Cisco se na poli Ethernet Switchingu zapotilo, HP je mu v patách

Cisco se na poli Ethernet Switchingu zapotilo, HP je mu v patách

Dell`Oro Group zveřejnila výsledky z oblasti Ethernet switchingu za 3. čtvrtletí 2012, z kterých jasně vyplývá, že HP Networking je druhým celosvětově nejúspěšnějším prodejcem s dvouciferným podílem na trhu. Naneštěstí, na rozdíl od HP Networking, Cisco by na toto čtvrtletí raději zapomnělo. Proč?

Za minulá dvě po sobě jdoucí čtvrtletí totiž Cisco dosáhlo nejnižšího tržního podílu za posledních 10 let.

Takže co se vlastně na trhu Ethernet switchingu děje?

HP Networking a ostatní konkurenti jako Juniper a Huawei asi poslední dobou straší Cisco ve snech. Podíváme-li se na čísla, Cisco podíl ve 3. čtvrtletí kalendářního roku 2012 byl 66,7 %, což je v meziročním srovnání o 3,4 % méně než v předchozím roce. Téměř polovinu tohoto poklesu si připisuje HP Networking, zbytek se rozdělil mezi ostatní hráče. Tržní podíl HP byl 11,5 %, v meziročním srovnání tedy vzrostl o 1,4 %.

Cisco podíl na trhu Ethernet switchů stále klesá. Neproti tomu HP Networking získává stále větší část trhu rok co rok. Navíc příjmy HP Networking přesahují součet příjmů ostatních pěti konkurentů: Juniper, Brocade, Huawei, Dell a D-Link.

HP Networking se zaměřuje na poskytování inovativních a kvalitních síťových řešení. Dosahuje skvělých výsledků po celém světě a v každém regionu a dle tvrzení zákazníků si HP vybrali proto, že jim architektura HP FlexNetwork přinesla zjednodušení a výkon napříč celou infrastrukturou.

Stojí za zmínku, že Cisco svými výsledky za 3. čtvrtletí 2012, které bývá historicky považováno za silné období, analytiky zklamalo.

Networking prochází jednou z nejzajímavějších etap svého vývoje a bude velmi zajímavé sledovat, jak se bude v následujících několika letech měnit.

Další článek: Cisco jedná o prodeji divize domácích routerů Linksys

Témata článku: Etapa, Nejúspěšnější čtvrtletí, Ethernet, Meziroční příjem, Celá etapa, Podíl, Skvělý výsledek, Celý trh, Networking


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 100

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF