Cisco představilo nové servery montovatelné do racku

Cisco představilo nové servery montovatelné do racku

Společnost Cisco na nedávném partnerském summitu oznámila novinky v oblasti datových center. Oznámila například rozšíření svého portfolia pro sjednocená datová centra Unified Computing System o nové servery montovatelné do racku. Představila také několik nových programů pro oblast sjednocených datových center a připravila dvě nové profesní certifikace pokrývající dovednosti pro celé spektrum technologií pro datová centra. Nové servery budou k dispozici ke konci roku 2009.

Hlavní hardwarovou novinkou z oblasti datových center je rozšíření portfolia Cisco Unified Computing System (UCS) o rack-mount servery řady C-Series založené na procesorech Intel Xeon 5500 Series, které doplňují nabídku již dříve představených blade serverů. Nové rack-mount servery nabízí několik inovací, například přístup k unified fabric přes bezdrátový nízko-latentní 10 Gb/s Ethernet který umožňuje implementační model „wire-once“.

Další inovací je patentovaná Cisco technologie rozšíření paměti, která přináší více než 2,5 násobek adresovatelné paměti dostupných dvousocketových rack-mount platforem. To umožňuje podporovat mnohem více virtuálních zařízení na jeden server a umožňuje provozovat aplikace vyžadující velké množství paměti. Virtualizovaný adapter Cisco zas přináší schopnost optimalizace konsolidace a virtualizace tím, že umožňuje každému virtualizovanému adaptéru definovat až 128 připojení přes Ethernet nebo Fibre Channel.

Vedle nových serverů představilo Cisco také rozšíření programu Value Incentive Program (VIP) o všechny technologie Cisco pro datová centra, včetně unified computing, síťových úložišť, WAN optimalizace a dalších. Cisco dále oznámilo nový Data Center Channel Solutions Program, který má napomoci prodeji ověřených IT řešení, které zahrnují produkty předních dodavatelů datových center, jako EMC, Microsoft, NetApp, Red Hat a VMware. Představilo rovněž nový Authorized Partner Program (APP) určený k podpoře nových serverů Unified Computing C-Series Rack-Mount. Všichni partneři Cisco s advanced specializací Data Center Network Infrastructure (DCNI) budou moci prodávat nové rack-mount servery po dokončení on-line školení a zkoušky Cisco.

Mezi další novinky patří oznámení nových profesních certifikací pro oblast správy datových center. Podle studie společnosti Forrester Consulting si 65 procent IT manažerů myslí, že v příštích pěti letech budou právě technické certifikace klíčové pro rozhodování, zda někoho pověřit řízením síťových operací nebo ne. Reakcí Cisco jsou dvě nové individuální certifikace zaměřené na zákazníky a partnery s pozicemi typu architekt datového centra, projektant datového centra nebo specialista na řízení technických operací datového centra. Jde o certifikace Cisco Data Center Unified Computing Design Specialist a Cisco Data Center Unified Computing Support Specialist, které jsou postaveny na dovednostech v oblastech síťových úložišť, síťové infrastruktury datového centra, aplikačních služeb datového centra a virtualizace.

Více informací naleznete na stránce http://www.cisco.com/en/US/prod/ps10265/rack_mount_promo.html.

Další článek: Nový výkonný 2TB WD Caviar Black se 64 MB cache v prodeji

Témata článku: Servery, Nové úložiště, Nová oblast, Síťová data, Fabric, Adapter, Mount, Rack, Hardwarová oblast, Channel


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu