Citrix NetScaler získává podíl na trhu v segmentu Application Delivery Controllers

Citrix NetScaler získává podíl na trhu v segmentu Application Delivery Controllers

Praha — 22. června 2007 — Společnost Citrix Systems, která působí v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámila pokračující růst obratu a zvyšování podílu na trhu v segmentu application delivery controller (ADC). Vyplývá to ze zprávy firmy Gartner nazvané, “Market Share: Application Acceleration Equipment, Worldwide, 1Q07”.1 Od posledního čtvrtletí roku 2006 do prvního čtvrtletí letošního roku vykázal Citrix NetScaler z produktové řady pro poskytování webových aplikací zvýšení podílu na trhu jak v celém segmentu ADC o celkovém objemu trhu 1 miliardy dolarů, tak v jeho podsegmentu „advanced platform application delivery controller“ (AP-ADC).2 
Růst poptávky ze strany firemních zákazníků po integrovaných řešeních s větší škálovatelností a odolností proti poruchám se stal klíčovým pro vývoj trhu pro poskytování aplikací. Nástup nových technologických trendů jako Web 2.0 nebo servisně orientované infrastruktury (SOA) zároveň přinášejí do firemních aplikačních prostředí více různorodosti a složitosti. Citrix NetScaler si získal renomé při poskytování mnoha nejžádanějších webových aplikací a stránek na světě, což z něj dělá osvědčenou volbu pro podniky všech velikostí, které chtějí zrychlit výkon kritických webových aplikací, zabezpečit citlivá data aplikací a snížit náklady při poskytování webových aplikací komukoli a odkudkoli.

Nedávno představená verze NetScaler 8.0 pokračuje v zavádění nových standardů při kontrole aplikací a specifických uživatelských politik díky funkci AppExpert Policy Framework a vestavěnému monitoringu komfortu koncového uživatele. Je také prvním ADC na trhu, který nabízí plně integrované SSL VPN a webový aplikační firewall.  To vše dává administrátorům kontrolu nad celým procesem poskytování webových aplikací a umožňuje jim zlepšit komfort uživatelů aplikací, bez ohledu na to, jak složité je síťové prostředí.

“Jsme rádi, že se zákazníci čím dál víc poohlížejí po produktové řadě Citrix NetScaler, protože vyhovuje jejich potřebám při poskytování aplikací,” říká Karl-Heinz Warum, Area vice president Central Europe společnosti Citrix. “Naše schopnost zvyšovat podíl na tomto konkurenčním trhu je dokladem schopností produktové řady NetScaler poskytovat webové aplikace rychle, bezpečně a levně a současně umožnit našim zákazníkům držet krok s narůstající složitostí aplikací a prudce rostoucími očekáváními uživatelů.”

Témata článku: Share, Area 51, Area, Central, Firemní zákazník, Celá infrastruktura, Delivery, Heinz

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje