Check Point Software a RSA Security přinášejí společné bezpečnostní zařízení

Praha, 16. února 2006 – Check Point® Software Technologies Ltd. (NASDAQ:CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, a společnost RSA Security Inc. oznámili rozšířené partnerství směřující k vytvoření jedné z nejsilnějších platforem pro vzdálený přístup chráněný silnými autentizačními nástroji.
Check Point Software a RSA Security přinášejí společné bezpečnostní zařízení

Obě společnosti integrují nejlepší bezpečnostní řešení dostupná na trhu, která zákazníkům umožňují lépe se starat o identity koncových uživatelů, zjednoduší vzdálený přístup a přispějí ke snižování nákladů.
Společnosti integrují technologii dvoufaktorové autentizace RSA SecurID a bezpečnostní brány Check Pointu VPN-1 Express a Connectra. Tento systém správy identity a přístupu zajišťuje připojení a autentizaci vzdálených uživatelů, aby zajistil integritu a důvěrnost informací a snížil čas potřebný pro administraci systému a umožnil tak pokles nákladů na provoz IT infrastruktury.

“Jsme svědky posunu ve vývoji řešení pro vzdálený přístup. Zákazníci vyžadují taková řešení, která spojí bezpečnostní prvky do jedné platformy a sníží celkové náklady na vlastnictví, protože jejich nasazení a správa jsou snazší,” uvedl Ken Fitzpatrick, ředitel marketingu společnosti Check Point Software Technologies. “RSA Security a Check Point spolu přinesou dvě špičková bezpečnostní řešení, a to nejbezpečnější VPN spojené se silnou dvoufaktorovou autentizací. Výsledkem je nejvyšší úroveň bezpečnosti v tomto oboru na jedné snadno využitelné platformě.“

“Společnosti na celém světě se snaží spojit ochranu důležitých informací na jedné straně a výhody vzdáleného přístupu k těmto informacím na straně druhé. Je jasné, že potřebujeme silnější autentizaci, která zajistí, že korporátní data budou přístupná jen prověřeným uživatelům,” řekl Toffer Winslow, viceprezident pro produktový marketing a management společnosti RSA Security. “Naše partnerství se společností Check Point zákazníkům přinese výhody uznávaného řešení pro vzdálený přístup spojeného se silnou autentizací. Výsledky naší spolupráce přinesou zákazníkům nižší míru rizika a zvyšení celkové úrovně zabezpečení v dané organizaci.”

To nejlepší na trhu
Obě společnosti integrují technologii dvoufaktorové autentizace RSA SecurID® s bezpečnostní bránou Check Point Express CI™, která v sobě spojuje firewall, VPN, ochranu proti narušení sítě, antivirus a centralizovanou správu. Technologie RSA SecurID bude rovněž integrována v bráně pro internetovou bezpečnost Check Point Connectra™ NGX™, která zajišťuje SSL VPN přístup a integrovanou bezpečnost využívaných aplikací a uživatelských stanic. Špičkové VPN funkce zařízení Connectra a Express CI umožní vzdáleným uživatelům přístup k informacím a zároveň zabrání nežádoucím přístupům či odposlechu a manipulaci s odesílanými informacemi. Pro zajištění těchto výsledků slouží právě technologie RSA SecurID.

Dostupnost
Dvoufaktorové autentizační řešení RSA SecurID pro Check Point Express CI se objeví na trhu v druhém čtvrtletí roku 2006 u autorizovaných partnerů RSA Security a Check Point. Connectra s integrovanou technologií RSA SecurID bude na trhu koncem roku 2006. Check Point a RSA Security předvádějí svá integrovaná řešení na RSA Conference v San Jose v Kalifornii na stánku 523 od 14. do 17. února.

O RSA Security Inc.
RSA Security se specializuje na ochranu identit v online prostředí. Vývojoví pracovníci společnosti stojí za vznikem klíčových bezpečnostních technologií, které umožňují milionům uživatelům bezpečenou práci s citlivými informacemi. Široká nabídka cenami ověnčených řešení pro správu identit umožňuje podnikům sestavit online seznamy ověřených uživatelů a přesně určit, jaké činnosti mohou vykonávat.
Vycházíme ze zkušeností získaných v průběhu dvaceti let originality, vedoucího postavení na trhu a ověřených technologií, které slouží přibližně 20 000 významných zákazníků po celém světě. Spolupracujeme s více než tisícem partnerů v oblasti technologií a jejich integrace. Pro podrobnější informace prosím navštivte www.rsasecurity.com.
  
O Check Point Software Technologies
Check Point Software Technologies (www.checkpoint.com) je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení Internetu. Je uznávaným dominantním hráčem na celosvětovém trhu VPN a korporátních i personálních firewallů. Prostřednictvím produktové řady Next Generation dodává širokou škálu bezpečnostních řešení pro ochranu perimetru, vnitřní sítě a Webu. Tato řešení chrání obchodní komunikaci a podnikové zdroje v podnikových sítích, aplikacích, pobočkách, partnerských extranetech a u vzdálených pracovníků. Produktová řada ZoneAlarm je jedna z nejrespektovanějších značek v oblasti zabezpečení Internetu a zahrnuje často oceňovaná řešení pro ochranu koncových bodů sítě, která chrání milióny počítačů proti hackerům, spyware a zcizení dat. Efektivitu nasazení řešení Check Point zvyšuje Open Platform for Security (OPSEC), což je oborový technologický rámec a sdružení založené společností Check Point, které si klade za cíl integraci a interoperabilitu nejlepších řešení od více než 350 předních světových výrobců. Řešení Check Point jsou prodávána, integrována a je jim zajišťován servis přes síť více než 2200 partnerů Check Pointu v 88 zemích světa. Check Point dodává bezpečnostní řešení desítkám tisíc podniků a organizací všech velikostí, mezi zákazníky společnosti patří také 100% firem uváděných v žebříčku Fortune 100.

Váš názor Další článek: Americká vláda varuje výrobce, kteří používají rootkity

Témata článku: Software, Bezpečnost, Bezpečnostní servis, Integrovaná technologie, Check, Check Point, Přístup, Nejlepší síť, Point, Nejlepší řešení, Nejlepší antivirus, Autorizovaný servis, Bezpečnostní společnost, Bran, Řešení, Celková bezpečnost, Podnikové nasazení

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší