Cisco a Citrix rozšiřují své partnerství do oblasti networkingu

Cisco a Citrix rozšiřují své partnerství do oblasti networkingu

Na konferenci Citrix HYPERLINK, kde se mobilita pracovní síly prolíná s cloudovými službami, oznámily společnosti Cisco a Citrix výrazné rozšíření svého úspěšného partnerství v oblasti virtualizace desktopů, a to hned ve třech hlavních strategických oblastech: cloudovém networkingu, orchestraci cloudu a mobilním pracovním stylu.

Cisco a Citrix věří, že se IT průmysl nachází na počátku důležité architektonické změny: éry cloudu a mobility. Cisco a Citrix proto chtějí spojovat nejlepší technologie svého druhu do inovativních řešení tak, aby pomohly přímým zákazníkům i poskytovatelům služeb zvládnout změny na trhu a přizpůsobit jim své business modely.

Rozšíření vzájemného partnerství bude zahrnovat rozsáhlé investice do lidí i zdrojů, aby byly v co nejvyšší míře podporovány technologické inovace, integrace a validace jednotlivých řešení, podpora zákazníků a investice spojené se vstupem na trh v globálním měřítku.

Důležité oblasti spolupráce:

Cloud Networking - Cisco rozvíjí své služby L4 – L7 v datacentrech a cloudových infrastrukturách s integrovanou multiservisní architekturou. Cisco Cloud Network Services je přístup založený na ekosystému, který zahrnuje nejlepší aplikace společnosti Cisco, jejích partnerů a síťových služeb. Spojení těchto technologií do integrovaného řešení pomůže podnikům a poskytovatelům služeb doručovat skutečnou automatizaci cloudových služeb s velmi pokročilou úrovní síťové i aplikační inteligence pro urychlení zavádění služby.

Jakožto součást této strategie mají Cisco a Citrix v úmyslu společně integrovat Citrix NetScaler application delivery controller (ADC) pro hladkou koexistenci sítě Cisco a bezpečnostních služeb, jakými jsou Cisco Wide Area Application Services (WAAS) a Cisco Adaptive Security Appliance (ASA). Obě společnosti mají také v úmyslu integrovat Cisco Nexus 1000V s řešením Citrix XenServer, aby umožnily podnikům a poskytovatelům služeb stavět cloudy založené na klíčové open source technologii. Cisco bude i nadále pokračovat v plné podpoře současných zákazníků, kteří pracují s řešeními na bázi produktové řady Application Control Engine (ACE), a zároveň bude doporučovat Citrix NetScaler jako alternativu pro zákazníky, kteří budou chtít nasadit ADC nové generace.

Orchestrace cloudu - Cisco a Citrix mají v úmyslu vyvinout integrované cloudové řešení pro společnosti i poskytovatele služeb založené na těch nejlepších produktech z nabídky obou společností. Výsledná podoba bude zahrnovat Cisco Unified Computing System (UCS), Cisco Nexus Series a komponenty Cisco Open Network Environment (ONE), stejně jako přední řešení pro orchestraci cloudu od společnosti Citrix – Citrix Cloud Platform, poháněnou ApacheHYPERLINK "http://www.apache.org/foundation" HYPERLINK "http://www.apache.org/foundation"CloudStack. Až bude vývoj tohoto řešení dokončen, umožní společnostem i poskytovatelům služeb dodávat velmi efektivní veřejné, hybridní a privátní cloudy.

Mobilní pracovní styl – Cisco a Citrix mají v plánu vyvinout řešení pro zajištění mobility pracovní síly a BYOD, které nabídne mobilním uživatelům unifikovaný způsob zabezpečeného přístupu k businessovým aplikacím, datům, hlasovým a nástrojům pro spolupráci z jakéhokoliv zařízení a odkudkoliv. Až bude společné řešení dokončeno, propojí technologie pro týmovou spolupráci dodávané společností Cisco (včetně těsnější integrace Cisco Jabber klient) se samoobslužným klientem pro mobilní přístup Citrix Receiver a řešením Citrix CloudGateway pro správu podnikové mobility. Sjednocené řešení bude také zahrnovat Citrix ShareFile pro zabezpečené cloudové „follow-me-data“ služby poskytované napříč nejrůznějšími uživatelskými zařízeními.

Pro zajištění optimalizované, monitorované a řízené uživatelské zkušenosti s přístupem k virtuálním aplikacím a desktopům Windows z mobilních zařízení, začlení společnost Citrix řešení Cisco MediaNet do produktů Citrix XenDesktop a XenApp. Pro dosažení potřebné míry zabezpečení u mobilních pracovníků propojí Cisco a Citrix nástroje Citrix Receiver, Citrix Access Gateway a CloudGateway se zabezpečeným přístupovým portfoliem Cisco, jež zahrnuje Cisco AnyConnect, Cisco ASA a Cisco Identity Services Engine (ISE).

Silné partnerství: Od oznámení partnerství v loňském roce na konferenci Citrix Synergy došlo k tomu, že společnosti Cisco a Citrix více než zdvojnásobily objem společného businessu nasazením desítek tisíc nových virtuálních desktopů malým i velkým zákazníkům z nejrůznějších států. To bylo možné pouze díky úspěšné implementaci inteligentního řešení Cisco Virtualization Experience Infrastructure (VXI) do Citrix XenDesktop.Společnosti Cisco a Citrix jsou si dobře vědomy transformace, která probíhá v podnikových sítích kvůli tomu, že společnosti chtějí podporovat mobilní přístup k aplikacím kdykoliv a odkudkoliv. Cisco a Citrix chtějí využít tuto příležitost a dodávat klientům společné řešení, které vyhoví všem jejich požadavkům. Díky kombinaci vyspělých technologií Cisco v oblasti networkingu, nástrojů pro spolupráci a výpočetních kapacit s virtualizačním softwarem společnosti Citrix bude možné dodávat první skutečně vyspělé řešení virtuálních desktopů.

Témata článku: Cisco, Citrix, Follow Me, Networking, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7, Receiver, Synergy, Důležité partnerství, Partnerství, Důležitá oblast, Nejlepší řešení, Řešení, Integrovaná technologie, Nejrůznější nástroje, Společné řešení

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí