Cisco představuje nový Linksys Smart Wi-Fi Router

Cisco představuje nový Linksys Smart Wi-Fi Router

Společnost Cisco představila EA6500, svůj první směrovač série Linksys Smart Wi-Fi Router s podporou nové generace bezdrátových přenosů Wi-Fi standardu 802.11ac (s plnou zpětnou kompatibilitou). Nejnovější specifikace 802.11ac přináší až trojnásobnou přenosovou rychlost ve srovnání se starším standardem 802.11n (a více než 25 násobek přenosových rychlostí 802.11g), což znamená propustnost až 1300 Mbps. Linksys Smart Wi-Fi Router EA6500 podporuje nově představenou platformu Cisco Connect™ Cloud, která plně využívá výhod rychlosti standardu AC. Současně byl představen Linksys Universal Media Connector, který umožňuje připojit stávající zařízení (Smart-TV, herní konzole atd.) k Wi-Fi síti standardu 802.11ac. Zavádění podpory nového standardu u spotřební elektroniky a mobilních zařízení se očekává koncem roku 2012.

Linksys Smart Wi-Fi Router EA6500 je zpětně kompatibilní se staršími standardy 802.11a/b/g/n, takže domácí uživatelé mohou již dnes bez rizika upgradovat své domácí sítě a být připraveni na nástup standardu 802.11ac. Zařízení využívá sadu šesti integrovaných všesměrových antén, které, na rozdíl od starších řešení, pokrývají homogenně celý prostor a výrazně zlepšují kvalitu signálu.

Ideální pro video a mobilní zařízení

Standard 802.11ac je navržený s ohledem na neustále rostoucí potřebu stabilního a rychlého připojení, zejména u mobilních zařízení a přenos videa. Podle studie společnosti Cisco bude v roce 2016 více než 16 miliard celosvětově připojených zařízení zobrazovat přes 1,2 milionu minut videa každou sekundu. Nová bezdrátová technologie přináší vyšší rychlost, dosah signálu i spolehlivost a současně pomáhá snižovat spotřebu energie v mobilních zařízeních.

Klepněte pro větší obrázek

Universal Media Connector

Linksys Universal Media Connector pracuje jako síťový most mezi Wi-Fi sítí nového standardu 802.11ac a gigabitovou LAN. Umožňuje tak připojit stávající domácí elektroniku do domácí sítě, bezdrátově a nejvyšší možnou rychlostí a je optimalizováno pro práci s routerem EA6500. Tato kombinace je tak ideální pro streamování HD nebi i 3D HD videa. Zařízení využívá pásmo 5GHz, ve kterém dochází k minimu rušení a signál je stabilnější, a je vybaveno čtyřmi standardními RJ45 porty o rychlosti 1Gbps.

Smart Wi-Fi routery: rychlé, flexibilní a dosažitelné odkudkoliv

Stejně jako všechny ostatní směrovače řady Linksys Smart Wi-Fi Router přichází i EA6500 s podporou nové platformy Cisco Connect Cloud, která umožňuje přístup k připojeným zařízením odkudkoliv. Uživatelům jsou k dispozici nové mobilní aplikace (iOS, Android) pro ovládání domácí sítě a připojených zařízení a další budou přibývat. EA6500 také nabízí funkci SimpleTap™ pro jednoduché připojení kompatibilních zařízení.

Linksys Smart Wi-Fi Router EA6500 bude k dispozici během září 2012. Dostupnost Linksys Universal Media Connector je plánována na říjen 2012.

Další článek: Legendární Atari oslavilo čtyřicáté narozeniny

Témata článku: Wi-Fi, Ideální kombinace, Zařízení, Smart TV, Nový standard, Universal, Standard, Rychlé připojení, Wi-Fi Router, Mobilní zařízení, Rj45, Nové zařízení, Wi-fi signál, Smart, Domácí síť

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší