Check Point přináší špičkovou ochranu i malým firmám

Praha, 29. listopadu 2005 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, dnes představil nová bezpečnostní řešení Check Point Safe@Office 500 a Safe@Office 500W, která menším firmám nabízejí špičkovou ochranu i proti nově objeveným typům útoků.
Check Point přináší špičkovou ochranu i malým firmám

Check Point Safe@Office 500 a 500W využívají moderní technologie vyvinuté společností SofaWare Technologies, která patří do skupiny Check Point. Tato řešení obsahují funkce firewallu, řízení virtuálních privátních sítí, antiviru, ochrany proti narušení sítě, řízení síťového provozu a filtrování webového obsahu. Řešení Safe@Office 500W je vybaveno přístupovým bodem pro bezdrátové sítě s maximální přenosovou rychlostí 108 Mb/s s vysokou mírou zabezpečení před neoprávněným přístupem a narušením bezpečnosti přenášených dat.

 

Řada produktů Safe@Office 500 podporuje online aktualizaci firmware, antiviru a firewallu a obsahuje rozhraní pro správu prostřednictvím software třetích stran, které umožňuje vzdálenou správu v případě outsourcování bezpečnostního řešení nebo při řízení bezpečnosti ve vzdálených pobočkách.

 

Check Point Embedded NGX 6.0

Řešení Safe@Office 500 vycházejí z nové architektury Check Point Embedded NGX 6.0, která je založená na platformě NGX použité ve špičkových bezpečnostních řešeních Check Point Firewall-1 a VPN-1 pro nasazení v náročných podnikových prostředích.

 

Check Point Embedded NGX 6.0 přináší nové možnosti:

 

-         Spolehlivou antivirovou kontrolu – Výkonný antivir kontroluje přílohy elektronické pošty, webový obsah, stahované soubory a jakoukoliv komunikaci na definovaných portech. Časté aktualizace definičních souborů umožňují včasnou ochranu i proti nově objeveným virům.

-         Ochranu proti narušení sítě – Proaktivní ochrana, která na základě vzorců chování odhaluje pokusy o nežádoucí přístup k síti, vychází z technologie Application Intelligence. Tato funkce poskytuje ochranu před červy a útoky typu DoS, jejichž cílem je zahlcení serveru. Poskytuje také kontrolu nad provozem výměnných sítí a komunikací přes ICQ, MSN a další sítě pro okamžitou výměnu zpráv.

-         Zabezpečený přístupový bod – Check Point Safe@Office 500W poskytuje bezpečné bezdrátové připojení díky spolehlivému ověřování identity uživatelů s podporou technologie RADIUS.

-         Sledování sítě a odstraňování problémů – Zabudované nástroje pro sledování síťového provozu nabízejí dokonalý přehled o příchozí i odchozí komunikaci a zajišťují efektivní využití připojení k internetu.

 

Další důležité vlastnosti:

 

Bezpečný vzdálený přístup – Rozsáhlé možnosti nastavení virtuálních privátních sítí poskytují uživatelům možnost vzdáleného připojení z domácího počítače nebo notebooku na cestách a správcům sítí umožňují propojit bezpečně celé podnikové pobočky prostřednictvím levného širokopásmového připojení. 

 

Spolehlivost a efektivita – Možnost připojení prostřednictvím dvou širokopásmových sítí a záloha spojení přes dial-up s automatickým přenášením zátěže zajišťuje maximální dostupnost připojení k internetu. Nástroje pro řízení kvality služeb umožňují optimalizovat síťový provoz a zajistit dostatečnou přenosovou kapacitu kritickým aplikacím i VoIP volání.

 

Cena a dostupnost

Bezpečnostní řešení Safe@Office 500 budou dostupná od prosince 2005 za cenu od 299 dolarů. Cena za roční předplatné aktualizací antiviru a firewallu začíná na deseti dolarech na uživatele. Součástí dodávky je klient Check Point SecuRemote VPN. Podrobnější informace o řešeních Safe@Office naleznete na adrese http://www.checkpoint.com/smallbusiness.

Témata článku: Software, Black List, Check Point, Check, Safe

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji