Cisco Vidoscape nově přináší video z cloudu

Cisco Vidoscape nově přináší video z cloudu

Společnost Cisco představila rozšíření platformy Videoscape o cloudové služby. Tato multimediální platforma, spojující kabelovou televizi, on-demand vysílání, sociální, komunikační a online služby, tak rozšiřuje své schopnosti o „video v cloudu“. Nová generace video služeb přináší divákům nové možnosti a vyšší kvalitu médií. Poskytovatelům zase nové služby pro zákazníky a tedy zdroje příjmů i možnost optimalizace zatížení infrastruktury a další úspory díky cloud architektuře.

„Cloud video“ umožňuje divákům během sledování živého i on-demand vysílání plynule přecházet mezi různými koncovými zařízeními (place shifting) – nejen mezi standardními TV připojenými k jednomu set-top boxu, ale i PC, tablety či iOS a Android komunikátory – doma i na cestách. Díky otevřené architektuře Videoscape je možné převést všechny současné formy distribuce médií na čisté IP řešení a dodávat multimediální obsah na libovolné koncové IP zařízení – od set-top boxů a IP TV po herní konzole a smartphone. Uživatel získává identické ovládání a funkce napříč všemi zařízeními, včetně možností time a space shiftingu, bohatého rozhraní a doplňkových funkcí.

Klepněte pro větší obrázek

Videoscape nabízí uživatelům přístup k velkému množství různého obsahu, od klasického vysílání přes placené kanály, až po internet nebo TV on-demand. Tato technologie navíc disponuje také funkcemi klasického DVR. Díky integraci funkcí televize a internetu může nabídnout propojení obsahu se sociálními sítěmi nebo využití technologie telepresence. Umožňuje také sdílet jakýkoliv obsah s přáteli přímo z obrazovky. Zároveň lze díky propojitelnosti s různými mobilními zařízeními přistupovat k tomuto obsahu kdekoliv na cestách. Videoscape tak představuje interaktivní zábavní platformu nové generace.

Koncová zařízení Videoscape:

  • Videoscape Multiscreen Gateway – mediální brána (inteligentní „set-top box“) pro celou domácnost, obsahuje šest nezávislých tunerů pro sledování/záznam šesti různých kanálů – včetně podpory HD a 3DTV. Vysílání/záznamy zprostředkovává libovolnému počtu koncových zařízení prostřednictvím IP streamu nebo standardního (QAM) signálu.
  • Videoscape Voyager Vantage – softwarová platforma pro nasazení uživatelského rozhraní, EPG a integraci cloudu a internetových služeb (sociální sítě, internetové video, sdílení obsahu atd.). Zahrnuje také rozšiřitelné katalogy on-demand obsahu.

Mezi nové komponenty Videoscape Cloud (na bázi platformy Cisco Unified Cloud Services) patří:

  • Videoscape Voyager Virtual – uživatelské rozhraní pro cloud služby, zpřístupňující IP video (video over IP) i na starších set-top boxech s podporou MPEG-2. Umožňuje využívat celou škálu cloud a internetových služeb – od sociálních médií přes hry až po place shifting (sledování napříč různými zařízeními).
  • Cisco Conductor back-office technology (pro QAM Video) – umožňuje poskytovatelům nasazení řady různých video služeb a jejich optimalizaci a správu.
  • Cisco Media Processor a Transcode Manager – jsou služby optimalizující datový proud videa, usnadňující distribuci videa na více zařízení a využívající adaptivní datový tok (ABR) pro přizpůsobení kvality a objemu dat v závislosti na koncovém zařízení.
  • Videoscape Content Delivery Network (CDN) Analytics – nástroj pro analýzu síťového provozu v reálném čase, a to jak Cisco CDN, tak i CDN třetích stran.
Další článek: Zapněte si Timeline na Facebooku už teď, 24. ledna ji dostanou všichni

Témata článku: Koncové zařízení, TV Tuner, Televize s Androidem, Set-top Box, Obsah, Set Top Box, Klasický cloud, Nové médium, Voyager, Nová cesta, Datový signál, Back Office, Android TV, Nezávislá televize, TV Box, Internetová televize, Stem, Sta, Nové rozhraní, Stream TV, Analytics, Televize doma, Tablet s androidem na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

** Karanténní opatření nás drží doma a mnozí mají více času navíc ** Připomeneme proto často odkládané činnosti uživatelů počítačů ** Právě teď je ten správný okamžik, kdy se do nich pustit

Karel Kilián | 75

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 54

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 36

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 73

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč