CHECK POINT ROZŠIŘUJE JEDNOTNOU BEZPEČNOSTNÍ PLATFORMU NGX O ŘEŠENÍ VSX PRO VIRTUÁLNÍ SÍTĚ

Řešení VPN-1 VSX se stává součástí platformy NGX; Velcí zákazníci mohou snadno nasazovat a spravovat zabezpečení svých komplexních sítí s využitím jediného zařízení.
CHECK POINT ROZŠIŘUJE JEDNOTNOU BEZPEČNOSTNÍ PLATFORMU NGX O ŘEŠENÍ VSX PRO VIRTUÁLNÍ SÍTĚ

Praha, 26. září 2005 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představil bezpečnostní řešení VPN-1 VSX (Virtual System Extension) s přívlastkem NGX. VPN-1 VSX NGX je integrované řešení zahrnující firewall s podporou VPN sítí určené pro velké firmy a poskytovatele služeb. Řešení VPN-1 VSX NGX umožňuje běh až 250 virtuálních bezpečnostních bran na jednom hardware. Check Point tímto způsobem významně snižuje náklady na pořízení celkového řešení i správu systému. Nová verze VPN-1 nově podporuje bezpečnostní architekturu NGX, jednotné řešení společnosti Check Point pro ochranu perimetru, vnitřních sítí a webu.

„Nová generace bezpečnostního řešení VPN-1 VSX NGX umožní velkým podnikům a poskytovatelům služeb jednoduše spravovat a škálovat svou infrastrukturu podle aktuálních potřeb,“ komentuje uvedení nového produktu Gonen Fink, viceprezident společnosti Check Point pro řešení a strategii. „Naše nové řešení nabízí zákazníkům jednoduchý, spolehlivý a efektivní způsob ochrany komplexních informačních sítí,“ popisuje dále.
Nová verze řešení Check Point VPN-1 VSX NGX nabízí zákazníkům následující nové a rozšířené funkce:

  • Dynamické routování – maximalizuje efektivitu síťového provozu bez nákladů na další aktivní síťové prvky
  • Vylepšená inteligentní ochrana na úrovni aplikací – minimalizuje rizika útoků na informační systém prostřednictvím instalovaných aplikací a snadno se přizpůsobuje novým a měnícím se hrozbám.
  • Podpora režimu virtuálního bridge – vytváří transparentní firewall a eliminuje nutnost změny nastavení sítě.
  • Zjednodušená správa – umožňuje správu řešení VPN-1 VSX NGX prostřednictvím jedné IP adresy. Tento režim zjednodušuje správu bezpečnosti a šetří síťové prostředky.
  • Průvodce vytvářením virtuálního systému a šablony – obsahuje průvodce, který zjednodušuje tvorbu virtuálního systému a obsahuje též předdefinované šablony, šetřící čas pro vytváření virtuálního systému.


VPN-1 VSX NGX v praxi

Prvním zákazníkem, který nové generace řešení VPN-1 VSX vyzkoušel v reálném provozu, je americká společnost Calamos Investments. Tato instituce poskytuje služby finančního managementu veřejným i soukromým organizacím, penzijním fondům nebo pojišťovnám. „Vzhledem k prostředí, ve kterém podnikáme, je bezpečnost naší počítačové sítě a její spolehlivost naprostou nutností,“ vysvětluje volbu řešení VPN-1 VSX Garry Winer, viceprezident společnosti Calamos a dodává: „Potřebujeme řešení, které je robustní, ale nezatěžuje uživatele ani správce složitým nastavováním bezpečnostních pravidel. Check Point VPN-1 VSX NGX nám nabízí širokou paletu bezpečnostních funkcí a našim administrátorům přitom nabízí luxus jednoduché implementace a správy zabezpečení naší informační infrastruktury.”

Cena a dostupnost

Bezpečnostní řešení Check Point VPN-1 VSX NGX je nabízeno za cenu začínající na 24 000 dolarech pro verzi s deseti virtuálním bránami. První řešení zákazníci dostanou počátkem čtvrtého čtvrtletí. Pro podrobnější informace navštivte prosím www.checkpoint.com/products/vpn-1vsx/index.html.

Platforma NGX nabízí jednotnou bezpečnostní architekturu, která umožňuje snížení nákladů, zjednodušení správy bezpečnosti a zajišťuje schopnost přizpůsobovat se novým rizikům a vyvíjejícím se hrozbám. VPN-1 VSX představuje nejnovější řešení, které rozšiřuje rodinu produktů na platformě NGX.


O Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies (www.checkpoint.com) je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení Internetu. Je uznávaným dominantním hráčem na celosvětovém trhu VPN a korporátních i personálních firewallů. Prostřednictvím produktové řady Next Generation dodává širokou škálu bezpečnostních řešení pro ochranu perimetru, vnitřní sítě a Webu. Tato řešení chrání obchodní komunikaci a podnikové zdroje v podnikových sítích, aplikacích, pobočkách, partnerských extranetech a u vzdálených pracovníků. Produktová řada ZoneAlarm je jedna z nejrespektovanějších značek v oblasti zabezpečení Internetu a zahrnuje často oceňovaná řešení pro ochranu koncových bodů sítě, která chrání milióny počítačů proti hackerům, spyware a zcizení dat. Efektivitu nasazení řešení Check Point zvyšuje Open Platform for Security (OPSEC), což je oborový technologický rámec a sdružení založené společností Check Point, které si klade za cíl integraci a interoperabilitu nejlepších řešení od více než 350 předních světových výrobců. Řešení Check Point jsou prodávána, integrována a je jim zajišťován servis přes síť více než 2200 partnerů Check Pointu v 88 zemích světa.

Váš názor Další článek: HD-DVD má další podporu - Intel a Microsoft

Témata článku: Software, Bezpečnost, Řešení, Složité pravidlo, Point, Složitý způsob, Vnitřní hardware, Check, Bezpečnostní servis, Spolehlivá volba, Check Point, Spolehlivý způsob

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší