Check Point přichází s převratnou sadou řešení pro Web Security

Technologie Web Intelligence poskytuje celkovou ochranu pro celé webové prostředí; S produktem Connectra je dosaženo bezkonkurenčně nejbezpečnější webové konektivity; Check Point kompletuje svá tři strategická zaměření – Perimeter, Internal a Web Security
Check Point přichází s převratnou sadou řešení pro Web Security

Praha - 6. května 2004 - Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení Internetu, dnes představil zbývající část svého strategického portfolia – řešení pro oblast Web Security. V listopadu 2003 si Check Point předsevzal odpovědět na stále se rozvíjející potřeby zákazníků v oblasti zabezpečení Internetu představením inteligentních řešení pro oblasti Perimeter Security, Internal Security a Web Security. Dnes Check Point představuje převratnou technologii Web Intelligence, webovou bezpečnostní bránu Connectra a řešení SSL Network Extender.

Web Intelligence poskytuje technologii webového aplikačního firewallu pro produkty Check Point, přičemž umožňuje plně integrovanou ochranu webových serverů a back-end systémů na aplikační úrovni. Brány od společnosti Check Point, jako VPN-1 a Connectra, jsou nyní vybaveny vedle technologií Stateful Inspection a Application Intelligence rovněž technologií Web Intelligence. Web Intelligence tak nabízí další úroveň, na které dochází k ochraně sítí, operačních systémů, webových serverů a back-end systémů.

Technologie Web Intelligence poskytuje ochranu pro celé webové prostředí s následujícími vlastnostmi:

-          Malicious Code Protector – Nová patentovaná technologie zachycující útoky typu buffer overflow a průnik jiného škodlivého kódu. Technologie poskytuje zákazníkům nejvyšší možnou úroveň zabezpečení tím, že monitoruje webovou komunikaci a ohledem na potenciální výskyt spustitelného škodlivého kódu.

-          Advanced Streaming Protection – Dovoluje komplexní kontroly a manipulace se streamingem v kernelu. Je tak vytvořen v oboru nejrychlejší výkon zabezpečovacích procesů na aplikační úrovni, který dramaticky zvyšuje propustnost a hodnoty konektivity.

-          Snadné nasazení a management – Řešení bylo vytvořeno pro rychlé nasazení při ochraně webových serverů bez složitého ladění a konfigurování. Zároveň poskytuje podrobný management politik s flexibilním a snadno ovladatelným grafickým uživatelským rozhraním.

 

 

Produkt Check Point Connectra je jedinou webovou bezpečnostní bránu v oboru, která integruje komplexní zabezpečení webu se síťovou konektivitou. Toto řešení poskytuje organizacím bezkonkurenční ochranu před útoky vycházejícími z používání vzdáleného přístupu k aplikacím přes web.

Check Point Connectra poskytuje funkce vzdáleného přístupu přes SSL VPN s integrovaným zabezpečením serverů a koncových bodů sítě. Connectra je nabízena jako dedikované hardwarové zařízení pro snadné nasazení do již existujících sítí.

Webové aplikace s sebou nesou nová bezpečnostní rizika
Obchodní partneři a zaměstnanci organizací ve stále vyšší míře přistupují do korporátních sítí a na webové aplikace z nezabezpečených koncových bodů jako jsou počítače u partnerů nebo domácí počítače zaměstnanců, internetové kiosky, PDA nebo mobilní telefony. Fakt, že organizace umožňují přístup k aplikacím přes web, zvyšuje efektivitu jejich činnosti, avšak rovněž přináší velká rizika.

John Girard, vice prezident společnosti Gartner k tomu prohlásil: „Organizace velmi oceňují pružnost nasazení řešení vzdáleného přístupu SSL VPN, současně jsou však vyděšeny z bezpečnostních hrozeb způsobovaných uživateli přistupujícími do sítě z nezabezpečených koncových bodů, které nejsou spravovány centrálně.“

Tradiční SSL VPN brány neposkytují adekvátní ochranu před bezpečnostními slabinami v nezabezpečených koncových bodech sítě, neboť jsou primárně vytvořeny pro zajištění konektivity. Check Point široce investoval do vytvoření funkcionalit, které jdou daleko za pouhou konektivitu, a to ve snaze být tím, kdo poskytuje nejlepší komplexní ochranu koncových bodů a ochranu webu.

Zajištění bezpečné webové konektivity
Vedle nabídky vysoce inteligentních řešení pro oblast zabezpečení perimetru a oblast zabezpečení vnitřních sítí, odpovídá Check Point svým řešením webové bezpečnostní brány Check Point Connectra na specifické bezpečnostní požadavky při ochraně webu. Connectra nabízí následující vlastnosti:

-          Zabezpečená SSL VPN konektivita – Technologie Web Intelligence umožňuje kombinování snadného webového přístupu přes SSL VPN a přístupu na síťové úrovni s bezkonkurenční celkovou ochranou prostředí webu.

-          Integrované zabezpečení webových serverů – Zajišťuje robustní ochranu webového serveru s použitím technologií Stateful Inspection, Application Intelligence a Web Intelligence.

-          Adaptivní zabezpečení koncových bodů sítě – Zahrnutím předních technologií od společnosti Zone Labs je zajištěna integrita a adaptivní ochrana přístupu před spywarem a dalšími nebezpečími.

-          Vzdálený SSL přístup jedním kliknutím – Umožňuje síťovým administrátorům nastavit přístup do extranetu bez úprav webového serveru nebo síťové infrastruktury.

 

 

Bezpečný přístup pro síťové aplikace přes SSL
Technologie SSL Network Extender, která je zdarma dostupná v produktu Connectra, poskytuje bezpečný vzdálený přístup na zdroje na webu i na ostatní „newebové“ aplikace. Tato technologie vytváří tunel do aplikací přes webový plug-in, takže není třeba instalovat a konfigurovat klientský software na uživatelském PC či notebooku. Tato technologie je rovněž dostupná jako přídavná vlastnost pro řešení VPN-1, kde je pak možno provozovat smíšené prostředí IPSec SSL VPN.

Ekosystém Web Security
Check Point se snaží vytvořit integrovaný ekosystém pro Web Security spolu se svými partnery jako jsou
Aladdin, Citrix Systems Inc., Computer Associates, KeyComputing (M-Systems), RSA Security či VeriSign. Cílem je poskytnout zákazníkům nejširší možnou nabídku bezpečnostních řešení pro jejich webové prostředí, jako jsou autentizace, autorizace, single sign-on, user provisioning či SSL akcelerace.

„Check Point právě představil zatím na trhu jediné dostupné end-to-end řešení pro oblast webového přístupu a ochrany webu. Podnikoví uživatelé mohou nyní bezpečně využívat web jako pružný nástroj pro přístup k informačním zdrojům,“ prohlásil Gil Shwed, předseda představenstva a CEO společnosti Check Point Software Technologies, a dodal: „Check Point odpovídá na požadavky v oblastech ochrany perimetru, vnitřní bezpečnosti a ochrany webu tím, že poskytuje nejhlubší a nejinteligentnější ochranu pro celou IT infrastrukturu organizací.“

 

 

Ceny a dostupnost
Technologie Web Intelligence je nabízena jako přídavná funkcionalita pro řešení VPN-1 nebo jako integrovaná do produktu Connectra. V případě přídavné funkcionality pro řešení VPN-1 začíná cena Web Intelligence na 5.000 USD. Technologie bude dostupná v průběhu května. Více informací naleznete na 
http://www.checkpoint.com/products/web_intelligence.

Check Point Connectra bude celosvětově dostupná v červnu 2004, s cenami začínajícími na 10.000 USD. Check Point SSL Network Extender bude dostupný zdarma v produktu Connectra, nebo jako přídavná funkcionalita pro řešení VPN-1, kde ceny začínají na 2.300 USD. Více informací naleznete na  http://www.checkpoint.com/products/connectra.

 

 

Screenshoty:
http://www.checkpoint-ee.com/websecurity/webint.zip
http://www.checkpoint-ee.com/websecurity/clientlessportal.zip

Schéma nasazení:

http://www.checkpoint-ee.com/websecurity/webintdiagram.zip

 

Foto Check Point Connetra v rozlišení pro tisk:

http://www.checkpoint-ee.com/websecurity/connectra.zip

 

Prezentace:

http://www.checkpoint-ee.com/websecurity/preso-tisk.zip

 

Ceník:
http://pricelist.checkpoint.com/sections/Enterprise.asp#g620

 

 

 

 

 

 

O Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení Internetu. Je uznávaným dominantním hráčem na celosvětovém trhu VPN i firewallů. Prostřednictvím produktové řady Next Generation dodává širokou škálu bezpečnostních řešení pro ochranu perimetru, vnitřní sítě a Webu. Tato řešení chrání obchodní komunikaci a podnikové zdroje v podnikových sítích, aplikacích, pobočkách, partnerských extranetech a u vzdálených pracovníků. Efektivitu nasazení řešení Check Point zvyšuje Open Platform for Security (OPSEC), což je oborový technologický rámec a sdružení založené společností Check Point, které si klade za cíl integraci a interoperabilitu nejlepších řešení 350 předních světových výrobců. Řešení Check Point jsou prodávána, integrována a je jim zajišťován servis přes síť 2 300 partnerů Check Pointu ve 92 zemích světa. Více informací získáte na telefonních číslech +420-296379 700 a +1-650-628 2000 nebo na webových stránkách http://www.checkpoint.com a http://www.opsec.com.

 

Váš názor Další článek: Ceny DVD+R/-R disků zřejmě začnou v druhé půlce roku stoupat

Témata článku: Software, Dostupná síť, Black List, Point, Check Point, VeriSign, Extender, Font, Podrobné ladění, Check In, Auto, Check, Black


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF