Check Point posiluje zajištění vnitřních sítí uvedením bezpečnostní brány InterSpect NGX

Produkt rozšiřuje iniciativu Total Access Protection a přináší podrobnější politiku pro řízení přístupu k síti.
Check Point posiluje zajištění vnitřních sítí uvedením bezpečnostní brány InterSpect NGX

Praha, 15. listopadu 2005 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představil novou verzi své revoluční interní bezpečnostní brány InterSpect postavenou na jednotné bezpečnostní platformě NGX. InterSpect NGX nabízí funkce ochrany před narušením sítě, karantény rizikových zařízení a segmentace sítě ve formě fyzického zařízení vyvinutého speciálně pro požadavky vnitřních sítí.

InterSpect NGX představuje také další milník v prosazování iniciativy Total Access Protection. Cílem TAP je zajistit, aby každé PC připojené do podnikové sítě odpovídalo platným bezpečnostním pravidlům.
 
Platforma NGX, poprvé představená v květnu 2005, jako jediná na trhu nabízí jednotnou bezpečnostní architekturu pro ochranu perimetru, interní sítě a webu. Jednotný přístup ke správě bezpečnostních opatření umožňuje podnikům všech velikostí snižovat náklady na pořízení a provoz bezpečnostních systémů. Zároveň je možné tyto systémy snadno rozšiřovat a upravovat v závislosti na nově objevených bezpečnostních hrozbách. Nové funkce řešení InterSpect NGX zahrnují:

  • Nová ochrana proti nakaženým PC zabraňuje neoprávněnému přístupu k síti a šíření nákazy uvnitř podnikové sítě umístěním nakažených PC a strojů, které nejsou dostatečně chráněny, do karantény.
  • Jednotná správa a forenzní analýza poskytuje administrátorům inteligentní pohled na bezpečnostní prostředí díky infrastruktuře SMART, která nově obsahuje bezpečnostní profily pro jednotlivé segmenty sítě.
  • Zvýšená bezpečnost – pokročilé funkce ochrany před narušením sítě nabízí správcům sítí vyšší úroveň zabezpečení díky podpoře většího počtu interních protokolů jako je Citrix ICA a protokoly Microsoft.
  • Zabezpečení webových aplikací prostřednictvím nástrojů Web Intelligence, které dokáží odhalit a zabránit útokům na webovou infrastrukturu, poskytuje ochranu webových serverů před běžnými způsoby napadení.

“ InterSpect NGX ve vnitřních sítích spolehlivě brání často vídanému zavlečení virů nebo spyware na noteboocích a jejich rozšíření na další počítače v síti,” řekl Ken Fitzpatrick, marketingový ředitel společnosti Check Point Software. “Díky jednotné bezpečnostní architektuře je navíc snadné toto řešení používat prakticky kdekoliv.”

 

InterSpect s diplomem
Mezi významné uživatele bezpečnostního řešení InterSpect pro ochranu vnitřní sítě patří vysoké školy, pro které je zajištění bezpečného provozu lokální sítě připojené k internetu prioritou. Právě prostředí vysokoškolských sítí představuje výrazné riziko nákazy nebo útoku zevnitř sítě, ke které mají přístup tisíce uživatelů s vlastními PC a notebooky. Vysoké školy jako je Autonomní univerzita státu Mexiko (AUEM), Ben-Gurionova univerzita v izraelském Negevu nebo univerzita v japonské Tokiwě své vnitřní sítě chrání prostřednictvím InterSpect. Nasazení tohoto řešení v AUEM s celkem 45 000 studenty vyřešilo okamžitě problémy se stabilitou serverů a propustností vnitřní sítě a ukončilo tak pravidelné pády celého univerzitního systému, které se vyskytovaly i několikrát za den. Díky zajištění regulérního provozu je možné stejně dimenzovanou síť využívat efektivněji pro videokonference a online vzdělávání studentů.

InterSpect NGX bude dostupný v průběhu čtvrtého čtvrtletí 2005 prostřednictvím sítě více než 2200 partnerů společnosti Check Point Software. Pro podrobnější informace o řešení InterSpect navštivte prosím webovou prezentaci: http://www.checkpoint.com/products/interspect/index.html

  
O Check Point Software Technologies
Check Point Software Technologies (www.checkpoint.com) je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení Internetu. Je uznávaným dominantním hráčem na celosvětovém trhu VPN a korporátních i personálních firewallů. Prostřednictvím produktové řady NGX dodává širokou škálu bezpečnostních řešení pro ochranu perimetru, vnitřní sítě a Webu. Tato řešení chrání obchodní komunikaci a podnikové zdroje v podnikových sítích, aplikacích, pobočkách, partnerských extranetech a u vzdálených pracovníků. Produktová řada ZoneAlarm je jedna z nejrespektovanějších značek v oblasti zabezpečení Internetu a zahrnuje často oceňovaná řešení pro ochranu koncových bodů sítě, která chrání milióny počítačů proti hackerům, spyware a zcizení dat. Efektivitu nasazení řešení Check Point zvyšuje Open Platform for Security (OPSEC), což je oborový technologický rámec a sdružení založené společností Check Point, které si klade za cíl integraci a interoperabilitu nejlepších řešení od více než 350 předních světových výrobců. Řešení Check Point jsou prodávána, integrována a je jim zajišťován servis přes síť více než 2200 partnerů Check Pointu v 88 zemích světa. Check Point dodává bezpečnostní řešení desítkám tisíc podniků a organizací všech velikostí, mezi zákazníky společnosti patří také 100% firem uváděných v žebříčku Fortune 100.

Témata článku: Software, Bezpečnost, Check, Check Point, Point, Cílové nasazení, Podnikové nasazení, Podnikový software, Vysoké zabezpečení, Nový milník, Forenzní analýza, Bezpečnostní servis, Možné riziko, Podnikový notebook, Autonomní systém, Izraelský podnik, Riziková oblast, Nové Mexiko, Autonomní provoz

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí