Citrix oznámil za druhý kvartál rekordní obrat 334 milionů dolarů

Citrix oznámil za druhý kvartál rekordní obrat 334 milionů dolarů

Praha — 19. července 2007 — Citrix Systems, který působí v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, zveřejnil obrat a další informace za druhý kvartál fiskálního roku 2007 (k 30. červnu 2007).

Ve druhém kvartálu fiskálního roku 2007 dosáhl Citrix obratu ve výši 334 milionů dolarů. Ve srovnání s 275 miliony dolarů tržeb za stejné období v roce 2006, jde o nárůst 21%.

V uvedeném období činil celkový obrat a provozní výdaje – které zahrnují produktové licence a obraty ze služeb, výzkum a vývoj, prodej, marketing a podporu, amortizaci nehmotných aktiv – zhruba 268 milionů dolarů. Další příjmy byly zhruba 12, 5 milionu dolarů. Kvůli dobrovolné revizi opcí akcií nezahrnují nyní zveřejněné údaje kompenzace akcií.

„S výsledky za druhý kvartál jsem velmi spokojen,” řekl Mark Templeton, prezident a CEO společnosti Citrix.  “Uzavřeli jsme vynikající první pololetí rekordním obratem 334 milionů ve druhém čtvrtletí a celkem jsme za poslední půlrok měli tržby 642 milionů – přitom jsme rostli o 21%, respektive 20%. Kombinace našich výsledků, silné pozice na trhu a důležitost infrastruktury pro poskytování aplikací pro naše zákazníky mi dávají optimismus pro zbytek roku.”

13. června 2007 oznámila společnost zjištění, která vzešla z dobrovolné revize minulé praxe při poskytování opcí firemních akcií a s tím souvisejícího účetnictví. Výsledkem dobrovolné revize je, že společnost zamýšlí revidovat své zveřejněné hospodářské výsledky za fiskální roky 2004 a 2005 a kvartály z let 2005 a 2006, aby odrážely další nehotovostní kompenzace akcií a s tím související daňové dopady. Po dokončení vyšetřování konstatovala revizní komise představenstva společnosti, že nedošlo k záměrnému přestupku žádného člena z nynějšího vedení společnosti ohledně účtování pro poskytování opcí akcií v období, kterého se revize týká (1996-2006).

Nejvýznamnější údaje za druhé čtvrtletí oproti údajům za druhé čtvrtletí roku 2006:

 • Produktové licence vzrostly o 16%;
 • Obrat z obnovených licencí vzrostl o 18%;
 • Online služby se podílely na obratu 52 miliony dolarů, o 47% více;
 • Obrat z technických služeb, který zahrnuje konzultace, vzdělávání a technickou podporu se zvýšil o 22%;
 • Odložený obrat činil 395 milionů dolarů v porovnání s 311 miliony k 30. červnu 2006;
 • Kvůli dobrovolné revizi opce akcií nedošlo v uvedeném období k odkupu vlastních akcií. Citrix má více než 330 milionů dolarů, které zůstávají pod stávající odkupní autorizací.

Další počiny společnosti Citrix ve druhém čtvrtletí

 • Citrix zařazen společností Gartner, Inc. do kvadrantu lídrů ve zprávě “Magic Quadrant for Application Delivery Products, 2007.”
 • Uveden produkt Citrix Desktop Server 1.0, který umožňuje IT organizacím poskytovat desktopy jako službu prostřednictvím sítě a znamená vstup Citrixu na rychle se rozvíjející trh virtuálních desktopů.
 • Uveden Citrix NetScaler 8.0, první systém pro poskytování webových aplikací, který integruje webový aplikační firewall, SSL VPN a monitoring komfortu koncového uživatele a zlepšuje poskytování dnešních stále složitějších webových aplikací.
 • Získal dvě ocenění CODiE od Software & Information Industry Association (SIIA) v kategoriích Best Data Security Solution a Best Identity Management Solution za produkt Citrix Password Manager, nyní integrovaný v Citrix Presentation Server, Platinum Edition, vlajkové lodi společnosti.
 • Rozšířil své možnosti při poskytování aplikací díky Citrix EdgeSight 4.5, řešení pro monitoring výkonu aplikací, a zcela novému Citrix EdgeSight for Load Testing, výkonnému řešení, které zvyšuje schopnost IT zajistit stabilní a předvídatelné prostředí pro poskytování aplikací.
 • Podle zprávy Gartner nazvané “Market Share: Application Acceleration Equipment, Worldwide, 1Q07” zvýšil meziroční podíl na trhu své produktové řady Citrix NetScaler pro poskytování webových aplikací.
 • Představil službu Citrix GoToAssist 8.0, která zvyšuje komfort podpory vzdálených uživatelů díky platformě pro spolupráci.
Váš názor Další článek: Test DDR2 s nižším časováním: frekvence nebo časování

Témata článku: Software, Best, Druhé čtvrtletí, Monitoring, Citrix

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší