Cisco Virtual Office řeší problém v zaměstnávání na dálku

Cisco Virtual Office řeší problém v zaměstnávání na dálku

Největší překážku pro zaměstnávání pracovníků na dálku představuje pro firmy IT bezpečnost. Mezi jejich další obavy patří například snížená produktivita zaměstnanců pracujících na dálku nebo dostupnost služeb a podpory. Společnost Cisco se rozhodla na situaci zareagovat novým řešením Cisco Virtual Office, které při vysoké úrovni zabezpečení umožňuje firmám rozšířit počet vzdálených pracovníků, zvýšit jejich produktivitu o několik hodin týdně a přitom snižovat celkové firemní náklady na energie i negativní dopady na životní prostředí.

„Řešení Cisco Virtual Office rozšiřuje možnosti zabezpečeného vzdáleného přístupu tím, že umožňuje vzdálené pracovníky plnohodnotně zapojit do firemního dění, kdekoli a kdykoli se připojí k síti. Zaměstnancům přináší nové možnosti využití času a představuje i ekologicky příznivější alternativu pro dojíždění, které tvoří často nemalou část provozních nákladů firmy,” řekla Marie Hattar, viceprezidentka společnosti Cisco pro síťové systémy a bezpečnostní řešení.

Podle Marie Hattar se množství lidí pracujících na dálku neustále zvyšuje a tím se rozšiřuje i množství lokalit a způsobů připojení, z kterých a jejichž prostřednictvím zaměstnanci přistupují k podnikovým sítím. Firmy přitom požadují, aby sítě otevřené vzdálenému přístupu měly stejnou úroveň ochrany, jakou dnes mají sítě interní. Řešení Cisco Virtual Office umožňuje vzdáleným pracovníkům přistupovat bezpečně ke všem podnikovým aplikacím, datům a službám a mít k dispozici stejné technologie, jako mají jejich protějšky pracující přímo v kancelářích.

Cisco Virtual Office je reakcí také na stoupající ceny ropy a energií, kdy se firmy obecně poohlížejí po pružných a cenově příznivých řešeních, která by umožnila zabezpečenou vzdálenou spolupráci jejich zaměstnanců. Taková řešení jim totiž mohou přinést nemalé úspory nákladů, neboť práce zaměstnanců na dálku snižuje intenzitu dopravy i potřebu dalšího rozšiřování kancelářských prostor. Fungující řešení pro spolupráci na dálku navíc pomáhá udržovat firmu v chodu i v případech různých krizí, způsobených například nepřízněmi počasí.

Z technologického hlediska je Cisco Virtual Office centrálně spravované síťové řešení, které zahrnuje routing, switching, bezpečnost, bezdrátové připojení, IP telefonii a vzdálenou správu. Díky tomu poskytuje vysoce zabezpečené video, hlasové, datové a bezdrátové služby. Jeho výhodou je naprosto automatická instalace, která za zaměstnance, z nichž většina není k implementaci síťových systémů dostatečně kvalifikována, přebírá veškerou zodpovědnost. Automatické nastavení umožňuje řešení rychle rozšířit mezi stovky i tisíce lidí pracujících na různých vzdálených místech, a to s minimem chyb a bez nutnosti široké IT podpory.

„Cisco Virtual Office zlepšuje přístup našich zaměstnanců k firemním datům. Začali jsme vyžadovat, aby jej používal každý, kdo pracuje z domova, a ohlasy jsou pozitivní. Tato technologie přinesla do naší firmy velké oživení,” vysvětluje Michael Moesgaard, ředitel informatiky v dánské společnosti DONG Energy, která již s pomocí svého integračního partnera zpřístupnila Cisco Virtual Office více než 3200 z 5300 zaměstnanců.

Co všechno je součástí Cisco Virtual Office

 • Vzdálené pracoviště
  Automatický nastavovaný router Cisco 881w Series Internet Services Router (ISR) a IP telefon s barevným displejem Cisco 7970G. Ve chvíli, kdy se router připojí k internetu, spojí se s centrálou a automaticky stáhne předdefinovanou konfiguraci pro synchronizaci. Od té chvíle mohou zaměstnanci plně využívat všech potřebných firemních aplikací a služeb. Jednou z možností je i připojení k bezdrátové LAN síti a využívání služby inteligentního mobilního roamingu.
   
 • Centrála
  Router Cisco 7200 Series slouží jako konvergovaná platforma pro virtuální privátní síť a nabízí jednoduchou správu bezpečnosti a šifrování. Router využívá řešení DMVPN (Cisco Dynamic Multipoint Virtual Private Networking), které zabezpečuje výměnu dat mezi dvěma vzdálenými místy bez nutnosti jejich posílání přes centrálu. Snižuje tak zátěž sítě i objem datových přenosů. Tato infrastruktura také podporuje SSL a L2TP přes IPsec VPN a slouží jako jednotný konvergenční bod například i pro mobilní uživatele s notebooky a PDA zařízeními. Servery pro správu přístupových práv, identit a konfigurací, jejichž součástí je Cisco Configuration Engine pro distribuci image do více než 10 tisíc routerů Cisco Integrated Services Routers; Cisco Security Manager pro řízení bezpečnostní politiky a Cisco Secure Access Control Server (ACS), který poskytuje kontrolu nad přístupovými právy z hlediska regulace a firemních pravidel.
   
 • Pokročilé služby
  Cisco a jeho prověření partneři poskytují službu plánování a implementace řešení Cisco Virtual Office. Služba zahrnuje instalaci a integraci v centrále, poradenství při automatické instalaci a řízení vzdálených uživatelů i běžnou provozní podporu. Řešení pomáhá snižovat provozní náklady firem a průběžně vyhodnocovat, ladit a vyvíjet komponenty Cisco Virtual Office tak, aby byly stále v souladu s potřebami firem i přicházejícími bezpečnostními hrozbami.

Praktické fungování Cisco Virtual Office (CVO)

 • Ve společnosti Cisco využívá řešení CVO již 12 000 pracovníků v 70 zemích světa
 • Prací z domova stráví v průměru 25 procent své pracovní doby
 • Vzdálený pracovník získá díky práci na dálku každý týden v průměru 3 pracovní hodiny navíc
 • Vzdálený pracovník ušetří díky práci na dálku každý den v průměru 36,4 mil cestování
 • Ročně to znamená úsporu 62,9 milionů mil a 30 tisíc tun CO2 na emisích

Ceny a dostupnost

Řešení Cisco Virtual Office je již dostupné na trhu a ceny začínají od 700 dolarů na jednu pracovní jednotku.

Váš názor Další článek: UPC reaguje na zrychlení u O2 a nabízí o 2 Mb/s více

Témata článku: Cisco, Stejné množství, Mario, Nemalá cena, Vzdálená instalace, Marie, Bezdrátové řešení, Různá alternativa, Stejný náklad, Zaměstnanci, Vzdálené místo, Centrála, Nový notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky