Citrix oznámil výsledky za třetí kvartál roku 2006

Praha, 23. října 2006 — Citrix Systems, který působí v oblasti řešení pro přístupovou infrastrukturu, zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku (k 30. září 2006).
Citrix oznámil výsledky za třetí kvartál roku 2006

FINANČNÍ VÝSLEDKY

 

Ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2006 dosáhl Citrix tržeb ve výši 278 milionů dolarů. Ve srovnání s 227 miliony dolarů tržeb za stejné období roku 2005 to znamená 22% nárůst.

Výsledky podle GAAP (uznávaných účetních standardů)

Čistý zisk za třetí kvartál činil 47 milionů dolarů (0,25 dolaru za akcii), v porovnání s 41 miliony dolarů (0,23 dolaru za akcii) za třetí kvartál fiskálního roku 2005.

Výsledky non-GAAP

Non-GAAP čistý zisk ve třetím čtvrtletí roku 2006 vzrostl o 24% na 65 milionů dolarů, (0,34 dolaru za akcii), oproti 52 milionům, (0,29 dolaru za akcii), za stejné období loni. Non-GAAP čistý zisk nezahrnuje vliv amortizace nehmotných aktiv souvisejících zejména s akvizicemi, odloženými skladovými náhradami a také s probíhajícím výzkumem a vývojem.

“Ve třetím kvartálu jsme zaznamenali slušný růst našich nových produktů,” říká Mark Templeton, prezident a CEO společnosti Citrix.  “Pokračuje silná poptávka po našich produktech z divizí Application Networking a Citrix Online, což přispívá k rovnoměrnějšímu rozložení zisků.“

“Z hlediska naší strategie je důležité, že jsme v uplynulém čtvrtletí převzali firmu Orbital Data. Díky tomu jsme vstoupili na rychle rostoucí trh pro optimalizaci WAN, a mohli ohlásit s tím související partnerství s Microsoftem v oblasti řešení pro podnikové pobočky.”

 

Počiny Citrixu ve třetím kvartálu roku 2006:

·        Vytvoření nové produktové řady Citrix WANScaler v souvislosti s akvizicí soukromé společnosti Orbital Data Corp., poskytovatele řešení, která optimalizují doručování aplikací prostřednictvím WAN.

·        Rozšíření stávajícího partnerství v oblasti přístupu a doručování end-to-end aplikací se společností Microsoft Corporation. Cílem je zrychlit doručování aplikací a zároveň zajistit jejich bezpečnost při co nejnižších nákladech zaměstnancům v podnikových pobočkách. Obě firmy budou spolupracovat na vývoji nového multifunkčního zařízení založeného na operačním systému Microsoft Windows Server, Microsoft Internet Security and Acceleration (ISA) Server a nedávno uvedeném řešení Citrix WANScaler.

·        Uvedení série Citrix WANScaler 8000, řešení pro optimalizaci WAN, disponující technologií dynamické víceúrovňové komprese s rozšířenou historií disku, které může významně zkrátit dobu odezvy aplikací v pobočkách.

·        Uvedení Citrix NetScaler 7.0, softwarového update pro doručování webových aplikací, které umožňuje firmám snazší akceleraci výkonu kritických webových aplikací, zabezpečení citlivých dat aplikací a snížení nákladů při doručování těchto aplikací jakémukoli uživateli, do kterékoli lokace.

 

O společnosti Citrix

Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou společností v přístupu na vyžádání (on demand). Na produkty Citrix spoléhá více než 180 000 organizací na celém světě. Přístupový software, služby a zařízení Citrix poskytují nejlepší možný přístup k jakékoli aplikaci pro jakéhokoli uživatele.  K zákazníkům firmy Citrix patří 100 % společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 98% společností ze seznamu Fortune 500, stejně jako stovky tisíc malých firem a jednotlivců. Společnost Citrix má přes 6 200 distribučních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. Tržby společnosti Citrix v roce 2005 činily 909 milionů dolarů. Více informací naleznete na adrese: http://www.citrix.com

 

V případě dotazů, prosím, kontaktujte:

 

EAST SIDE CONSULTING

Tomáš Perman

perman@east-side-consulting.com

+420 233 342 824

 

 

 

Citrix Systems GmbH

Ondřej Marek

Regional Marketing Manager Eastern Europe

Internet: www.citrix.com

Info-Hotline for users:

info-ce@eu.citrix.com

 

Váš názor | Anička z říše Linuxu: LightScribe konečně dorazilo na Linux

Témata článku: Microsoft, Level

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší