Check Point zvyšuje svůj náskok v prvenství na trhu firewallů a VPN

Zpráva společnosti IDC potvrzuje prvenství společnosti Check Point s 65% podílem na trhu
Check Point zvyšuje svůj náskok v prvenství na trhu firewallů a VPN

Redwood City, USA – 6. srpna 2002 - Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětově vedoucí společnost v oblasti zabezpečení Internetu, dnes oznámila, že byla v aktuální zprávě společnosti IDC Worldwide Firewall Software Forecast and Analysis, 2002-2006: Vendor Views, označena jako společnost jednoznačně vedoucí trh s firewally a VPN. Podle této zprávy společnost Check Point zvýraznila své prvenství na softwarovém trhu s firewally a VPN zvýšením podílu na trhu z 61 % v roce 2000 na 65 % v loňském roce.

 

Firewally jsou stále základní součástí jakékoli infrastruktury pro zabezpečení sítě a lze předpovědět, že jí zůstanou i v budoucnosti“, řekl Charles Kolodgy, research manager, Internet security software, IDC. „Check Point vede v této oblasti již nějakou dobu a jeho pozice je velmi dobrá pro další růst“, pokračoval.

 

V průběhu minulého desetiletí se Check Point stal synonymem pro vysokou bezpečnost“, prohlásil Jerry Ungerman, president, Check Point Software Technologies. „Zpráva o zvýšení našeho podílu na trhu jasně ukazuje, že zákazníci stále více požadují implementovat do svých existujících a rozšiřujících se síťových infrastruktur komplexní řešení jako VPN-1/FireWall-1“, dodal.

 

Zpráva IDC ve svém výhledu do roku 2006 načrtla kritické oblasti technologií, vůči nimž by se měly budoucí firewallové produkty ubírat. Společnost Check Point již v současnosti nabízí produkty pro následující oblasti:

o       možnosti využití pro zabezpečení mobilních uživatelů bezdrátových sítí a uživatelů
         přenosných a kapesních počítačů a mobilních telefonů

o       centralizovaná správa bezpečnostní politiky a transparentní aktualizace zabezpečení

o       integrace s doplňkovými bezpečnostními produkty

o       splnění regulačních požadavků jako HIPAA

o       partnerství s poskytovateli administrovaných bezpečnostních služeb (Managed Service
         Providers)

 

O společnosti Check Point Software Technologies
Společnost Check Point Software Technologies je světový lídr v oblasti zabezpečení Internetu. Pevně si drží vedoucí postavení na světovém trhu s VPN a firewally. Architektura Secure Virtual Network (SVN) této společnosti poskytuje VPN a bezpečnostní infrastrukturu, která jedinečným způsobem umožňuje bezpečnou a spolehlivou internetovou komunikaci. SVN řešení, dodávaná ve skupině produktů Next Generation, zabezpečují obchodní komunikaci a zdroje pro podnikové sítě, vzdálené zaměstnance, pobočky a partnerské extranety. Open Platform for Security (OPSEC) společnosti Check Point zvyšuje potenciál SVN řešení tím, že vytváří oborový rámec a alianci za účelem integrace a interoperability nejlepších řešení od více než 300 význačných společností. Řešení firmy Check Point jsou prodávána, integrována a spravována v rámci sítě 2 500 oprávněných partnerů v 203 zemích. Pro více informací prosím volejte 001-800-4294391, nebo 00420-2-96379700, nebo navštivte naše webové stránky
http://www.checkpoint.com, či http://www.opsec.com.

 

# # # #

 

© 2002 Check Point Software Technologies Ltd. Všechna práva vyhrazena.

Check Point, logo Check Point, FireWall-1, FireWall-1 SecureServer, FireWall-1 SmallOffice, FloodGate-1, INSPECT, IQ Engine, Meta IP, MultiGate, Open Security Extension, OPSEC, Provider-1, SecureKnowledge, SecureUpdate, SiteManager-1, SVN, UAM, User-to-Address Mapping, UserAuthority, Visual Policy Editor, VPN-1, VPN-1 Accelerator Card, VPN-1 Gateway, VPN-1 SecureClient, VPN-1 SecuRemote, VPN-1 SecureServer, VPN-1 SmallOffice, a ConnectControl jsou obchodní známky, servisní známky, nebo registrované obchodní známky společnosti Check Point Software Technologies Ltd. nebo přidružených společností. Názvy všech ostatních zde zmiňovaných produktů jsou ochranné známky, nebo registrované ochranné známky jejich příslušných vlastníků.

 

Váš názor Další článek: Vláda prodá Český Telecom za 55 miliard korun

Témata článku: Software, VPN, Check, Forecast, Check Point, Point


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky