Citrix MetaFrame Secure Access Manager

Citrix MetaFrame Secure Access Manager pro bezpečný internetový přístup k jakýmkoliv podnikovým aplikacím či informačním zdrojům
Citrix MetaFrame Secure Access Manager

Praha, 31. března 2003 – Citrix Systems, vedoucí dodavatel softwaru a řešení pro infrastrukturu společností, představil na veletrhu CeBIT 2003 Citrix MetaFrame Secure Access Manager. Infrastrukturní software poskytuje bezpečný, jednobodový přístup po internetu k prakticky jakémukoliv vnitřnímu i externímu informačnímu zdroji, včetně aplikací, datových zdrojů, dokumentů, webového obsahu a služeb. 

 

S minimálním či dokonce žádným programováním mohou správci sítě ve společnostech poskytnout uživatelům přístup ke všem náležitým aplikacím prostřednictvím webového prohlížeče a zabezpečného připojení k internetu. Zaměstnanci tak mohou pracovat flexibilně, neboť získají přístup k prakticky jakémukoliv informačnímu zdroji ze svého počítače, internetové kavárny nebo jakéhokoliv jiného přístupu. Nový produkt postavený na základě Citrix NFuse Elite vykazuje vyšší bezpečnost díky šifrování SSL/TSL a autentifikační technologii, která umožňuje snadné pronikání firewallem. Přístup je podobný, jako v případě virtuální privátní sítě (VPN), ale bez finančních a časových nákladů na její stavbu. Společně s MetaFrame Secure Access Manager mohou administrátoři uzpůsobit obsah funkci zaměstnance, který tak může bezpečně nahlížet a pracovat s personalizovanými informacemi z různých zdrojů v rozhraní ve stylu prohlížeče. Odkudkoliv, s jakýmkoliv zařízením a připojením.

 

“Pokud jste si oblíbili Citrix MetaFrame XP Presentation Server pro jeho jednoduchost a sílu, Citrix MetaFrame Secure Access Manager si přímo zamilujete díky vylepšené bezpečnosti,” uvedl Bob Kruger, senior viceprezident společnosti Citrix pro vývoj a ředitel pro technologie.

 

Ačkoliv MetaFrame Secure Access Manager – nástupce aplikačního portálu Nfuse Elite – není ve skutečnosti portálem, používá se stejně jednoduše jako portal. Obsah je přizpůsoben potřebám jednotlivých uživatelů, všechny zdroje informací jsou soustředěny v jediném intuitivním rozhraní a uživatel může vyhledávat v různých aplikacích, ať již uvnitř podniku či za firewallem na webu.

 

Umožňuje pracovat s jakoukoliv aplikací určenou pro Windows, UNIX či webové platformy a uspořádat informace získané z těchto zdrojů. Rychlost, s níž mohou zákazníci zbudovat bezpečná přístupová řešení ve stylu VPN – některým to trvá méně než čtyři týdny – činí z Citrix MetaFrame Secure Access Manager působivé infrastrukturní řešení bezpečného přístupu pro šetřící a přepracované týmy IT.

 

Customers and Analysts Show Keen Interest in Enhanced Security Solution

 

“Hlavní prioritou pro firmy nakupující software jsou dnes existující aplikační zdroje, které umožňují spolupráci a přesun práce na web,” tvrdí Nathaniel Palmer, viceprezident a hlavní analytik Delphi Group. “Nový MetaFrame Secure Access Manager od Citrixu poskytuje platformu pro odblokování zdroje aplikací z prakticky jakéhokoliv přístupu na internet, přitom však bezpečným role-based přístupem. To znamená více než jen zobrazení obsahu; podnikům umožňuje nabídnout skutečný on-demand přístup k software jako ke službě.”

 

Mezi vice než 120 000 organizacemi, které náleží k zákazníkům společnosti Citrix, je zájem o nový Citrix MetaFrame Access Manager vysoký. V nedávném průzkumu mezi klienty společnosti Citrix vyjádřilo přibližně 60 procent respondentů potřebu vzdáleného přístupu jako motivaci k pořizování dalších produktů od Citrix. Cca. polovina (49 %) má zaměstnance pracující mimo kancelář, jen o málo méně (44 %) zákazníků uvedlo, že působí ve více než šesti pobočkách a takřka třetina (30 percent) dokonce v desíti a více pobočkách, které potřebují být provázané za pomocí aplikační infrastruktury. 14 procent zákazníků nadto v současnosti používá naši šifrovací technologii SSL a 17 procent se k tomuto kroku chystá do budoucna.

 

Jedním z prvních německých podniků, který úspěšně implementoval Citrix MetaFrame Secure Access Manager, je BCC Business Communication Company z Braunschweigu. Poskytovatel komunikačních služeb s více než 100 zaměstnanci nabízí individuální komunikační systémy převážně středně velkým zákazníkům.

 

Hlavní přednosti Citrix MetaFrame Secure Access Manager

 

·           Bezpečný přístup k internetu – šifrování SSL/TSL pro HTTP/HTTPS kombinované s autentifikační technologií umožňuje uživatelům připojovat se bezpečně přes internet k prakticky jakékoliv aplikaci nebo aplikačnímu zdroji.

 

·           Integrované informace z různých zdrojů – S výkonnou sadou snadno se používajících nástrojů mohou administrátoři poskytovat personalizovaný přístup ke všem potřebným podnikovým aplikacím přes prohlížeč. S bezpečným, jednobodovým internetovým přístupem k téměř všem vnitřním i externím aplikačním zdrojům – včetně aplikací, informačních zdrojů, dokumentů, webového obsahu a služeb –, schopností prohledávat těchto zdrojů a třídění informací mají uživatelé po ruce vždy to, co právě potřebují.

 

·           Mezinárodní podpora – Podpora různých jazyků rozšiřuje dostupnost informací nejen přes firewally, ale take přes mezinárodní hranice.

 

Další odkazy:

· O nové Citrix MetaFrame Access Suite

http://www.citrix.de/metaframeaccesssuite

 

· O novém Citrix MetaFrame XP Presentation Server

http://www.citrix.de/produkte/metaframexp

 

· O novém MetaFrame MetaFrame XP Presentation Server pro UNIX

http://www.citrix.de/produkte/metaframeunix

 

· O Citrix Secure Access Manager

http://www.citrix.de/produkte/secureaccessmanager

 

· Prezident a výkonný ředitel společnosti Citrix Mark Templeton společně se senior viceprezidentem a ředitelem pro technologie Bobem Krugerem představují novou produktovou strategii a orientaci společnosti na web.

http://www.citrix.com/site/NE/events/event.asp?eventID=6921

 

 

 

O společnosti Citrix  


Společnost Citrix Systems, Inc. zajišťuje, aby stále častěji vzdálená pracovní síla měla v případě potřeby přístup k podnikovým zdrojům z jakéhokoliv místa a mohla tak rychleji přijímat rozhodnutí, být produktivnější a poskytovat lepší služby svým zákazníkům. Více než 120 000 společností a takřka 50 milionů lidí využívá software a služby společnosti, aby se připojili k důležitým aplikacím a informacím. Citrix sídlí ve floridském Fort Lauderdale a disponuje kancelářemi ve 22 zemích. Pobočka pro středoevropskou obchodní oblast (Německo, Rakousko, Švýcarsko a státy na východ od Německa) sídlí v Hallbergmoos blízko Mnichova.
Další informace hledejte na adrese http://www.citrix.com.

 

 

Pro další informace kontaktujte:

EAST SIDE CONSULTING

Josef Bouska

bouska@east-side-consulting.com

 

++420 233 342 824-6

++420 606 288 378

Citrix Systems GmbH

Klaus Scheibe

Director Marketing Central Europe

Internet: www.citrix.de

Info-Hotline for users:

info-ce@eu.citrix.com

 

 

Váš názor Další článek: Tele2 také nabízí ADSL a je nejlevnější

Témata článku: Software, Internet, Access, Keen, Interest, Bezpečná aplikace, Medium, Layout, Level, Media, Citrix


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky