Cisco a VMware úzce spolupracují na virtualizaci

Cisco a VMware úzce spolupracují na virtualizaci

Společnosti Cisco a VMware ohlásily, že virtuální switch Cisco Nexus® 1000V bude podporován technologií VMware vSphere 4. Společné řešení zjednodušuje virtualizaci a řízení síťových služeb v prostředí cloudů. VMware vSphere 4 je operační systém, který jako první na světě dokáže vytvářet interní cloudy a umožňuje poskytovat IT jako výkonnou, pružnou a spolehlivou službu. Pomáhá tak podstatně snižovat náklady na IT a naopak zvyšovat dostupnost IT služeb.

Společné řešení Cisco a VMware ohlásil prezident a generální ředitel společnosti Cisco John Chambers přímo při oficiálním představení nové virtualizační technologie VMware vSphere 4, které se konalo předevčírem kalifornském Palo Alto za účasti šéfů VMware v čele s Paulem Maritzem a dalších zvučných jmen IT průmyslu, jako je Michael Dell, Joe Tucci z EMC nebo Pat Gelsinger z Intelu.

Záznam z mítinku, který se pravděpodobně významně zapíše do historie IT, si můžete pustit na http://www-waa-akam.thomson-webcast.net/us/dispatching/?event_id=fac15ded614cefc0febbae341bec9c7c&portal_id=dd2b37882b0db9169ba0823a6e235f4e.

VMware bude distribuovat virtuální switche Cisco Nexus 1000V zároveň s technologií Virtual Network Link (VN-Link) integrovanou ve VMware vSphere 4. VMware vSphere 4 je první virtualizační platformou, která umožní switchům Nexus 1000V vstoupit do dynamického prostředí VMware cloudů a posílí v nich zabezpečení, vymáhání nastavených pravidel, automatickou distribuci a možnosti diagnostiky.

Virtuálníswitch Cisco Nexus 1000V je společně s technologií VN-Link určen k vytváření logické síťové infrastruktury, která díky umožňuje sítím, virtualizaci a serverům efektivní činnost v následujících oblastech:

  • Nastavení a dodržování zásad konektivity pro každý virtuální stroj datového centra zvlášť.
  • Dynamické a velmi jednoduché nastavení konfigurace a efektivní provoz síťových služebno každý virtuální stroj.
  • Získávání přesných dat v reálném čase pro potřeb spolupráce v oblasti monitoringu a řešení závad.
  • Jednoduché řízení konektivity virtuálních strojů napříč fyzickým serverům v průběhu rutinní údržby hardwaru nebo při vyrovnávání zatížení serverů kvůli dosažení optimálního výkonu a dostupnosti.
Další článek: Ohlasy ze světa: Phenom II X4 955 ve 22 testech

Témata článku: Michael Dell, Nexus 6, Alto, Nexus 7, Pata, Switche, Nexus 5


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky