Cisco představilo nové switche pro sítě bez hranic

24. března 2010
Notebooky mohou měřit zemětřesení
Cisco představilo nové switche pro sítě bez hranic

Společnost Cisco včera představila nové portfolio produktů a služeb Borderless Access, které je součástí její architektury sítí bez hranic (Borderless Networks). Nové portfolio umožní plynulou a vysoce zabezpečenou drátovou i bezdrátovou komunikaci, lepší řízení spotřeby energie a optimalizovaný přenos video aplikací. Zahrnuje mimo jiné dvě zcela nové produktové řady switchů Cisco Catalyst 3560/3750-X Series a 2960-S Series přinášející flexibilní cenovou politiku a rozšířenou záruku. Jedním z prvních uživatelů nových produktů je letiště v Curychu.

"Naše letiště je vybaveno sítí od společnosti Cisco, která umožňuje například bezdrátový přístup pasažérům, obchodním partnerům i posádkám. Testování switchů nové řady Catalyst 2960-S ukázalo, že umožní snížit spotřebu energie o 50 procent, což nám pomůže snížit naše kapitálové i provozní náklady při současném nárůstu kvality služeb pro zákazníky. To je důvod, proč jsme byli mezi prvními, kdo si nové vybavení objednal,“ uvedl Adrian Ross, ředitel informatiky Letiště Curych.

Vlajkovou lodí nové produktové nabídky jsou switche řady Cisco Catalyst 3750-X a 3560-X, které přinášejí vysokou výkonnost 10 gigabit Ethernet, standard PoE+ na všech portech a flexibilní smart uplink modul. Kromě stávající technologie StackWise Plus, která umožňuje spojit zařízení do stacku, zahrnují switche novou technologii StackPower, která jako vůbec první v oboru umožňuje sdílet energii ve stacku až čtyř switchů. V případě výpadku pak dokáže přiřadit energii aplikacím, které jsou pro činnost podniku kritické, na úkor jiných s nízkou prioritou, které uživatel nadefinoval. Switche rovněž obsahují nástroje pro automatickou instalaci.

Switche řady Cisco Catalyst 2960-S přinášejí širší možnosti výběru pro zákazníky s různými potřebami výkonu, rozšiřitelnosti, bezpečnosti, odolnosti i cenovými možnostmi. Nové switche přinášejí technologii FlexStack pro zvýšenou dostupnost a výkon, 10GE uplinky, standard PoE na každém portu plus podporu pro PoE+ a plné schopnosti Cisco EnergyWise. Řada 2960-S byla navíc vysoce optimalizovaná a dosahuje tak až 50 procent úspor energie. Nové řady switchů Cisco Catalyst 2960-S, 3560-X a 3750-X přicházejí také s rozšířenou zárukou, která umožňuje výměnu hardware do druhého pracovního dne a 90 dní podpory Cisco Technical Assistance Center (TAC).

Vedle nových produktových řad switchů představilo Cisco rovněž novinky v oblasti routerů. U nové generace routerů Cisco ISR G2, která byla představena v říjnu 2009, byla například ztrojnásobena výkonnost a rozšířena podpora videoaplikací, integrovaných služeb a nákladových úspor pro vzdálené pobočky. Cisco vydalo rovněž nový Software Release 6 pro routery řady Cisco ASR 1000 s novými funkcemi bezpečnosti, unified communications a řízení.

Uvedení nového portfolia navazuje na vizi sítí bez hranic (Borderless Networks), která byla představena v říjnu loňského roku. Tato architektura reaguje na rostoucí rozptýlenost a mobilitu podniků, kterým chce do budoucna umožnit přistupovat k síťovým aplikacím a službám kdekoliv, kdykoliv a z jakéhokoliv zařízení. To vše při zachování bezpečnosti, spolehlivosti a plynulosti. Uvedení nové architektury je spojeno se zaváděním nových síťových služeb z oblasti videa, řízení energie a bezpečnosti napříč celým portfoliem síťových produktů Cisco.

Mezi tyto síťové služby patří například technologie Cisco EnergyWise, která umožňuje zákazníkům proaktivně kontrolovat spotřebu energie a snižovat provozní náklady i produkované emise. Cisco představilo novou verzi zahrnující Cisco EnergyWise Orchestrator, který rozšiřuje řízení spotřeby do stolních počítačů a laptopů. Vydalo rovněž balíček EnergyWise SDK, který umožňuje implementovat technologii do produktů třetích stran.

Druhou službou je řešení Cisco TrustSec kombinující v sobě indenty a politiky, které zákazníkům umožňuje zavádět bezpečnostní politiky napříč všemi přístupovými technologiemi, ať už jde o drátové, bezdrátové nebo virtuální privátní sítě. Tato technologie je dostupná i pro portfolio Catalyst 3560/3750, přičemž nové switche řady Catalyst 3560/3750-X Series obsazují jako vůbec první na trhu standard 802.1a/e (MACsec) pro šifrovaný přenos dat mezi switchem a klientem.

Třetí službou je Medianet, řešení pro detekci a optimalizaci koncových video zařízení, které umožňuje alokovat a prioritizovat síťové zdroje tak, aby bylo video doručeno z jednoho typu zařízení, jako je Cisco TelePresence, do druhého typu, například laptopu nebo mobilního telefonu. Tuto technologii nyní podporují i nové řady switchů i nová generace routerů ISR G2.

Další článek: Notebooky mohou měřit zemětřesení

Témata článku: Ross, Portfolio, Nová architektura, Nový standard, Bezdrátový spoj, Cisco, Druhá generace, Rozšířená záruka, Nová řada, První generace, Nová technologie, Laptop, Nová služba, Switche, Catalyst, Nejprodávanější stolní počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 122

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

** Test MacBooku Air v provedení pro rok 2020 ** Cenově dostupný notebook překvapí výkonem ** Výborné je celkové zpracování a klávesnice

Martin Miksa | 42

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 38


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize