Cisco IP NGN poskytuje globálním operátorům nejrozsáhlejší podporu aplikací definovaných v rámci architektury IMS i mimo ni

Cisco Worldwide Analyst Conference - Společnost Cisco Systems potvrdila svou vedoucí pozici dodavatele zařízení pro operátory, když obohatila otevřenou SEF (Service Exchange Framework) své architektury IP NGN (Internet Protocol Next-Generation Network) o další nové a vylepšené produkty. Ty široce podporují rozmanité IP aplikace včetně těch, které jsou založeny na IMS (IP Multimedia Subsystem). To umožňuje kabelovým, fixním a mobilním operátorům nabízet služby založené na konvergenci pevné a mobilní sítě (FMC – Fixed-Mobile Convergence) a dodávat aplikace a zákaznické služby tak, aby dosáhli vyšší efektivity, zvýšili ziskovost a zlepšili řízení svých sítí a podnikání.
Cisco IP NGN poskytuje globálním operátorům nejrozsáhlejší podporu aplikací definovaných v rámci architektury IMS i mimo ni

„Tato zpráva odlišuje řešení Cisco IP NGN tím, že rozlišuje jednotlivé požadavky na služby ze širokého spektra IP služeb,“ řekl Lee Doyle, vice president IDC Group Network Infrastructure. „Pružnost tohoto přístupu pomáhá garantovat, že operátoři dostanou funkce potřebné pro služby založené na IMS i mimo tuto architekturu prostřednictvním jednoho integrovaného řešení.“

Cisco rozšířilo svou podporu aplikací založených na protokolu SIP (Session Initiation Protocol) a v souladu se standardizačním procesem IMS, když vylepšilo jednotlivé prvky Cisco SEF, vrstvu pro konvergenci služeb své architektury IP NGN. Součástí jsou nové produkty a vylepšení, která umožňují nové aplikace založené na protokolu SIP, jako jsou duální telefony (WiFi + GSM), push-to-talk služby, služby založené na dostupnosti účastníka (presence) a další FMC aplikace. Cisco také ohlásilo vůbec první integraci funkce SBC (Session Border Control) do směrovače operátorské kategorie.

„Firma Sprint implementovala řešení CSCP (Call Session Control Platform) od společnosti Cisco před více než dvěma lety ve své bezdrátové síti, aby mohla podporovat komunikace založené na IP, jako je přenos hlasu nebo multimediální aplikace,“ uvedl Oliver Valente, vice president Sprint Nextel pro vývoj produktů. „Jelikož současně využíváme funkcí Cisco IP NGN v naší pevné síti pro globální IP služby, budeme pokračovat ve využívání výhod těchto platforem k upevnění vedoucího postavení Sprintu při přechodu celého odvětví ke konvergenci pevné a mobilní sítě.“ Cisco navíc rozšířilo podporu SEF o aplikace mimo IMS s cílem umožnit monitorování kvality VoIP hovorů v reálném čase a integraci s antivirovými, bezpečnostními a sledovacími prostředky jiných firem. Cisco SEF umožňuje provoz prakticky jakékoli IP služby – od podnikových sítí VPN (Virtual Private Network) až po spotřebitelsky orientované služby, jako video na vyžádání VoD (Video-on-Demand), interaktivní hry či televize přes IP (IPTV).

„Architektura Cisco IP NGN  umožňuje efektivní zpřístupnění služeb a lepší řízení tak, aby byla dosažena maximální spokojenost zákazníka,“ řekl Mike Volpi, senior vice president Cisco Routing and Service Provider Technology Group. „Service Exchange Framework je navržena tak, aby pomohla operátorům vyřešit rostoucí složitost a rozmanitost IMS a neIMS aplikací na jakékoli přístupové síti, zvýšit jejich obrat na zákazníka a snížit náklady.“

Ohlášené produkty implementují strategii Cisco IP NGN, založenou na integraci funkcí zvyšujících inteligenci služeb, do síťové vrstvy. Cílem je zvýšit škálovatelnost a efektivnost sítě.

Service Exchange Framework (SEF)
SEF (Service Exchange Framework) poskytuje škálovatelné prostředí pro podporu širšího spektra podnikových a spotřebitelských služeb pro IMS a neIMS aplikace. Využitím prvků SEF mohou operátoři zvýšit obrat sdružováním hlasových, video a datových služeb a personalizovat je prostřednictvím samoobslužné nabídky, podrobných modelů účtování a používání a rozsáhlé nabídky předplacených a tarifních služeb.

Mezi nové produkty patří:

V oboru první integrovaná funkce Session Border Control ve směrovači Cisco XR 12000
Funkce SBC (Session Border Control) umožňuje u každé relace  řídit a spravovat multimediální provoz přes IP s využitím rozšířených protokolů, jako jsou SIP a H.323 pro interoperabilitu signalizace. To umožňuje nabízet široké spektrum služeb při snazším provozu a nižších nákladech díky odstranění přídavných zařízení a překryvných sítí. SBC využívá služeb druhé a třetí vrstvy díky nativní implementací v IOS XR a poskytuje pružnou a otevřenou architekturu navrženou na propojování operátorů s podporou pro unifikovanou nebo distribuovanou signalizaci. Cílem je další ochrana investic do více než 30 000 směrovačů Cisco 12000, které jsou dnes v provozu.

V oboru první Media Gateway s podporou  MPLS, MGX 8880 pro bezdrátové, pevné a kabelové sítě
Cisco MGX 8880 Media Gateway umožňuje operátorům konsolidovat jejich infrastrukturu a dodávat rozmanité služby založené na IP komunikaci. Se svou vynikající hustotou, škálovatelností a výkonností pomáhá Cisco MGX 8880 operátorům provozovat rozsáhlou sadu aplikací pro VoIP, které pomáhají snížit provozní náklady a přinášet nové tržby ze služeb. Platforma Cisco MGX je nyní způsobilá pro použití s PackedCable a je optimalizována pro IMS a neIMS aplikace.

Hlavní produktová vylepšení zahrnují:

Cisco Call Session Control Platform (CSCP), verze 3.0
Cisco CSCP poskytuje carrier-grade IMS funkci CSCF (Call Session Control Function) pro multimediální služby dodávané přes IP sítě. CSCP 3.0 zahrnuje podporu aplikačního rozhraní IMS ISC, což umožňuje provoz nových, na standardech založených aplikací pro přenos hlasu přes širokopásmovou síť, aplikací push-to-talk, služeb založených na dostupnosti (presence), videotelefonie a FMC. Verze 3.0 také poskytuje vylepšení ve škálovatelnosti, správě, zabezpečení a vymáhání pravidel QoS.

Cisco Service Control Engine (SCE), verze 3.0
Cisco Service Control Engine využívá hloubkovou inspekci paketů a klasifikaci aplikací, což umožňuje operátorům nabízet služby přizpůsobené nárokům aplikací i odběratelů. Cisco SCE 3.0 nabízí monitoring kvality každého VoIP hovoru v reálném čase a u každého uživatele aktuální dojem ze služby. Dalšími vylepšeními jsou integrace s antivirovými, bezpečnostními a sledovacími prostředky jiných firem a vylepšení výkonnosti umožňující zvýšit propustnost systému na 10 Gb/s a více a zefektivnit tak provoz sítě.

PGW2200, verze 9.7
Cisco PGW2200 je media gateway kontrolér, široce rozšířený ve VoIP sítích, který umožňuje spolupráci mezi sítěmi IP NGN a tradičními pevnými a mobilními sítěmi. PGW2200 9.7 podporuje funkci MGCF (Media Gateway Control Function) pro IMS a více než 90 variant signalizace SS7/C7.

BTS 10200, Release 4.5
BTS 10200 je softswitch nové generace pro přenos hlasu přes jakoukoli širokopásmovou síť včetně T1/E1, kabelové televize, ETTx a xDSL. BTS 10200 4.5 nabízí rozšířené provozní funkce, nové zákaznicky orientované vlastnosti, podporu platforem a integraci s IMS. BTS 10200 spolupracuje s IMS sítěmi pro pokročilé multimediální služby a lze jej nasadit jako samostatný Call Management Server nebo MGCF.

Více informací o uvedených produktech a řešeních naleznete na webových stránkách Cisco http://www.cisco.com/go/ipngn4.

 

O společnosti Cisco Systems
Cisco Systems, Inc., (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým leaderem v internetových sítích. Informace o společnosti lze najít na http://www.cisco.com.
Nejčerstvější zprávy jsou vystaveny na adrese http://newsroom.cisco.com.

Váš názor Další článek: Český Telecom hlásí 300 tisíc zákazníků ADSL

Témata článku: Internet, Hudba, filmy, seriály, Sprint, Bezpečnostní prvek, IPTV, Presence, Cisco, Framework, Reálná aplikace, Pokročilé odstranění, Multimediální produkt, Nativní přenos, Nový prezident, Gateway, Carrier, Reálné využití, Push, Sip, Call, Vice


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky