Cisco představilo druhou generaci řešení UCS pro datová centra

Cisco Unified Computing System využívá nové procesory Intel Xeon

Společnost Cisco představila druhou generaci řešení Unified Computing System (UCS) pro datová centra, které spojuje výpočetní kapacitu, síťové zdroje, úložiště dat a virtualizaci do jediného, energeticky úsporného systému. Nové servery v portfoliu UCS nabízí až o 50 procent více procesorových jader, o 300 procent vyšší výkon aplikací a čtyřikrát větší paměťový prostor využitelný pro jejich běh. Novinkou jsou rovněž nové fabric extendery Nexus přinášející do datových center kapacitu 10-gigabitového ethernetu nebo nový fabric switch.

„Inovace portfolia Cisco Unified Computing System, jako například rozšíření paměti, lepší možnosti pro virtualizaci v sítích nebo využití síly nejnovějších procesorů společnosti Intel dělají z tohoto řešení ideální platformu umožňující provoz i těch vůbec nejdůležitějších a nejnáročnějších aplikací,“ řekl Soni Jiandani, viceprezident divize Server Access and Virtualization Technology ve společnosti Gartner.

Nova_generace_Cisco_UCS_1_small.jpg Nova_generace_Cisco_UCS_2_small.jpg  

Cisco rozšířilo své portfolio Unified Computing System (UCS) například o nové dvousoketové servery řady M2 B-Series a C-Series, které využívají nové procesory Intel Xeon řady 5600. Tyto servery nové generace jsou dostupné od konce března letošního roku a nabízí o 50 procent více procesorových jader a cache, což společně s rozšířenou pamětí a síťovou virtualizací zvyšuje provozní efektivitu.

Dalšími novinkami v portfoliu UCS jsou nové čtyřsoketové servery řady B-Series a C-Series. Ty využívají nové procesory Intel Xeon řady 7500, mají dvojnásobnou kapacitu paměti, devětkrát vyšší paměťovou šířku pásma a přináší více než třikrát vyšší výkonnost než tradiční čtyřsoketové systémy.

Portfolio Cisco rozšířily rovněž fabric extendery nové generace Nexus 2248 a Nexus 2232, které přináší IT manažerům vyšší flexibilitu a škálovatelnost pro heterogenní prostředí datových center. Umožňují jim snížit objem kabeláže až o 70 procent, spotřebu energie a chlazení až o 30 procent a kapitálové výdaje až o 40 procent.

Do fabric extenderů Cisco Nexus a Cisco Unified Computing System byla začleněna nová architektura Cisco FEX-link, která poskytuje otevřenou, flexibilní přístupovou vrstvu serverů podporující nyní jakýkoliv fabric s 100Mb, 1Gb a 10Gb ethernetem, nativní Fibre Channel a Fibre Channel over Ethernet (FCoE), InfiniBand over Ethernet, iSCSI nebo NAS. Architektura FEX-link umožní systému Cisco Unified Computing Systém nabídnout v nadcházejícím roce šířku pásma až 160Gb na jeden blade.

Novinkou je rovněž Cisco MDS 9148 Multilayer Fabric Switch nenáročný na prostor a energii, který zahrnuje 48 portů 8Gb Fibre Channel na jeden rack a poskytuje tak nejvyšší hustotu šířky pásma v oboru. Nový switch nabízí flexibilitu pro prostředí virtuálních serverů, vysokou bezpečnost a dostupnost, stejně jako nákladově efektivní škálování od 16 do 48 portů s možností licencí na osmiportové upgrady.

Změn doznal rovněž softwarový nástroj Cisco UCS Manager, s jehož pomocí mohou nyní pracovníci IT jednoduše přidělovat politiky pro využívání energie a chlazení na jednotlivé výpočetní kapacity v souladu s aktuálními pracovními požadavky. Dosud byla v tomto směru řada IT manažerů omezena tím, že nevěděli, které aplikace na jednotlivém hardware v daném okamžiku běží a neopatrným zásahem mohli negativně ovlivnit chod některých důležitých procesů. Cisco současně rozšířilo podporu pro společnosti, které vyvíjí UCS Manager XML API. Vývojáři mají nově on-line přístup k výukovým videím, ukázkám kódů či nástrojům pro vývoj a testování.

Díky inovacím nabízí druhá generace řešení Cisco UCS pro datová centra následující přínosy:

  • Až čtyřikrát vyšší výpočetní kapacitu oproti první generaci Cisco UCS.
  • Až čtyřikrát vyšší kapacitu šířky pásma s existujícími šasi oproti první generaci Cisco UCS.
  • Až o 92 procent méně bodů k řízení než starší sítě.
  • Až o 30 procent vyšší propustnost pro aplikace s kartou Cisco Virtualized Interface Card.
  • Až o 76 procent vyšší databázovou konsolidaci s paměťovým rozšířením Cisco.
  • Až o 10 procent menší spotřebu energie v porovnání s obdobnými konkurenčními konfiguracemi.

V současné době používá řešení Cisco UCS na světě okolo 400 organizací:

http://newsroom.cisco.com/dlls/2010/prod_040610.html

Zde si můžete prohlédnout výsledky benchmarkinových testů řešení Cisco UCS:

http://newsroom.cisco.com/dlls/2010/prod_031810.html

Další článek: Intel rozešle vzorky experimentálního 48jádrového procesoru

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,