Cisco Connect Express: mobilní aplikace pro správu domácí sítě

Cisco Connect Express: mobilní aplikace pro správu domácí sítě

Společnost Cisco uvádí na trh mobilní aplikaci Cisco Connect Express, která umožňuje spravovat domácí bezdrátovou síť pohodlně ze smartphonu či tabletu. S touto aplikací mají nyní uživatelé k dispozici standardní funkce pro nastavení správu a monitoring routerů Linksys E-series a X-series i celé bezdrátové sítě. Aplikace je určena pro systémy Android a iOS a je k dispozici ke stažení zdarma.

Prostřednictvím svých smartphonů nebo tabletů mohou uživatelé pomocí aplikace přidávat do sítě zařízení, zřídit oddělený přístup k síti pro hosty, nebo měnit její nastavení či nastavení routeru. Aplikace je určena pro systémy Android a iOS a zdarma ji lze stáhnout z iTunes App Store nebo Android Marketu.

Klepněte pro větší obrázek

Rozmach mobilních zařízení je evidentní. Snad každý již nějaké vlastní a využívá ho k řadě rozličných účelů od surfování na internetu přes bankovní platby až po hraní her nebo práci. A když už má někdo doma bezdrátovou síť, proč ji také snadno nespravovat z mobilního zařízení. Společnost Cisco bude i nadále přikládat ke svým produktům Linksys desktopovou verzi softwaru Cisco Connect, jehož pomocí mohou uživatelé v rámci několika jednoduchých kroků zřídit domácí bezdrátovou síť.
 

Prototyp tabletu Sony z pružné hmoty [CES 2012]

Témata článku: Mobilní aplikace, Android Market, Software ke stažení zdarma, Domácí síť

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší