Check Point pomáhá snižovat náklady na bezpečnost prostřednictvím virtualizace

Praha, 25. ledna 2007 – Společnost Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP) dnes představil vylepšenou verzi bezpečnostní brány VPN-1 Power VSX NGX, která umožňuje vytvoření až 250 virtuálních bezpečnostních systémů zahrnujících firewall, VPN a ochranu proti narušení sítě na jednom hardware.
Check Point pomáhá snižovat náklady na bezpečnost prostřednictvím virtualizace

Nová verze VPN-1 Power VSX NGX přináší zejména poskytovatelům síťových bezpečnostních služeb pokročilou clusterovou technologii pro efektivní distribuci zátěže, monitorování využití systému v reálném čase a snížení objemu dat potřebného pro synchronizaci virtuálních bezpečnostních bran.

"Rozšiřování informační infrastruktury ve firmách je obvykle spojeno s vysokými náklady na nákup nových zařízení a rozšiřování prostoru serveroven," uvedl Rich Weiss, ředitel produktového marketingu společnosti Check Point Software Technologies. "Virtualizace umožňuje tento problém řešit. VPN-1 Power VSX přináší skutečné úspory při nákupu hardware a minimalizuje také nároky na prostor potřebný pro bezpečnostní subsystém síťové infrastruktury.”

Nová verze VPN-1 Power VSX obsahuje systém pro dynamické přidělování procesorového výkonu jednotlivým virtuálním systémům podle jejich důležitosti. Další zvýšení efektivity přináší systém řízení kvality síťových služeb, který dokáže rozlišovat různé typy datových přenosů a zajistit potřebnou přenosovou kapacitu pro náročné aplikace jako je VoIP.

Inovovaná bezpečnostní brána VPN-1 Power VSX NGX nabízí:

  • Neomezenou propustnost – nová clusterová technologie s lineárním růstem výkonu zajišťuje výrazně efektivnější komunikaci mezi jednotlivými virtuálními branami, s rostoucím počtem virtuálních bezpečnostních bran tak zvyšuje celkový výkon systému
  • Nižší provozní náklady – systém pro řízení zdrojů přináší vyšší efektivitu při využití dostupných prostředků a snižuje výdaje na rozšiřování síťové bezpečnosti.
  • Důraz na komerční využití – podpora řízení kvality síťových služeb umožňuje přizpůsobení virtuální bezpečnostní brány charakteristice konkrétních aplikací a nastavení přednosti pro klíčové datové toky.

 

Témata článku: Hardware, Bezpečnost, Bran, Power Point, Potřebná aplikace, Využití, Celková bezpečnost, Brána, Reálné využití, Potřebný prostor, Využitá kapacita, Efektivní využití, Potřebný hardware

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?