Citrix ohlásil finanční výsledky za první kvartál roku 2006

Praha — 26. dubna 2006 — Citrix Systems zveřejnil finanční výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2006 (k 31. březnu 2006).
Citrix ohlásil finanční výsledky za první kvartál roku 2006

FINANČNÍ VÝSLEDKY

V prvním čtvrtletí fiskálního roku 2006, dosáhl Citrix tržeb ve výši 260 milionů dolarů. Ve srovnání s 202 miliony dolarů tržeb za stejné období roku 2005 to znamená 29% nárůst.

Výsledky podle GAAP (uznávaných účetních standardů)

Čistý zisk za první kvartál činil 45 milionů dolarů (0,24 dolaru na akcii), v porovnání s 39 miliony dolarů (0,22 dolaru na akcii) za první kvartál fiskálního roku 2005.

Výsledky non-GAAP

Non-GAAP čistý  zisk za první čtvrtletí roku 2006 vzrostl o 45% na 61 milionů dolarů (0,33 dolaru na akcii), oproti 42 milionům dolarů (0,24 dolaru na akcii) za stejné období loni. Non-GAAP čistý zisk nezahrnuje vliv amortizace nehmotných aktiv souvisejících zejména s akvizicemi, odloženými skladovými náhradami a také s probíhajícím výzkumem a vývojem. Skladové náhrady ovlivnily provozní zisk zhruba 12 miliony dolarů.

“Výsledky za první kvartál jsou vynikající,” prohlásil Mark Templeton, předseda představenstva a CEO Citrixu.  “Dosáhli jsme silného růstu obratu a dalšího čtvrtletí se slušným cashflow.  Naše společnost úspěšně pokračovala v nárůstu prodeje produktových licencí a jejich aktualizací, zejména licencí produktu Presentation Server, neboť naši zákazníci hromadně přecházeli na verzi 4. 

“Výsledky naznačují, že zákazníci považují naše široké portfolio produktů a služeb za nejpřesvědčivější sadu pro přístupovou infrastrukturu na trhu.”

 

Během prvního kvartálu roku 2006 Citrix ohlásil:

  • Uvedení služby Citrix GoToMyPC 5 pro vzdálený přístup k desktopu, nabízející přenos souborů způsobem “táhni a pusť”, reálné barevné prostředí, podporu vice monitorů, monitorování výkonu a tuning.

·        Citrix Access Essentials 1.5, novou verzi produktu pro bezpečný vzdálený přístup na bázi Presentation Serveru pro malé a střední firmy.

·        Citrix NetScaler Application Firewall Standard Edition, novou verzi aplikačního firewallu s vedoucím postavením na trhu, navrženým pro středně velké společnosti a divize v rámci velkých korporací.

·        Citrix Access Gateway Enterprise Edition, rozšíření řady SSL VPN pro velké zákazníky a nejnáročnější podniková prostředí.

·        Představenstvo společnosti rozhodlo o tom, aby Citrix odkoupil své kmenové akcie za 200 milionů dolarů.

 

O společnosti Citrix

Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou společností v přístupu na vyžádání (on demand). Na produkty Citrix spoléhá více než 180 000 organizací na celém světě. Přístupový software, služby a zařízení Citrix poskytují nejlepší možný přístup k jakékoli aplikaci pro jakéhokoli uživatele.  K zákazníkům firmy Citrix patří 100% společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 98% společností ze seznamu Fortune 500, stejně jako stovky tisíc malých firem a jednotlivců. Společnost Citrix má přes 6 200 distribučních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. Tržby společnosti Citrix v roce 2005 činily 909 milionů dolarů. Více informací naleznete na adrese: http://www.citrix.com

Témata článku: Finanční výsledky, Cashflow, Tuning

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje