CiscoWorks2000 LAN Management Solution

26. května 2000
Hudba: zajeďte si na MP3 summit
Společnost Cisco Systems oznámila nové řešení pro řízení sítí LAN.
CiscoWorks2000 LAN Management Solution
Cisco Systems, Inc., největší dodavatel síťových produktů pro internet, představil řešení CiscoWorks2000 LAN Management Solution pro řízení sítí LAN. Toto řešení se skládá ze sady web aplikací, jež umožňují flexibilní, automatizované řízení lokálních a místních sítí zohledňujících obsah přenášených dat. Sada integrovaných aplikací nabízí jednotné řešení pro řízení jak přepínaných, tak i směrovaných prostředí sítí LAN.

Řešení LAN Management Solution přináší nové možnosti monitoringu a konfigurace sítě LAN. Administraci zjednodušují integrované web aplikace, které automatizují kritické pravidelně se opakující úkony a umožňují snadnější odstraňování problémů a pohodlný přístup k nástrojům pro konfiguraci sítě. Správci sítí tak nyní mají k dispozici nástroj, který jim umožní včas zjišťovat potenciální problémy a zajistit neustálou dostupnost nejdůležitějších síťových služeb.

„Prostředí sítě LAN je část sítě, kterou je nutné komplexně řídit, aby bylo možné zajistit dostupnost sítě,” řekl Bob Michie, ředitel pro síťové služby společnosti Toys r Us. „Řešení CiscoWorks LAN Management Solution 2000 pro řízení sítě LAN, které zahrnuje i nový Campus Manager a sadu web aplikací pro řízení přepínaných sítí, nabízí vylepšenou konektivitu zařízení na 2. vrstvě a vylepšené funkce řízení. Nově přidané nástroje pro analýzu přenosových cest na 2. a 3. vrstvě umožňují efektivnější řízení prostředí lokální sítě naší firmy.”

Nové řešení pro řízení sítě LAN, jež je zaměřené především na funkcionalitu 2. a 3. vrstvy, nabízí rozsáhlé možnosti zjištění a zobrazování fyzické i logické topologie sítě. Vylepšené topologické mapy umožňují zobrazení topologie více než 1000 zařízení a jejich fyzického a logického propojení. Odstraňování a rozlišování problémů na 2. vrstvě usnadňuje automatický proces identifikace více než 20 000 koncových stanic, a to až na úrovni portu přepínače, MAC nebo IP adresy, či přihlášeného uživatele.

Cílem tohoto nového řešení je vyhovět stále silnějšímu volání po síťových technologiích zohledňujících obsah přenášených dat. Jeho součástí je proto nová aplikace Content Flow Monitor, která umožňuje monitoring vyvažování zátěže serveru webovskými aplikacemi. Řešení CiscoWorks LAN Management Solution 2000 umožňuje monitorovat výkon přenosových zařízení společnosti Cisco Systems, která dodávají obsah (např. výkon směrovačů Local Director a Cisco 7200), a zajišťuje, aby i při kolísavém provozu na serveru byly kritické obchodní aplikace a služby dodávány efektivně.

„Správci sítí LAN chtějí mít jistotu, že zařízení i propojení bezproblémově fungují. Zajímá je ale i schopnost spolehlivě dodat obsah a zajistit celkový výkon systému,” řekl Jim Turner, marketingový ředitel společnosti Cisco Systems. „Řešení pro řízení sítě LAN nabízí komplexní sadu nástrojů, jež usnadňují přechod na takový model řízení sítě, jež více zohledňuje obsah. Poskytuje jak provozně zaměřené řešení pro každodenní efektivní řízení sítě, tak i nástroje, které správcům zajistí potřebnou flexibilitu a škálovatelnost při rozšiřování sítě.”

Řešení CiscoWorks LAN Management Solution 2000 obsahuje tyto komponenty:

*Campus Manager: sada nových web aplikací pro prostředí přepínaných místních sítí, jež umožňuje zjišťování a mapování zařízení na 2. vrstvě, analýzu konektivity 2. vrstvy, konfiguraci VLAN/LANE a ATM sítí a sledování koncových stanic.

*Content Flow Monitor: nabízí aplikaci pro monitoring výkonu zařízení vyrovnávajících zátěž serverů Cisco.

*TrafficDirector: aplikace pro komplexní monitoring provozu sítě a odstraňování problémů, jež včas detekuje problémy na přepínané síti a podporuje i monitoring provozu RMON a rodinu LAN a WAN sond společnosti Cisco Systems.

*Resource Manager Essentials: sada nástrojů pro řízení a správu síťových zařízení zajišťujících konfiguraci a inventuru síťových zařízení a dostupnost sítě a její analýzu.

*CiscoView 5.0: webová verze grafické aplikace pro správu zařízení, která správcům sítí umožňuje v reálném čase zjistit stav zařízení a mít přístup k provozním a konfiguračním funkcím.

*CiscoWorks2000 Management Server: sjednocuje nejdůležitější funkce řízení a představuje flexibilní webové rozhraní, které zjednodušuje bezpečnou webovou integraci nástrojů pro řízení od ostatních dodavatelů a dalších nástrojů společnosti Cisco Systems.

Cena a dostupnost:

Řešení LAN Management, které patří do rodiny produktů CiscoWorks LAN Management Solution 2000, je dostupné od začátku dubna za 14 995 USD.

O společnosti Cisco Systems

Cisco Systems, Inc. (NASDAQ:CSCO) je společnost s celosvětově vedoucím postavením v oblasti síťových internetových technologií. Další informace naleznete na adrese http://www.cisco.com.

Cisco, Cisco IOS, Cisco Systems a logo společnosti Cisco Systems jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. Veškeré další ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

Váš názor Další článek: Hudba: zajeďte si na MP3 summit

Témata článku: Toys, Campus, Solution, Síťový nástroj, Propojené zařízení, Jednotná mapa, Monitoring, Síťový provoz, Nový management, Lokální síť, Flow, Automatizovaná funkce, Řízení, Ochranná funkce, Management


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu