Check Point oznamuje podporu pro VPN bez potřeby VPN klienta, čímž umožňuje zabezpečenou komunikaci odkudkoli

Též byla oznámena vylepšení pro VPN-1 Pro a VPN-1 SecureClient, která zvyšují bezpečnost a rozšiřují možnost volby druhů propojení
Check Point oznamuje podporu pro VPN bez potřeby VPN klienta, čímž umožňuje zabezpečenou komunikaci odkudkoli

REDWOOD CITY, USA – 30. července 2002 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětově vedoucí společnost v oblasti zabezpečení Internetu, dnes oznámila svou podporu pro řešení VPN (virtuální privátní sítě) „bez potřeby klienta VPN“ na bázi SSL, které umožňuje pružný a zabezpečený vzdálený přístup odkudkoli, včetně jakéhokoli standardního webového prohlížeče nebo VPN klienta L2TP Microsoft Windows. Zároveň společnost oznamuje vylepšení pro svá řešení SecureVPN, která zvyšují zabezpečení klientů, vylepšují možnosti monitorování VPN a zjednodušují instalaci VPN.

Tato nová řešení posilují vedoucí postavení produktů rodiny VPN-1®/FireWall-1® společnosti Check Point na trhu, neboť nabízejí bezprecedentní pružnost a jednoduchost správy, přičemž poskytují nejširší rozsah podpory VPN napříč řadou počítačových platforem a prostředí včetně PC, přenosných počítačů, kapesních počítačů na bázi PocketPC, standardních webových prohlížečů s SSL, VPN klienta Microsoft L2TP/IPSec a bezdrátových sítí.

Zabezpečené VPN bez potřeby klienta

Check Point rozšiřuje svou SecureVPN technologii tak, aby bylo možné využívat přístup k nejdůležitějším datům společností z mnoha různých druhů uživatelských zařízení a prostředí bez použití patřičného VPN klienta, přičemž vše staví na své strategii přístupu odkudkoli -      - Check Point Everywhere strategy. Díky technologii VPN bez potřeby VPN klienta mohou nyní uživatelé uskutečňovat svá propojení z jakéhokoli standardního webového prohlížeče k bráně VPN-1 s použitím zabezpečené komunikace SSL. Organizace jakékoli velikosti si tak mohou při zajišťování konektivity pro své vzdálené zaměstnance a pro extranety partnerů organizací vybrat z široké řady možností zabezpečeného přístupu.

Například, technologie VPN bez potřeby VPN klienta je ideální pro návrh extranetu, kde administrátor VPN-1 nemá možnost správy počítačů uživatelů, podobně jako pro flexibilní a zabezpečený přístup vzdálených zaměstnanců do sítě společnosti.

Řešení Check Point SecureVPN nabízejí nejkomplexnější a nejpružnější volbu pro zajištění konektivity klientů“, prohlásil Gil Shwed, Chairman a CEO společnosti Check Point Software Technologies. „Na základě VPN-1 SecuRemote, VPN-1 SecureClient a nových metod „bez potřeby VPN klienta“ se uživatelé produktů společnosti Check Point mohou propojit pomocí takřka jakéhokoli zařízení a z jakéhokoli síťového prostředí“, dodal.

Vylepšení VPN-1

Check Point rovněž oznamuje vylepšení pro rodinu řešení VPN-1® začleněním dalších prvků pro správu a snadné ovládání. Ty zahrnují:

  • Zvýšené zabezpečení klienta s nově předkonfigurovanými prostředky pro zajištění zabezpečení klienta, díky nimž je snadné zajistit, že se na VPN mohou napojit pouze klienti s bezpečnou konfigurací.
  • Vylepšené možnosti směrování VPN s podporou pro hvězdicovitou topologii, která zefektivňuje migraci z nákladných vyhrazených Frame Relay sítí k nákladově efektivnějším VPN na bázi Internetu.
  • Nové možnosti monitorování VPN nabízející podrobnější informace o výkonu a práci VPN, čímž se zlepšují možnosti správy a kapacitního plánování.

Check Point rozšiřuje svou rodinu řešení VPN-1 o funkcionalitu bez potřeby klienta VPN, rozšířené zabezpečení klienta a nové možnosti směrování a monitorování VPN, čímž nabízí v oboru nejkomplexnější volbu pro řešení instalace VPN, přičemž zároveň nabízí zvýšenou bezpečnost a bezprecedentně snadnou správu pro uživatele.

 

 

 

O společnosti Check Point Software Technologies
Společnost Check Point Software Technologies je světový lídr v oblasti zabezpečení Internetu. Pevně si drží vedoucí postavení na světovém trhu s VPN a firewally. Architektura Secure Virtual Network (SVN) této společnosti poskytuje VPN a bezpečnostní infrastrukturu, která jedinečným způsobem umožňuje bezpečnou a spolehlivou internetovou komunikaci. SVN řešení, dodávaná ve skupině produktů Next Generation, zabezpečují obchodní komunikaci a zdroje pro podnikové sítě, vzdálené zaměstnance, pobočky a partnerské extranety. Open Platform for Security (OPSEC) společnosti Check Point zvyšuje potenciál SVN řešení tím, že vytváří oborový rámec a alianci za účelem integrace a interoperability nejlepších řešení od více než 300 význačných společností. Řešení firmy Check Point jsou prodávána, integrována a spravována v rámci sítě 2 500 oprávněných partnerů v 203 zemích. Pro více informací prosím volejte 001-800-4294391, nebo 00420-2-96379700, nebo navštivte naše webové stránky
http://www.checkpoint.com, či http://www.opsec.com.

 

# # # #

 

© 2002 Check Point Software Technologies Ltd. Všechna práva vyhrazena.

Check Point, logo Check Point, FireWall-1, FireWall-1 SecureServer, FireWall-1 SmallOffice, FloodGate-1, INSPECT, IQ Engine, Meta IP, MultiGate, Open Security Extension, OPSEC, Provider-1, SecureKnowledge, SecureUpdate, SiteManager-1, SVN, UAM, User-to-Address Mapping, UserAuthority, Visual Policy Editor, VPN-1, VPN-1 Accelerator Card, VPN-1 Gateway, VPN-1 SecureClient, VPN-1 SecuRemote, VPN-1 SecureServer, VPN-1 SmallOffice, a ConnectControl jsou obchodní známky, servisní známky, nebo registrované obchodní známky společnosti Check Point Software Technologies Ltd. nebo přidružených společností. Názvy všech ostatních zde zmiňovaných produktů jsou ochranné známky, nebo registrované ochranné známky jejich příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: Vláda prodá Český Telecom za 55 miliard korun

Témata článku: Software, Bezpečnost, VPN, Point, Snadné řešení, Check Point, Check, Klient


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu