Citrix Presentation Server 4 nyní integrovaný s produktem Microsoft Operations Manager 2005

Nový Management Pack zjednodušuje správu a zlepšuje výhody centralizovaného IT.
Citrix Presentation Server 4 nyní integrovaný s produktem Microsoft Operations Manager 2005

Praha — 21. listopadu, 2005 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), vedoucí světová společnost v oblasti řešení pro přístupovou infrastrukturu, dnes oznámila uvedení produktu Citrix Presentation Server™ Management Pack určený pro Microsoft Operations Manager 2005. Nejnovější verze produktu Management Pack je integrovaná s Microsoft Operations Manager a dokáže tak snadno a inteligentně monitorovat nasazení současné či předchozí verze produktu Citrix Presentation Server a okamžitě varovat administrátory před možnými problémy.

 Společnosti využívající Microsoft Operations Manager mohou monitorovat široký okruh ukazatelů – včetně Active Directory, Exchange, SQL a jádra operačního systému Windows z jedné centrální lokace. S novým Management Packem od společnosti Citrix mohou stejné společnosti vtělit přehled o farmách Presentation Serverů do jednoho manažerského bodu, čímž zvýší hodnotu svých investic do technologií Citrix a Microsoft. Presentation Server Management Pack pro Microsoft Operations Manager 2005 je příkladem blízké spolupráce mezi společnostmi Citrix a Microsoft, čímž se opět zvyšuje monitorovací úroveň systémů Presentation Server.

“Tím, jak se sítě stávají stále složitějšími a serverová infrastuktura se neúprosně rozšiřuje, schopnost řídit levně systémy a služby v celé firmě se stává nejvyšší prioritou pro IT oddělení společností,” říká Felicity McGourty, marketingový ředitel  divize Windows and Enterprise Management společnosti Microsoft Corp. “Microsoft Operations Manager a Citrix Presentation Server jsou dva výkonné nástroje, které používají IT oddělení ke snížení složitosti a nákladů spojených s řízením IT infrastruktury. Spojení těchto nástrojů poskytuje administrátorům přehlednost a centralizaci při řízení dnešních heterogenních prostředí.”

Presentation Server umožňuje podnikům rychle dodat klientské/serverové aplikace díky eliminaci fyzických bariér k práci a centralizaci klíčových informačních zdrojů. Vzhledem k této centralizaci jsou IT manažeři efektivnější a mohou snadněji zajistit bezpečný přístup na vyžádání k podnikovým aplikacím. Takto virtualizované aplikace, které se zobrazují na uživatelském počítači, představují okamžitý přístup ke kritickým informacím, např. o nejnovějších obchodních rozhodnutích společnosti.

“Díky smlouvě o technologické spolupráci udržuje Citrix dlouhodobý, velmi těsný vztah s Microsoftem. Pokračujeme ve spolupráci na vývoji společných produktů a v integraci dalších produktů, které používají tisíce našich podnikových zákazníků po celém světě,” říká Scott Herren, viceprezident a generální manažer Access Management Group společnosti Citrix. “Poslední příklad našeho úsilí, Presentation Server Management Pack určený pro Microsoft Operations Manager, pomáhá společnostem sbírat, filtrovat, analyzovat, odpovídat a reportovat informace o všech jejich  farmách Presentation Server.”

Cena a dostupnost
Citrix Presentation Server Management Pack pro Microsoft Operations Manager 2005 je dostupný jako součást produktu Presentation Server, Enterprise Edition, a je také obsažen v sadě Citrix Access Suite™. Je okamžitě k dispozici všem podnikovým zákazníků s aktivním předplatným Citrix Subscription Advantage™.
Presentation Server Management Pack podporuje předchozí verzi produktu Presentation Server, nazvaný MetaFrame® Presentation Server 3.0, stejně jako nejnovější verzi Citrix Presentation Server 4.

O společnosti Citrix
Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou společností v přístupu na vyžádání (on demand). Produkty Citrix používá každý den více než 160 000 organizací na celém světě. Přístupový software, služby a zařízení Citrix poskytují nejlepší možný přístup k jakékoli aplikaci pro jakéhokoli uživatele.  K zákazníkům firmy Citrix patří 100 % společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 98% společností ze seznamu Fortune 500, stejně jako stovky tisíc malých firem a jednotlivců. Společnost Citrix má přes 6 200 distribučních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. Čistý zisk společnosti Citrix v roce 2004 činil 741 milionů dolarů. Více informací naleznete na adrese: http://www.citrix.com.

Váš názor | Další článek: První velké studio licencovalo obsah pro P2P síť

Témata článku: Microsoft, Windows, Fyzické jádro, Podniková verze, Předchozí nástroj, Celá infrastruktura, Nejnovější verze, Manager, Nejnovější produkt, Citrix, Scott, Blízká spolupráce, Farm, Systém předplatného, Management

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší