Cisco a Citrix rozšiřují své partnerství do oblasti networkingu

Na konferenci Citrix HYPERLINK, kde se mobilita pracovní síly prolíná s cloudovými službami, oznámily společnosti Cisco a Citrix výrazné rozšíření svého úspěšného partnerství v oblasti virtualizace desktopů, a to hned ve třech hlavních strategických oblastech: cloudovém networkingu, orchestraci cloudu a mobilním pracovním stylu.

Cisco a Citrix věří, že se IT průmysl nachází na počátku důležité architektonické změny: éry cloudu a mobility. Cisco a Citrix proto chtějí spojovat nejlepší technologie svého druhu do inovativních řešení tak, aby pomohly přímým zákazníkům i poskytovatelům služeb zvládnout změny na trhu a přizpůsobit jim své business modely.

Rozšíření vzájemného partnerství bude zahrnovat rozsáhlé investice do lidí i zdrojů, aby byly v co nejvyšší míře podporovány technologické inovace, integrace a validace jednotlivých řešení, podpora zákazníků a investice spojené se vstupem na trh v globálním měřítku.

Důležité oblasti spolupráce:

Cloud Networking - Cisco rozvíjí své služby L4 – L7 v datacentrech a cloudových infrastrukturách s integrovanou multiservisní architekturou. Cisco Cloud Network Services je přístup založený na ekosystému, který zahrnuje nejlepší aplikace společnosti Cisco, jejích partnerů a síťových služeb. Spojení těchto technologií do integrovaného řešení pomůže podnikům a poskytovatelům služeb doručovat skutečnou automatizaci cloudových služeb s velmi pokročilou úrovní síťové i aplikační inteligence pro urychlení zavádění služby.

Jakožto součást této strategie mají Cisco a Citrix v úmyslu společně integrovat Citrix NetScaler application delivery controller (ADC) pro hladkou koexistenci sítě Cisco a bezpečnostních služeb, jakými jsou Cisco Wide Area Application Services (WAAS) a Cisco Adaptive Security Appliance (ASA). Obě společnosti mají také v úmyslu integrovat Cisco Nexus 1000V s řešením Citrix XenServer, aby umožnily podnikům a poskytovatelům služeb stavět cloudy založené na klíčové open source technologii. Cisco bude i nadále pokračovat v plné podpoře současných zákazníků, kteří pracují s řešeními na bázi produktové řady Application Control Engine (ACE), a zároveň bude doporučovat Citrix NetScaler jako alternativu pro zákazníky, kteří budou chtít nasadit ADC nové generace.

Orchestrace cloudu - Cisco a Citrix mají v úmyslu vyvinout integrované cloudové řešení pro společnosti i poskytovatele služeb založené na těch nejlepších produktech z nabídky obou společností. Výsledná podoba bude zahrnovat Cisco Unified Computing System (UCS), Cisco Nexus Series a komponenty Cisco Open Network Environment (ONE), stejně jako přední řešení pro orchestraci cloudu od společnosti Citrix – Citrix Cloud Platform, poháněnou ApacheHYPERLINK "http://www.apache.org/foundation" HYPERLINK "http://www.apache.org/foundation"CloudStack. Až bude vývoj tohoto řešení dokončen, umožní společnostem i poskytovatelům služeb dodávat velmi efektivní veřejné, hybridní a privátní cloudy.

Mobilní pracovní styl – Cisco a Citrix mají v plánu vyvinout řešení pro zajištění mobility pracovní síly a BYOD, které nabídne mobilním uživatelům unifikovaný způsob zabezpečeného přístupu k businessovým aplikacím, datům, hlasovým a nástrojům pro spolupráci z jakéhokoliv zařízení a odkudkoliv. Až bude společné řešení dokončeno, propojí technologie pro týmovou spolupráci dodávané společností Cisco (včetně těsnější integrace Cisco Jabber klient) se samoobslužným klientem pro mobilní přístup Citrix Receiver a řešením Citrix CloudGateway pro správu podnikové mobility. Sjednocené řešení bude také zahrnovat Citrix ShareFile pro zabezpečené cloudové „follow-me-data“ služby poskytované napříč nejrůznějšími uživatelskými zařízeními.

Pro zajištění optimalizované, monitorované a řízené uživatelské zkušenosti s přístupem k virtuálním aplikacím a desktopům Windows z mobilních zařízení, začlení společnost Citrix řešení Cisco MediaNet do produktů Citrix XenDesktop a XenApp. Pro dosažení potřebné míry zabezpečení u mobilních pracovníků propojí Cisco a Citrix nástroje Citrix Receiver, Citrix Access Gateway a CloudGateway se zabezpečeným přístupovým portfoliem Cisco, jež zahrnuje Cisco AnyConnect, Cisco ASA a Cisco Identity Services Engine (ISE).

Silné partnerství: Od oznámení partnerství v loňském roce na konferenci Citrix Synergy došlo k tomu, že společnosti Cisco a Citrix více než zdvojnásobily objem společného businessu nasazením desítek tisíc nových virtuálních desktopů malým i velkým zákazníkům z nejrůznějších států. To bylo možné pouze díky úspěšné implementaci inteligentního řešení Cisco Virtualization Experience Infrastructure (VXI) do Citrix XenDesktop.Společnosti Cisco a Citrix jsou si dobře vědomy transformace, která probíhá v podnikových sítích kvůli tomu, že společnosti chtějí podporovat mobilní přístup k aplikacím kdykoliv a odkudkoliv. Cisco a Citrix chtějí využít tuto příležitost a dodávat klientům společné řešení, které vyhoví všem jejich požadavkům. Díky kombinaci vyspělých technologií Cisco v oblasti networkingu, nástrojů pro spolupráci a výpočetních kapacit s virtualizačním softwarem společnosti Citrix bude možné dodávat první skutečně vyspělé řešení virtuálních desktopů.

Další článek: O Windows 8 se firmy nezajímají, Microsoftu to příliš nevadí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,