Cisco se na poli Ethernet Switchingu zapotilo, HP je mu v patách

Cisco se na poli Ethernet Switchingu zapotilo, HP je mu v patách

Dell`Oro Group zveřejnila výsledky z oblasti Ethernet switchingu za 3. čtvrtletí 2012, z kterých jasně vyplývá, že HP Networking je druhým celosvětově nejúspěšnějším prodejcem s dvouciferným podílem na trhu. Naneštěstí, na rozdíl od HP Networking, Cisco by na toto čtvrtletí raději zapomnělo. Proč?

Za minulá dvě po sobě jdoucí čtvrtletí totiž Cisco dosáhlo nejnižšího tržního podílu za posledních 10 let.

Takže co se vlastně na trhu Ethernet switchingu děje?

HP Networking a ostatní konkurenti jako Juniper a Huawei asi poslední dobou straší Cisco ve snech. Podíváme-li se na čísla, Cisco podíl ve 3. čtvrtletí kalendářního roku 2012 byl 66,7 %, což je v meziročním srovnání o 3,4 % méně než v předchozím roce. Téměř polovinu tohoto poklesu si připisuje HP Networking, zbytek se rozdělil mezi ostatní hráče. Tržní podíl HP byl 11,5 %, v meziročním srovnání tedy vzrostl o 1,4 %.

Cisco podíl na trhu Ethernet switchů stále klesá. Neproti tomu HP Networking získává stále větší část trhu rok co rok. Navíc příjmy HP Networking přesahují součet příjmů ostatních pěti konkurentů: Juniper, Brocade, Huawei, Dell a D-Link.

HP Networking se zaměřuje na poskytování inovativních a kvalitních síťových řešení. Dosahuje skvělých výsledků po celém světě a v každém regionu a dle tvrzení zákazníků si HP vybrali proto, že jim architektura HP FlexNetwork přinesla zjednodušení a výkon napříč celou infrastrukturou.

Stojí za zmínku, že Cisco svými výsledky za 3. čtvrtletí 2012, které bývá historicky považováno za silné období, analytiky zklamalo.

Networking prochází jednou z nejzajímavějších etap svého vývoje a bude velmi zajímavé sledovat, jak se bude v následujících několika letech měnit.

Cisco jedná o prodeji divize domácích routerů Linksys

Témata článku: Nejúspěšnější čtvrtletí, Skvělý výsledek, Ethernet, Meziroční příjem, Etapa, Celý trh, Networking, Celá etapa, Podíl

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší