Cisco nabízí malým a středním firmám inteligentní, jednoduché a bezpečné řešení pro podnikovou komunikaci

21. září 2005
Google testuje Wi-Fi
Nové řešení je první ucelenou nabídkou přizpůsobenou potřebám zákazníků – účelně navržené produkty pro přenos hlasu a přepínání provozu sítě doplňují technická podpora, služby a financování.
Cisco nabízí malým a středním firmám inteligentní, jednoduché a bezpečné řešení pro podnikovou komunikaci

19. září 2005 — Společnost Cisco Systems představila ucelené řešení Cisco Business Communications Solution zahrnující produkty, služby,  nabídku technické podpory a možnosti financování. Reaguje tak na požadavky na inteligentní, jednoduchá a bezpečná síťová řešení navržená speciálně pro segment středních (mid-market) i menších a malých firem (small-to-midsize businesses – SMB), jejichž účelem je zlepšit provoz podniku a přinést dlouhodobou konkurenční výhodu.

 

Součástí řešení je nově ohlášená řada přepínačů Cisco Catalyst® Express 500 Series pro segment SMB, nové portfolio produktů pro IP komunikaci včetně nových aplikací a rozšířená nabídka IP telefonů připravených pro využití XML.

 

„I když malé a střední firmy mají různorodé podnikatelské cíle, každá z nich potřebuje důkladnou a nepřetržitou ochranu svých aktiv, snížení provozních nákladů, vyšší produktivitu a lepší odezvu směrem k zákazníkům,“ řekl Mika Krammer, viceprezident Gartner, Inc., pro průzkum segmentu SMB. „Prozíraví zákazníci si uvědomují, že nákup samotných produktů neodpovídá jejich potřebám. Místo toho, aby museli vlastními silami dávat dohromady jednotlivé produkty, služby a financování, potřebují kompletní řešení, které jim dovolí zaměřit se na podstatu jejich podnikání.“

 

Cisco Business Communications Solution pro segment SMB

 

Řešení Cisco Business Communications Solution pro menší a malé podniky se 20 až 250 zaměstnanci je založeno na novém přepínači Cisco Catalyst Express 500 a řešení IP Communications Express Solution, jehož součástí jsou aplikace Cisco CallManager Express a Cisco Unity Express dodávané v rámci Integrated Services Routeru (ISR).

 

Inovované switche z rodiny Cisco Catalyst Express 500 Series jsou navrženy speciálně pro podniky, které chtějí využívat konvergované sítě. Jde o produktovou řadu vysoce propustných přepínačů pro sítě Fast Ethernet a Gigabit Ethernet spravovaných na druhé vrstvě. Switche představují zabezpečený základ sítě optimalizované pro data, bezdrátový provoz a přenos hlasu. Pomocí aplikace Cisco Network Assistant 3.0 mohou nyní zákazníci a partneři rychle a snadno konfigurovat své sítě a využívat pokročilé technologie, jako jsou bezdrátové lokální sítě a IP komunikace, v rámci řešení odpovídajícího potřebám segmentu SMB.

 

Sdružené řešení Cisco pro jednoduchou a kompletní komunikaci je doplněno o nové verze aplikací Cisco CallManager Express a Cisco Unity Express. Součástí Cisco CallManager Express 3.3 je konferenční aplikace typu „MeetMe“ pro 20 až 96 uživatelů, vylepšené funkce pro směrování hovorů a jejich řazení do fronty a prvky zvyšující bezpečnost provozu. Řešení Cisco Unity Express 2.2 integruje novou aplikaci elektronického recepčního (Auto Attendant) s funkcemi základní automatické distribuce hovorů (Basic Automatic Call Distribution) a je lokalizováno do pěti nových jazyků. Obě řešení společně poskytují cenově dostupné služby pro konvergovaný přenos dat a hlasu. Jsou k dispozici okamžitě – pro uživatele, kteří mají uzavřené smlouvy o technické podpoře SMARTNet, ve formě upgradu zdarma.

 

Pro své obchodní partnery pak Cisco uvádí nástroje a programy umožňující v malých a středních firmách efektivně implementovat kompletní řešení. Mezi těmito nástroji je Cisco IP Communications Express Quick Configuration Tool urychlující konfiguraci a nasazení plně konvergovaných řešení pro přenos dat a hlasu a další nástroje pro vzdálené sledování a informování o aktuálním stavu podnikových sítí. Programy zahrnují jednoduché nástroje pro tvorbu cenové nabídky, možnost vytvářet nabídkové balíky a finanční pobídky pro úspěšnou implementaci kompletního konvergovaného řešení u zákazníka.

 

Nabídku společnosti Cisco pro segment SMB završuje služba Cisco SMB Support Assistant pro hlasovou službu obsahující kromě samotného portálu SMB Support Assistant ještě klientské elektronické nástroje, záplaty softwarových chyb a výměnu vadného hardwaru do druhého pracovního dne (tam, kde je to možné) formou zápůjčky. Nové finanční služby Easy-Lease poskytované divizí Cisco Capital jsou k dispozici v mnoha částech světa – jde o rychlý, jednoduchý a efektivní aplikační proces zajištění rychlé půjčky s lhůtami splatnosti až 60 měsíců a výhodnou strukturou cen zaměřený na řešení Cisco Business Communications Solution.

 

Cisco Business Communications Solution je ideální pro společnost naší velikosti, která hodlá zavést IP komunikaci. Všechno zapojit a spustit bylo neuvěřitelně jednoduché a vzhledem k tomu, že do řešení jsou zahrnuty i bezpečnostní funkce, nepotřebovali jsme přidávat žádné další zabezpečení,“ uvedl Jeff Snider, viceprezident pro IT a marketing společnosti Peoples’ Federal Credit Union. „Bezpečnost a kvalita přepínačů Cisco Catalyst Express 500 Series odpovídá očekáváním kladeným na zařízení této značky. Nyní mají navíc snadno použitelné rozhraní, díky němuž mohou malé podniky využít všech funkčních výhod. V ceně je i aplikace Cisco Network Assistant 3.0, kterou jsme využili pro optimalizaci výkonnosti naší sítě. Vedle automatické konfigurace služeb to umožnila i samočinná detekce problémů v síti s jejich následným odstraňováním.“

 

 

Cisco Business Communications Solution pro segment středních podniků

 

Pro společnosti s 250 až 1500 zaměstnanci znamená Cisco Business Communications Solution další rozšíření obsáhlé nabídky pro segment středních podniků a mnoho nových chytrých, jednoduchých a bezpečných aplikací pro IP komunikaci, jako jsou Cisco MeetingPlace Express, Mobile Connect, Unity Connection a nástroje pro správu:

 

Cisco MeetingPlace Express — řešení pro hlasové a webové konference, díky němuž mohou středně velké organizace ušetřit a zvýšit produktivitu uskutečňováním konferencí přes své interní sítě. Jeho funkce mohou být rozšířeny na IP telefony Cisco umístěné tam, kde uživatelé mohou zahájit, účastnit se, připojit a řídit své virtuální schůzky.

Cisco Mobile Connect — nový produkt pro uživatele Cisco CallManager, kteří chtějí sdružit všechny své pracovní hovory na jedno telefonní IP číslo spojené s více zařízeními, jako jsou mobily, telefony v kanceláři a domácí pracovně, a bezprostředně se připojovat tam, kde se právě nalézají. Po příchodu do kanceláře pak mohou pokračovat v rozhovoru na svém pevném telefonu s využitím všech funkcí IP telefonů.

Cisco Unity Connection — systém pro přenos hlasových zpráv se snadným provozem a správou založený na funkcích webového prohlížeče. Umožňuje integrované zpracování zpráv, rozpoznávání řeči a přesměrování hovorů doplněné o robustní funkce elektronického recepčního, jako jsou inteligentní směrování a snadno přizpůsobitelné funkce pro zobrazování hovoru a upozorňování na došlé zprávy.

Cisco Voice Provisioning Tool, CiscoWorks IPC Operations Manager and Services Monitor — výkonné, jednoduché a snadno použitelné nástroje založené na funkcích webového prohlížeče pro zajišťování, monitorování a informování o všech zařízeních Cisco provozovaných pro IP komunikaci.

 

Pro zkompletování řešení pro středně velké podniky si zákazníci mohou vybrat z velké nabídky přepínačů, směrovačů, bezdrátových a bezpečnostních řešení Cisco Catalyst a využít také špičkovou technickou podporu SMARTNet® s nepřetržitým provozem. Ta poskytuje pokročilejší technické rady, nástroje a informace, softwarové aktualizace a upgrady operačních systémů a výměnu pokročilého hardwaru formou předběžné zápůjčky. Nabízí i flexibilní leasing od Cisco Capital a obchodních partnerů společnosti Cisco.

 

Představena i rodina přepínačů pro středně velké podniky

 

Cisco také oznámilo dostupnost přepínačů Cisco Catalyst 2960 Switch Series pro středně velké podniky se zabudovanými inteligentními funkcemi, jako jsou integrované bezpečnostní funkce, pokročilé funkce pro zajištění odpovídající kvality služeb QoS (Quality of Service) a multicastové služby. Tato nová rodina vysoce propustných přepínačů s pevně nastavenou konfigurací je určena pro sítě typu Fast Ethernet a Gigabit Ethernet zajišťující konektivitu desktopů s dual-purpose uplinks, která odpovídá současným potřebám náročných uživatelů sítí.

 

O společnosti Cisco Systems

Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO) je přední světová firma dodávající internetová řešení. Tento rok je to 20 let, co firma přispívá k technologickým inovacím, drží si vedoucí postavení v oboru a vytváří dlouhodobě pozitivní dopad na sociální oblast společnosti. Informace o společnosti Cisco můžete najít na http://www.cisco.com.

Další novinky najdete na http://newsroom.cisco.com

 

Cisco, Cisco IOS, Cisco Systems a logo společnosti Cisco Systems jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. Veškeré další ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

Témata článku: Layout, Unit, Kompletní řešení, Grid, Switche, Express, Catalyst, Modem, Unity, Velká komunikace, Cisco, Jednoduchý nástroj, Kompletní nabídka, Solution, Segment, Ochranná funkce, Pokročilý nástroj

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje