Citrix a SAP America, Inc. uvedou na trh společné řešení pro malé a středně velké firmy

Nabídka společností Citrix a SAP spočívá v poskytnutí bezpečného, vzdáleného přístupu přes web k SAP® Business One; představen byl také partnerský program
Citrix a SAP America, Inc. uvedou na trh společné řešení pro malé a středně velké firmy

Hallbergmoos – 10. února 2005 – Společnosti Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS) a SAP America, Inc., dceřinná společnost SAP AG (NYSE: SAP), oznámily, že malým a středně velkým firmám nabídnou řešení SAP Business One s Citrix® MetaFrame® Presentation Serverem. Společná nabídka zjednodušuje nasazení SAP® Business One a poskytuje uživatelům z firem do 250 zaměstnanců rychlý a bezpečný vzdálený přístup přes internet k důležitým podnikovým informacím i aplikacím. Společnosti také zveřejnily svoji strategii pro uvádění na trh, které spojuje je a jejich prodejní partnery.

Společnosti SAP a Citrix spojují své zkušenosti, aby malým a středně velkým podnikům umožnily rychlé zavádění SAP Business One vzdáleným uživatelům. Nová nabídka je postavena tak, aby byla pro uvedené typy firem praktická a ekonomická, zároveň jim však dokázala poskytnou mnoho technologických výdobytků dosud dostupných převážně pro velké společnosti.

Podle odhadu agentury Gartner zveřejněného 4. prosince 2004 je celosvětový trh IT v sektoru malých a středně velkých firem odhadován na 400 miliard USD a sestává z více než patnácti milionů firem. Společná nabídka SAP a Citrix odpovídá na požadavky tohoto trhu prostřednictvím návratnosti investice a snížení celkových nákladů na vlastnictví.  

SAP Business One představuje dostupné, integrované řídící řešení určené v první řadě malým a středně velkým podnikům. SAP Business One těmto firmám poskytuje důležité, aktualizované informace, které potřebují pro správné rozhodování – od účetních a bankovních aktivit po zákaznické služby, prodej nebo inventarizaci. Díky centralizovanému nasazení prostřednictvím Citrix MetaFrame Presentation Server lze instalace SAP Business One snadno spravovat. Navíc lze společným nasazením SAP Business One a MetaFrame Presentation Server zajistit bezpečný a snadný přístup vzdálených zaměstnanců k aplikacím a informacím bez ohledu na to, kde se tito pracovníci právě nacházejí. Společná nabídka dvou osvědčených technologií je k použití hned po rozbalení, aby zákazníci mohli neprodleně využít nástrojů potřebných k prosazení se na současných trzích.

Citrix a SAP se budou společně působit v oblasti marketingu pro koncové uživatele a  v programech na získávání prodejních partnerů. Obě společnosti také vytvářejí specifický prodejních a objednávkový program pro SAP Business One, jenž ponese jméno Autorizovaný partner Citrix pro SAP Business One. Bude zahrnovat prodejce produktů SAP a Citrix, čímž oběma společnostem otevírá v segmentu malých a středně velkých podniků řadu nových prodejních kanálů. Balíček SAP Business One a MetaFrame Presentation Server bude dodáván prostřednictvím sítě kvalifikovaných partnerů v Severní Americe. Později budou následovat další oblasti, aby globální zkušenosti společností Citrix a SAP mohly být posíleny lokální podporou a dalšími službami. 

“Ram Group je potěšen, že v roli partnera dvou tak významných společností, jakými jsou Citrix a SAP, bude moci dodávat jejich řešení většímu počtu malých a středně velkých podniků,“ řekl Richard Lichtenstein, viceprezident pro obchod společnosti The Ram Group. “V kombinaci s našimi vyhlášenými službami a podporou zákazníkům přinese tato společná nabídka velmi funkční řešení pro trh malých a středních podniků.“

“SAP Business One poskytuje malým a středně velkým firmám integrované řešení, díky němuž získají lepší přehled a kontrolu nad celým podnikům, umožní jim kvalifikovanější rozhodování a vyšší výkonnost,“ uvedl Dan Kraus, senior viceprezident SAP Business One u SAP America, Inc. “S přidanými možnostmi od společnosti Citrix dokážeme snadno a efektivně přiblížit rozhodovací proces a informace pracovníkům, ať jsou kdekoliv.“

“MetaFrame Presentation Server a SAP Business One poskytují malým a středně velkým organizacím vyzkoušené, kompletní řešení vzdáleného přístupu, jenž jejich koncovým uživatelům umožňuje bezpečný přístup odkudkoliv k zásadním informacím,“ uvedl Al Monserrat, viceprezident společnosti Citrix pro Severní Ameriku. “Malé a střední podniky budou profitovat jak z této nabídky, tak i souvisejícího vzniku skupiny spolehlivých prodejců s velkými zkušenostmi v oboru. Obojí umožní rozvoj jejich podnikání.“

Citrix MetaFrame Presentation Server pro SAP Business One je nabízen za zvláštní cenu pouze těm prodejcům, kteří patří do sítě Citrix Authorized Partner pro SAP Business One. Zatím je tato cena dostupná pouze ve Spojených státech a v Kanadě. Nabídka platí pouze pro nasazení se SAP Business One.

Prodejci získají více informací o této nabídce a partnerském programu včetně výhod a požadavků na Citrix Solutions Summit 2005, jenž se koná ve dnech 6-19. ledna 2005 v americkém Orlandu. Detaily o akci jsou dostupné na internetové adrese http://www.citrixsolutionssummit.com.

SAP a Citrix jsou globálními technologickými partnery a vzájemnými zákazníky již šest let. Citrix je také členem partnerské iniciativy SAP NetWeaver. Obě společnosti spolupracují s cílem poskytovat svým zákazníkům nejlepší přístup k podnikovému softwaru a aplikacím při zachování nejnižších možných nákladů. V říjnu 2004 oznámily společnosti SAP a Citrix rozšíření svého partnerství pro Severní Americe v oblasti migrace mySAP ERP. 

 

O společnosti Citrix

Společnost Citrix, Inc. (NasdaQ: CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a renomovanou firmou v oblasti bezpečného přístupu pro podniky i jednotlivce. Na produkty Citrix již dnes při výkonu své práce spoléhá téměř 50 milionů uživatelů ve více než 120 tisících organizací. Náš software lidem umožňuje bezpečný a dobře řízený přístup na vyžádání k pracovním informacím – odkudkoliv. K zákazníkům Citrix patří všechny společnosti zařazené do prestižního seznamu Fortune 100, 99% společností ze seznamu Fortune 500 a 92% společností ze seznamu Fortune Global 500. Společnost Citrix má sídlo ve Fort Lauderdale v USA, pobočky ve 22 zemích světa a přes 7000 distribučních a aliančních partnerů ve více než 100 zemích světa. Další informace najdete na webových stránkách společnosti na adrese www.citrix.com.

 

O společnosti SAP

V České republice má společnost SAP celkem 180 zaměstnanců a dodává podnikové informační systémy od roku 1992. V současnosti je v ČR zákazníky SAP více než 400 podniků. Svá řešení dodává již 64 společnostem z aktuálního žebříčku Czech TOP 100. Mezi největší zákazníky patří, Aliachem, Česká pojišťovna, Česká spořitelna, Český Telecom, ČEZ, Eurotel Praha, ISPAT NOVÁ HUŤ, Léčiva, Ministerstvo zemědělství ČR, Sazka, Škoda Auto, T-Mobile Czech Republic, Transgas a další. Do segmentu malých a středně velkých společností (SMB) vstoupila firma SAP ČR s řešeními mySAP All-in-One a SAP Business One. SMB řešení od SAP využívá v současnosti stále více českých společností jako např. MB Leasing, FAST, Raab Karcher Staviva a další.

Celkově více než 23 400 společností ve 120 zemích světa využívá na 79 800 softwarových systémů SAP. Společnost SAP působí kromě České republiky ve více než 50 zemích a zaměstnává přes 30 000 pracovníků.

Váš názor Další článek: MP3tunes.com spuštěno, konečně obchod bez omezování uživatele

Témata článku: One X, Business, Dostupná informace, Citrix, Malá informace, Malý podnik, Společné řešení, Podnikové nasazení, Velká společnost, Fort, Orlando, Velký byznys


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 256

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 22

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 52

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky