Citrix aktualizuje svou sadu Access Suite a nastavuje tak novou laťku v oblasti bezpečnosti a výkonu

Nejmodernější technologie pro dodávání aplikací a přístup integrované do vlajkové lodi Access Suite 4.2.
Citrix aktualizuje svou sadu Access Suite a nastavuje tak novou laťku v oblasti bezpečnosti a výkonu

Praha — 19. prosince 2005 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), vedoucí světová společnost v oblasti řešení pro přístupovou infrastrukturu, ohlásil dostupnost nejnovější verze Citrix Access Suite™ - přehledné přístupové řešení, které obsahuje aktualizované verze produktů Citrix Presentation Server™, Citrix Password Manager™ a zařízení SSL VPN Citrix Access Gateway™. Access Suite nyní zahrnuje  64-bitovou podporu pro virtualizaci aplikací v Presentation Serveru a  funkci Advanced Access Control, jež pomáhá IT oddělením zvýšit kontrolu nad činností uživatelů a nad přístupovými právy na granulární úrovni.

Hlavní inovace poslední verze Access Suite se týkají bezpečnosti a výkonu. Citrix Access Gateway s funkcí Advanced Access Control nabízí IT oddělením bezprecedentní úroveň kontroly nad přístupem zaměstnanců k podnikovým aplikacím, datům a dalším síťovým zdrojům v závislosti na pracovním prostředí uživatele, počítačovém vybavení, místě a pozici ve společnosti. IT oddělení mohou přesně definovat, jak budou zaměstanci nakládat s informačními zdroji. Mohou také automaticky změnit nastavení, neboť zaměstnanci často využívají různá zařízení a sítě.

Se sadou Access Suite 4.2 ztrojnásobuje Citrix počet uživatelů, kteří mohou přistupovat k virtualizovaným aplikacím na každém serveru. Citrix Presentation Server 4.0 pro Microsoft® Windows Server™ 2003 x64 Edition podstatně snižuje náklady díky nabídce široké podpory pro 64-bitové serverové architektury. Poskytuje obrovské zisky v oblasti škálovatelnosti a celkového výkonu v porovnání s dnešními 32-bitovými systémy. Nejnovější verze Presentation Serveru x64 je navíc navržena tak, aby nabídla zákazníkům pružný a hladký přechod z 32-bitových na 64-bitová počítačová prostředí.

Citrix Password Manager 4.2 rozšiřuje možnosti sady Access Suite díky novým funkcím, které usměrňují přístup k aplikacím, které jsou chráněny heslem, což zlepšuje bezpečnost podniku a napomáhá k vysoké produktivitě uživatelů při používání citlivých podnikových informací několika různými aplikacemi.

“Při vývoji a dodávání našeho klíčového produktu pro více než 160 000 firemních zákazníků po celém světě je jediným cílem naší společnosti umožnit přístup na vyžádání k jakémukoli podnikovému informačnímu zdroji – odkudkoli, s jakýmkoli zařízením, v jakékoli síti,” řekl Scott Herren, viceprezident a generální manažer společnosti Citrix. “Sada Access Suite 4.2 spojuje inovativní technologie, založené na posledních odezvách a přáních zákazníků, tak, aby nabídla to, co je opravdu nejlepším přístupovým komfortem v jakémkoli podnikání.”

Ceny a dostupnost
Citrix Access Suite 4.2 je v prodeji pro nové zákazníky po celém světě. Pro stávající zákazníky je k dispozici jako volitelná aktualizace za nynějších licenčních podmínek. Access Suite 4.2 obsahuje Presentation Server 4.0, Password Manager 4.2 a Access Gateway 4.2 s funkcí Advanced Access Control. Doporučená maloobchodní cena je 599 USD na současně pracujícího (concurrent) uživatele.
Ceny se mohou lišit v závislosti na zvolených hardwarových a softwarových komponentách a zahrnují členství v programu Citrix Subscription Advantage™, jenž zaručuje přednostní přístup k nejnovějším aktualizacím a rozšířeným funkcím produktů.

O společnosti Citrix
Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou společností v přístupu na vyžádání (on demand). Produkty Citrix používá každý den více než 160 000 organizací na celém světě. Přístupový software, služby a zařízení Citrix poskytují nejlepší možný přístup k jakékoli aplikaci pro jakéhokoli uživatele.  K zákazníkům firmy Citrix patří 100 % společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 98% společností ze seznamu Fortune 500, stejně jako stovky tisíc malých firem a jednotlivců. Společnost Citrix má přes 6 200 distribučních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích. Čistý zisk společnosti Citrix v roce 2004 činil 741 milionů dolarů. Více informací naleznete na adrese: http://www.citrix.com.

Váš názor Další článek: Miliardu dolarů za 5 % akcií AOL chce prý dát Google

Témata článku: Microsoft, Bezpečnost, Citrix, Nejnovější verze, Access, Password, Gateway, Počítačový zdroj, Podniková verze, Advanced, Nejnovější produkt, Podniková funkce, Přehledné prostředí

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší