Citrix představuje South Beach

11. března 2002
Creative kupuje 3Dlabs
Citrix Systems poprvé v Evropě představuje přístupový portálový software “South Beach”
Citrix představuje South Beach

Praha - 1. Březen 2002.  Společnost Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS), špičkový dodavatel softwaru a služeb pro virtuální pracoviště, dnes oznámil, že na výstavě CeBIT 2002 představí svůj software pro portálový přístup pod označením Projekt „South Beach“. Nový produkt umožní zákazníkům poskytnout  snadný a bezpečný přístup jak k webovým aplikacím a datům, tak i k programům na platformách Windows a UNIX a sjednotit tak zdroje informací přes personalizované rozhraní na bázi internetového prohlížeče.

Projekt South Beach spojuje rozhraní na bázi internetového prohlížeče s back-endovými službami, které umožňují přístup z jednoho místa k aplikacím běžícím pod různými operačními systémy a na geograficky různých místech. Produkt staví na prověřených schopnostech software aplikačního serveru CitrixÒ MetaFrameÒ.

S  odhalením projektu South Beach, představí společnost Citrix koncept přístupového portálu. Přístupový portál usnadňuje strukturizaci a distribuci aplikací a informací uživatelům, přičemž agreguje aplikace a data z různých systémů a databází  uvnitř i mimo organizaci – bez velkých úprav a nákladů často spojovaných  s podnikovými informačními portály. Zákazníci společnosti Citrix, kteří budou používat technologii South Beach, vytvoří svým uživatelům pracovní prostředí založené na rolích a zlepší komunikaci a zvýší produktivitu práce ve svých organizacích.

„Žijeme ve světě, kde mají zákazníci stále heterogenější prostředí ve kterém se mísí webové aplikace se systémy Windows, UNIX a mainframe“, komentoval Stefan Sjöström, Vicepresident EMEA, Citrix Systems.

„Úkolem společnost Citrix je integrace těchto prostředí do virtuálního pracoviště, které putuje s uživatelem z jeho domova do kanceláře, na letiště nebo jiné vzdálené místo. Přístupový portál South Beach od Citrixu umožní podnikům snadno a erkonomicky integrovat své webové a client/server aplikace, a přitom prohloubit interoperatibilitu svých systémů i při implementaci nových druhů webových služeb. Zároveň poskytne uživatelům agregační bod ze kterého získají přístup k veškerým informacím.“

K uspokojení různých požadavků zákazníků, Citrix navázal nebo navazuje kontakty s klíčovými softwarovými firmami, které nabízejí webové aplikace a datové služby, které doplňují nebo rozšiřují funkcionalitu produktu South Beach. Nabídky od partnerů,  jako jsou například Documentum, Screaming Media, Business Objects, eRoom Technologies, Interwoven a Bantu budou dodávány koncovým uživatelům přes sbírku tzv. „Agentů dodání dat“ (Content Delivery Agents).

Přístupový portál South Beach bude také hladce integrovat produkt Citrix MetaFrame. Integrace s MetaFramem umožní organizacím dát uživatelům bezpečný přístup na bázi webu k tisícům aplikací pod OS Windows a UNIX, jako např. Microsoft Office Suite, SAP, PeopleSoft, Oracle, Siebel a JD Edwards

O společnosti Citrix

Citrix Systems, Inc je světovou špičkou v softwaru a službách virtuálního pracoviště, které poskytuje přístup k aplikacím, informacím, procesům a lidem na jakémkoliv zařízení, přes jakoukoliv síť, kdekoliv a kdykoliv. Citrix dělá z digitální kanceláře naprosto virtuální – místo aby ste museli jít do své kanceláře, kancelář přijde za Vámi. Za spolupráce se světovými integrátory a konsultanty, dodává Citrix řešení, které obsahuje šíření aplikace, dálkovou konektivitu kanceláře, mobilitu pracovní síly a obchodní kontinuitu. Tisíce podniků na celém světě používají řešení firmy Citrix pro virtuální pracoviště, aby poskytli uživatelům více mobility a IT firmám větší flexibilitu a snížení nákladů.

Produkty firmy Citrix zahrnují software pro distribuci aplikací MetaFrame®, aplikační portálový software NFuse™, portálový software XPS™, produkty pro řízení aplikací a nezávislou výpočetní architekturu ICA®  - klíčovou technologii pro službu distribuce aplikací. Společnost prodává své produkty pomocí dobře rozvinuté nepřímé struktury, která obsahuje více než 7 000 prodejců, integrátorů a konzultantů. Čisté příjmy společnosti dosáhli ve fiskálním roce 2001 591,6 milionů amerických dolarů. Akcie společnosti Citrix jsou obchodovány na burze Nasdaq Stock MarketSM  pod označením CTXS, a jsou součástí indexu Standard and Poor`s 500. Vedení firmy sídlí ve Fort Lauderdale na Floridě. Pro více informací navštivte webové stránky Citrixu na adrese http://www.citrix.com.

 

Pro investory společnosti Citrix

Tato zpráva obsahuje vyjádření o budoucím vývoji, která podléhají bezpečnostním nařízením sekce 21E aktu o výměně akcií z roku 1934. Tvrzení o budoucím vývoji uvedená v této tiskové zprávě nejsou garancí budoucího ekonomického vývoje. Upozorňujeme investory, že tvrzení v této zprávě nejsou striktně historického nebo současného charakteru a tedy informace se týkají i současného nebo budoucího finančního výkonu, plánů vedení a cílů pro další činnost, výrobních plánů a jejich provádění, ocenění tržních faktorů managementem a stejně tak, jako tvrzení týkající se strategie a plánů společnosti a jejich strategických partnerů, to vše jsou pouhé odhady budoucího stavu. Takové odhady budoucího stavu mohou podléhat velkému počtu rizikových vlivů a nejistotám, které mohou způsobit, že aktuální výsledky se mohou výrazně lišit od těch, jež se předpokládají v tvrzeních o budoucím vývoji a to bez mezení, zejména díky následujícím faktorům: úspěchu produkční řady MetaFrame, zda se ujme společností vyvinutý protokol ICA, schopnosti společnosti vyvíjet a komerčně využívat nové produkty a služby, úspěchu společnosti při expanzi na nové geografické trhy, schopnost společnosti rozšířit své základní podnikání na oblast velkých zákazníků z podnikové sféry, schopnost společnosti uspět v přechodu k papírově elektronickým licencím, na velikosti, načasování a fyzickém přílivu příjmů z velkých objednávek, na chování konkurence na trhu včetně potenciálního konkurenčního chování společnosti Microsoft a jiných společností, výsledcích licenčních programů iBusiness a dalších, na rychlosti růstu trhu ASP, na schopnosti společnosti pokračovat ve vývoji a prodeji produktů tak, aby byly naplněny požadavky trhu, na podílu zisků dosažených od distributorů, OEM a z ostatních kanálů, na změnách v cenové politice společnosti a nebo jejích konkurentů, včetně společnosti Microsoft, na nákladech na vývoj, akvizici nebo integraci nových technologií nebo funkčního rozšíření existujících produktů, na závislosti společnosti na strategické spolupráci se společností Microsoft a ostatními strategickými partnery, na managementu růstu, na možnosti odhalení programových chyb, na závislosti na proprietární technologii, na riziku, že kampaň společnosti na podporu značky nezlepší finanční výsledky společnosti nebo výsledky takovým způsobem, jak se předpokládalo a stejně tak, jako na riziku zhoršení ekonomických podmínek obecně a v oblast software speciálně a na rizicích spojených s konkurencí a na konkurenčních cenových tlacích a dalších rizikách, které jsou detailně popsány ve zprávě pro komisi Securities and Exchange Commission. Na společnosti Citrix neleží žádný závazek, co se týče aktualizace jakýchkoliv informací uvedených v této tiskové zprávě nebo informací vztahujících se k této zprávě týkajících se produktů společnosti, jejího budoucího vývoje a jejích aktivit.

 

Další informace můžete získat:

EAST SIDE CONSULTING

Pavel Haur

p.haur@sendme.cz

tel. 0603/754530

Rosa Vujovic

vujovic@east-side-consulting.de

Jessica Thoms

Phone ++49 6174 209 673

thoms@east-side-consulting.de

Citrix Systems GmbH

Klaus Scheibe

Director Marketing Central Europe

Internet: www.citrix.de

Info-Hotline for users:

info-ce@eu.citrix.com

 

Váš názor Další článek: Creative kupuje 3Dlabs

Témata článku: Software, Microsoft, Tlak investorů, Citrix, Level, Poor, Budoucí plán, Edwards, Jessica, Back Office


Určitě si přečtěte

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 40

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor