Cisco Content Networking pomůže internetovému podnikání

15. listopadu 1999
Macom F70: Máchnutím ruky
Společnost Cisco Systems, Inc., oznámila zahájení dodávek dynamického síťového řešení Cisco Content Networking. Tato technologie je nezbytná pro rozvoj stále důležitějších aplikací moderního podnikání, jako je elektronické obchodování, správa zásobovacího řetězce či péče o zákazníky.
Cisco Content Networking pomůže internetovému podnikání
Společnost Cisco Systems, Inc., oznámila zahájení dodávek dynamického síťového řešení Cisco Content Networking. Tato technologie je nezbytná pro rozvoj stále důležitějších aplikací moderního podnikání, jako je elektronické obchodování, správa zásobovacího řetězce či péče o zákazníky. Systém Cisco Content Networking poskytuje síti pružnost, která je při dynamické povaze Internetu potřebná a která zajišťuje lepší, přizpůsobivý přenos objemu dat. Základem integrovaného řešení elektronického podnikání jsou tři komponenty: mechanismus klasifikace síťového provozu, inteligentní síťové služby operačního systému Cisco IOS a správa politiky pro konfigurování a monitorování.

“Pro společnosti, které používají serverové výpočetní prostředí, je nejdůležitější spolehlivá a předvídatelná dostupnost aplikací,” říká Edward Iacobucci, předseda správní rady společnosti Citrix. “Naši zákazníci, mezi které patří velké nadnárodní podniky či poskytovatelé služeb, potřebují stálou dostupnost svých obchodních aplikací ve všech typech sítí, které jejich aplikace používají. Síť je totiž v modelu elektronického podnikání rozhodujícím prostředkem. Přizpůsobivý a integrovaný inteligentní systém společnosti Cisco je klíčem pro spokojenost našich zákazníků.”

Požadavky rychle se vyvíjející internetové ekonomiky postupně mění pravidla definující rozšiřitelný a cenově výhodný obchodní model. Například úspěšné nasazení aplikací elektronického obchodování vyžaduje, aby síťové řešení spojovalo a synchronizovalo inteligentní síťové služby, jako jsou kvalita služeb QoS, bezpečnost, vyvážené zatížení serverů či systém rychlých vyrovnávacích pamětí. Vyšší síťová inteligence, kterou sdílejí sítě podniků se sítěmi poskytovatelů služeb, umožňuje přesněji rozeznávat provozované aplikace a přenášený obsah, a tak optimalizovat provoz v síti. Síťová inteligence je definována architekturou ContentFlow Architecture.

Mechanismus síťové klasifikace zajišťuje nová funkce NBAR (Network-Based Application Recognition). Tento nástroj dokáže rozpoznat širokou řadu aplikací, včetně WWW aplikací a aplikací typu klient/server, které používají charakteristická čísla portů v protokolech TCP a UDP. Na základě informací čtvrté vrstvy referenčního modelu ISO-OSI nástroj NBAR určí, zda se jedná o důležitou, nebo méně důležitou aplikaci. Tak lze např. odlišit běžné prohlížení WWW stránek od zpracovávání objednávek. S využitím služeb QoS lze pro příslušnou aplikaci vyhradit optimální přenosovou kapacitu. Zákazníci se tím mohou vyhnout drahé modernizaci linek WAN. Operační systém Cisco IOS nabízí řadu dalších klasifikačních schopností spojených se specifickými službami, jako je kontextové řízení přístupu, detekce vnějšího narušení bezpečnosti či proxy-manažer pro multimediální konference.

“Cisco spojuje vyspělý mechanismus síťové klasifikace s nejširší skupinou inteligentních síťových služeb a nástrojů pro řízení politiky. Díky tomu mohou sítě s komponentami společnosti Cisco pracovat optimálně s ohledem na spuštěné aplikace,” uvedl Richard Palmer, marketingový viceprezident společnosti Cisco pro divizi podnikových sítí WAN. “Toto mocné spojení vytváří architekturu s flexibilitou, která umožňuje podnikům velice rychle implementovat aplikace elektronického podnikání.”

S klasifikačními funkcemi a protokoly, které byly přidány do operačního systému Cisco IOS Release 12, mají výrobky společnosti Cisco k dispozici velký počet mechanismů pro práci na základě typu přenášených dat a mohou tak využít výhod integrované inteligence, která je rozložena mezi stolní počítače, podnikovou síť a prostředí poskytovatele služeb. Novinkou operačního systému Cisco IOS Release 12 je nástroj MultiNode Load Balancing (MNLB), který dokáže ve větších internetových sítích rozložit zatížení serverů. Navíc zařízení DistributedDirector a LocalDirector spolupracují s přepínači a směrovači a umožňují globálně i lokálně vyvážit zatížení serverů tak, aby byl přístup k informacím vždy optimální. Nové produkty Cisco Cache Engine 500 Series zase zrychlují implementaci WWW aplikací, snižují náklady na přenosovou kapacitu rozlehlých sítí WAN a urychlují přístup tím, že ukládají nejčastěji požadovaný obsah do rychlé vyrovnávací paměti. Díky nedávné akvizici společnosti Tasmania, známého vývojáře softwarových vyrovnávacích pamětí pro síťové prostředí, budou do nových produktů Cache Engine 500 Series zahrnuty i další vysoce výkonné inteligentní funkce.

Díky podpoře funkce NBAR v nástroji Cisco QoS Policy Manager 1.1 (QPM 1.1) mohou být obsahově orientovaná pravidla QoS snadno konfigurována a implementována. Nástroj QPM 1.1 umožňuje centrálně spravovat pravidla pro řadu důležitých podnikových aplikací. Jedná se např. o aplikace pro přenos hlasu (VoIP), která je citlivá na zpoždění, či o přenos multimédií, který vyžaduje dostatečnou šířku přenosového pásma. Implementace mechanismů QoS nyní rozšiřuje použití pravidel QoS na celou podnikovou síť. Řízení síťové politiky bylo rozšířeno i na hlasové služby, což umožňuje integrovat hlas, video a data. Vylepšeno bylo také řízení politiky QoS rozlehlých sítí, kde zajišťuje optimalizaci využití linek WAN, a tím i snížení nákladů.

Architektura Cisco Content Networking je základním kamenem elektronického podnikání. Zúročuje a integruje síťové znalosti společnosti Cisco a bude nadále prosazována tak, aby zákazníkům zajistila konkurenční výhody v rozvíjejícím se prostředí internetové ekonomiky.

Váš názor Další článek: Macom F70: Máchnutím ruky

Témata článku: Video, Bezpečnost, Vnější vrstva, Podniková řada, Networking, Síťový protokol, Síťový nástroj, Rychlý přístup, Rychlé spojení, Vyrovnávací paměť, Podnikový nástroj, Podniková funkce, Cisco, iOS 10, Nezbytný základ, Podnikové prostředí


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu