientované architektury (SOA), mohla by se technologie firmy Ardence využívat k poskytování komponent těchto aplikací na vyžádání.

Finanční podmínky smlouvy nebyly zveřejněny. Akvizice má být ukončena v první čtvrtině roku 2007. Očekává se, že se bude podílet na obratu celé společnosti ve fiskálním roce 2007 zhruba 15 až 18 miliony dolarů a bude mít minimální dopad na cenu firemních akcií.

Po ukončení transakce zůstane tým společnosti Ardence a vývoj jeho produktů i nadále ve Walthamu (Massachusetts, USA), a podřízen bude divizi Citrixu Management Systems Group (MSG), která sídlí také v oblasti Bostonu.

Citrix využívá různé technologie, které jsou vhodné pro poskytování jednotlivých typů aplikací – virtualizace pro klient-server aplikace; optimalizace pro webové aplikace a streaming pro desktopové.

Akvizice společnosti Ardence a její technologie poskytne podnikům více možností jak poskytovat aplikace a využívat efektivně podnikové zdroje. To je rozhodující v momentu, kdy snižování nákladů a zvyšování bezpečnosti jsou prvořadými problémy, které organizace řeší.

Citrix se dlouhou dobu zabýval pouze poskytováním klient-server aplikací, a byl známý hlavně svým vlajkovým produktem Citrix Presentation Server, který celosvětově využívá více než 180 000 zákazníků, včetně 100% společností ze seznamu Fortune Global 100. V posledních třech letech Citrix rozšířil svou vizi infrastruktury o řešení pro doručování jakékoli aplikace jakémukoli uživateli prostřednictvím jakékoli sítě:

  • Citrix NetScaler – optimalizuje poskytování webových aplikací—zrychluje výkon, zvyšuje bezpečnost a zlepšuje kapacitu webového serveru. Tento přístup zajišťuje dobré TCO, bezpečnost, dostupnost a výkon podnikových webových aplikací;
  • Citrix WANScaler – dále optimalizuje poskytování všech aplikací do poboček, odkud přistupuje ke svým aplikacím 55% všech podnikových zaměstnanců. Tento přístup může dramaticky zrychlit výkon pro koncové uživatele při snížení nároků na šířku pásma pro IT administrátory;
  • Citrix Access Gateway – řada univerzálních SSL VPN zařízení, která poskytují bezpečný, vždy dostupný a jednotný přístupový bod ke všem aplikacím a protokolům, včetně multimediálních a hlasových (VoIP);
  • Citrix EdgeSight – zajišťuje přehled o výkonu podnikových zdrojů z pohledu koncového uživatele napříč všemi aplikacemi a metodami jejich poskytování – umožňuje IT manažerům aktivně monitorovat uživatelský komfort; identifikovat, zjistit příčinu a vyřešit problémy s nedostatečným výkonem nebo inteligentně plánovat a optimalizovat kapacitu.

Na výroční konferenci Citrix iForum Global 2006, oznámil Citrix svou iniciativu Dynamic Desktop Initiative, spolupráci firem vedených Citrixem, která má způsobit převrat ve způsobu, jakým IT poskytují desktopy. Prostřednictvím této iniciativy mohou zákazníci centralizovat výpočetní zdroje v bezpečnější a spravovatelnější konfiguraci. Technologie firmy Ardence rozšiřuje tuto iniciativu tím, že zjednodušuje instalaci softwaru v reálném čase. IT administrátoři mohou s touto technologií zabezpečení operačního systému vzdáleně bootovat desktopy, laptopy, servery i blady. Tímto způsobem lze streamovat ze serveru operačního systémy a aplikace a spouštět je lokálně na koncových zařízeních.

“Vidíme, že se trh virtuálních desktopů zrychluje kvůli spoustě vlivů – jde o plánované migrace na Windows Vista, problémy s desktopy a bezpečností dat, zvýšený důraz na náklady na vlastnictví u pracovních desktopů, offshorový vývoj softwaru a obnovování provozu po haváriích a projekty pro zajištění business continuity,” vysvětluje Lou Shipley, generální manažer a group viceprezident Management Systems Group společnosti Citrix. “Technologie firmy Ardence rozšíří hodnotu produktových řad Citrixu - od Presentation Serveru po NetScaler a podstatně zlepší naši schopnost poskytovat desktopy. Jsme také rádi, že touto akvizicí posílíme naši přítomnost v oblasti Bostonu.”

“Vzhledem k tomu, že naši zákazníci plánují migrace operačních systémů a desktopů, což souvisí také s bezpečností dat, technologie Ardence a Citrix mohou být v tomto směru pro podniky užitečné,” přidává Richard Davis, CEO společnosti Ardence. “Jsme rádi, že spojíme síly s Citrixem a těšíme se na spolupráci v oblasti poskytování virtuálních desktopů, optimalizace farmy Presentation Server a zabezpečení produktu Citrix NetScaler.”

Témata článku: Video, Bezpečnost, Boeing 777, Desktop, Cable, Hollywood, Boston, Boeing 767, Jednotlivá transakce, Time Management, Farm, Dostupná komponenta, Boeing 737, Záložní zdroje, Reálná aplikace, Zvýšený počet, Koncový uživatel, Citrix

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje