Citrix koupil QuickTree

11. září 2007
BiTMICRO SSD s kapacitou 416 GB
Citrix koupil QuickTree

Praha — 7. září 2007 — Citrix Systems, působící v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámil akvizici společnosti QuickTree, malé softwarové firmy zaměřené na problémy s bezpečností a výkonem XML a webových služeb. Tento krok posílí end-to-end infrastrukturu Citrix pro poskytování aplikací. Stane se tak začleněním robustnějších XML funkcí do celé produktové řady Citrix application networking, do níž patří produkty Citrix NetScaler, Citrix WANScaler a Citrix Access Gateway. Tato produktová řada je zaměřena na akceleraci, optimalizaci a bezpečnou dostupnost aplikací.

Vývoj podnikových aplikací a architektur prochází velkými změnami, protože uživatelská rozhraní jsou bohatší o používání AJAXu (Asynchronous JavaScript and XML) a Webu 2.0. Zároveň samy aplikace se skládají z čím dál více komponent a využívají SOA (architektury zaměřené na služby). Tato transformace přináší vývojářům aplikací a koncovým uživatelům zvýšenou flexibilitu, rozšiřitelnost a standardizaci, ale vytváří i nové problémy dopadající na IT manažery, kteří se musejí starat o poskytování těchto aplikací. Některé IT organizace začaly nasazovat ve svých sítích samostatná XML zařízení, aby se s problémy, týkajícími se výkonu, bezpečnosti a správy, vyrovnaly. I když tyto jednoúčelové produkty a řešení mohou být v určitých situacích užitečné, Citrix prosazuje mnohem škálovatelnější variantu – začlenění zpracování XML přímo do stávající infrastruktury pro poskytování aplikací ve firmě jako plně integrovanou funkci.

Citrix toho chce dosáhnout integrací technologie QuickTree do svého rámce politik AppExpert, využívaného v produktech application networkingu ke konfiguraci specifických aplikačních a uživatelských politik. Nové XML AppExpert funkce budou poprvé aplikovány na produktové řadě NetScaler, čímž zkvalitní její správu provozu aplikací, obranu v případě útoku a optimalizační funkce.

Přes systém Citrix NetScaler přistupuje každý den na web odhadem 75% všech uživatelů internetu. Citrix je již dlouho lídrem v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, včetně nejnáročnějších webových aplikací na světě. Spojení s QuickTree je proto dalším logickým krokem ke zlepšení poskytování podnikových i spotřebitelských XML aplikací a ke zkvalitnění komfortu koncových uživatelů.

“Citrix pokračuje ve výzkumu, vývoji a nákupech zásadních technologií, které  zajistí firmě unikátní pozici na trhu, a jež řeší problémy s end-to-end poskytováním aplikací ve firmách všech velikostí,” říká Karl-Heinz Warum, Area vice president Central Europe společnosti Citrix. “Vzhledem k tomu, že se objevují technologie Web 2.0 pro podnikový sektor, je zároveň nutné, aby celá infrastruktura pro poskytování aplikací byla více přizpůsobena XML. Díky akvizici QuickTree a její technologii zachytil Citrix tento trend včas, z čehož budou profitovat jeho zákazníci.”

Finanční podmínky smlouvy nebyly zveřejněny. S okamžitou platností se zaměstnanci společnosti QuickTree, včetně CEO Raghu Bathina, připojí k týmům společnosti Citrix v Santa Clara, USA a Bangalore, Indie, a budou integrovány do divize Application Networking Group.

Témata článku: Nejnáročnější uživatel, Podniková funkce, Citrix, Podniková řada, Zásadní problém, Networking, Heinz

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje