Cisco: budete mít bezpečnost a video pod kontrolou

16. dubna 2011
Zprávy Živě: Linux má 20 let
Cisco: budete mít bezpečnost a video pod kontrolou

Společnost Cisco oznámila uvedení nových řešení pro správu, zabezpečení a přenosy videa v rámci portfolia Borderless Networks. Představené produkty se zaměřují na efektivnější správu a včlenění mobilních zařízení do stávající infrastruktury, reflektují aktuální trendy a změny v pracovních návycích a optimalizují přenos videa. Mít bezpečnost a přenos videa v sítích pod kontrolou je s novými produkty snadné.

S rostoucí oblibou mobilních zařízení a zvyšující se poptávkou po videokomunikaci dramaticky stoupají požadavky na zabezpečení a řízení přístupu u těchto koncových zařízení. Technologie Cisco Identity Services Engine a Cisco Prime for Enterprise proto přinášejí centralizovanou správu, automatizaci zabezpečení a individuální řízení přístupu pro každé mobilní zařízení v rámci firemní sítě i mimo ni. Díky Cisco Medianet mohou všechna tato zařízení využívat výhod optimalizovaného videa a hlasové komunikace v rámci stávající infrastruktury.

Hlavní novinky

Architektura Cisco Borderless Networks zahrnuje zařízení z oblasti routingu, switchingu, podporu pro mobilní aplikace, bezpečnostní mechanismy a v neposlední řadě optimalizaci v geograficky rozsáhlých sítích. Mezi novinky patří:

Cisco Identity Services Engine (ISE) umožňuje centralizovanou správu bezpečnostních politik v rámci Cisco TrustSec a výrazně zjednodušuje definování přístupových pravidel v rozsáhlých sítích. Díky kontextově založené politice (na bázi analýzy obsahu komunikace) řeší problematiku rozlišení libovolných koncových zařízení dle jejich účelu, vlastníka (firemní, soukromé) či polohy a stejně tak dle používaných aplikací či uživatele. Dokáže rozlišovat konkrétní zařízení a automaticky na ně aplikovat příslušné bezpečnostní scénáře – například omezením přístupu nebo šifrováním přenosu. Ve spolupráci se Cisco Prime také nabízí správu připojení podle koncových bodů. O podporu ISE byla také rozšířena služba TrustSec Planning and Design Service.

Cisco Prime for Enterprise přináší service-centric přístup (orientovaný na služby) pro správu rozsáhlých sítí a služeb. Do jednoho rozhraní sjednocuje správu uživatelů a přístupových práv pro pevné i bezdrátové sítě, což zkracuje reakční dobu v případě závad a zjednodušuje správu pravidel. Inteligentní diagnostika zaměřená na přenos mediálního obsahu v rámci Cisco TelePresence umožňuje v reálném čase monitorovat probíhající komunikaci a automaticky zvolit optimální trasu mezi koncovými body. Integrované workflow scénáře nabízejí řízení infrastruktury z aplikační vrstvy, což zjednodušuje nastavování a správu služeb, jako jsou Cisco EnergyWise, Cisco TrustSec a optimalizaci pro Medianet.

Zkvalitnění videokonferencí představuje řešení Cisco Medianet, které optimalizuje přenos videa rozšířením koncových zařízení a síťových prvků o řadu nových funkcí a vlastností. Novinka nabízí rozhraní pro automatickou konfiguraci a automatické nastavení síťových prvků dle aktuálního zatížení. Pro routery druhé generace, switche Cisco Catalyst a Cisco ASR 1000 je určena služba Cisco Media Monitoring pro sledování a řešení problémů v reálném čase. Optimalizaci přenosů mezi pobočkami u geograficky rozlehlých sítí zjednodušuje služba Cisco ISR G2 Integrated Video Conferencing.
 

Témata článku: Cisco, Prima, Prime, Switche, Mobilní zařízení, Bezpečnostní prvek, Rámec, Firemní komunikace, Koncové zařízení, Libovolný bod, Síťová komunikace, Přenos, Bezpečnostní služba, Nové pravidlo

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí