Check Point oznamuje finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2005 a za celý rok 2005

Praha, 2. února 2006 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představil výsledky svého hospodaření za čtvrté čtvrtletí roku 2005 a za celý rok 2005.
Check Point oznamuje finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2005 a za celý rok 2005

„Výsledky ve čtvrtém čtvrtletí potvrdily, že rok 2005 pro nás byl velmi úspěšný,” řekl Gil Shwed, předseda představenstva a výkonný ředitel Check Point Software. „Čtvrté čtvrtletí i celý rok 2005 byly rekordní, co se týče zisku na akcii, obratu, výnosů příštích období i zůstatku hotovosti“

Shrnutí finančních výsledků za čtvrté čtvrtletí 2005:

 • Obrat: 156,1 milionu dolarů, zvýšení o 9% ve srovnání se 143 miliony dolarů za čtvrté čtvrtletí roku 2004.
 • Čistý zisk: 89,2 milionu dolarů, zvýšení o 17% ve srovnání se 76,4 milionu za čtvrté čtvrtletí 2004. Čistý zisk při odečtení nákladů na akvizice1 dosáhl výše 90,9 milionu dolarů, o 15% více než 78,7 milionu dolarů dosažených ve srovnatelném období roku 2004.
 • Zisk na akcii:  0,36 dolaru, zvýšení o 21% ve srovnání s 0,30 dolaru za čtvrté čtvrtletí 2004.   Zisk na akcii po odečtení nákladů na akvizice1 dosáhl výše 0,37 dolaru, o 20% více než 0,31 dolaru dosažených ve srovnatelném období roku 2004.
 • Výnosy příštích období: 169 milionů dolarů, což je zvýšení o 24,7 milionů či 17% oproti výnosům příštích období k 30. září 2005.
 • Program zpětného odkupu akcií: Během čtvrtého čtvrtletí 2005 odkoupil Check Point zpět 1,25 milionů akcií s náklady přibližně 27,5 milionů dolarů. V roce 2005 společnost odkoupila celkem 10,6 milionů akcií s celkovými náklady 237 milionů dolarů.


"Náklady na akvizice" odpovídají vlivu amortizace nehmotných aktiv a akciových kompenzací, které jsou následkem akvizice společnosti Zone Labs z dubna 2004.
 
Shrnutí finančních výsledků za celý rok 2005:

 • Obrat: 579,4 milionu dolarů, zvýšení o 12% ve srovnání se 515,4 za rok 2004.
 • Čistý zisk: 319,7 milionu dolarů, zvýšení o 29% ve srovnání s 248,4 milionu za rok 2004. Čistý zisk při odečtení nákladů na akvizice dosáhl výše 326,9 milionu dolarů, o 17% více než 278,7 milionu dolarů dosažených v roce 2004.
 • Zisk na akcii:  1,27 dolaru, což je zvýšení o 33% ve srovnání s 0,95 dolaru za rok 2004. Zisk na akcii po odečtení nákladů na akvizice dosáhl výše 1,30 dolaru, o 21% více než 1,07 dolaru dosažených v roce 2004.
 • Bilance hotovosti a investic: 1,74 miliardy dolarů k 31. prosinci 2005


Během roku se nám podařilo představit mnoho nových produktů a technologií a pokračovali jsme v rozšiřování našeho portfolia bezpečnostních řešení. Rovněž jsme získali mnohá ocenění. Klíčové obchodní úspěchy, nové produkty a ocenění zahrnují následující:

Shrnutí obchodních úspěchů a nových produktů za rok 2005:

 • Rozšíření jednotné bezpečnostní architektury –  V roce 2005 Check Point představil platformu NGXTM. Jde o jednotnou bezpečnostní platformu pro řešení Check Point pro zabezpečení perimetru, vnitřních sítí a webu, která umožní firmám všech velikostí snížit náklady a složitost zabezpečení a zajistí snadnou rozšiřitelnost jejich bezpečnostních systémů tak, aby se dokázaly přizpůsobit nově objeveným hrozbám.
 • Vnitřní bezpečnost, prevence průniků a bezpečnost webu – Během roku jsme zaznamenali silný růst v produktové řadě pro bezpečnost webu a SSL VPN ConnectraTM, která dosáhla meziročního nárůstu obratu o 250%. Rovněž jsme rozšířili naši řadu bezpečnostních produktů InterSpectTM, jež spojuje aktivní prevenci průniků, segmentaci síťové zóny a schopnost karantény. Těšíme se na další rozšíření technologií s nadcházející akvizicí firmy Sourcefire, Inc. Definitivní dohody jsme dosáhli v říjnu 2005. Získali jsme povolení i od antimonopolního úřadu USA a čekáme na rozhodnutí Výboru pro zahraniční investice v USA (CFIUS)
 • Nová produktová řada pro správu bezpečnostních událostí, EventiaTM – Na začátku roku 2005 jsme představili novou řadu EventiaTM, díky které mohou profesionálové v oboru IT sbírat, analyzovat, zjišťovat vztahy a oznamovat bezpečnostní události a umožňuje zabezpečení sítě na vyšší úrovni.
 • Uvedena nová řada řešení pro jednotnou správu rizik: bezpečnostní zařízení Check Point Express CI a Safe@Office 500 – Check Point vstoupil na trh integrovaných zařízení pro jednotnou správu rizik, která zahrnují firewall, VPN, antivir, ochranu proti narušení sítí a řadu dalších bezpečnostních technologií. Dvě nové produktové řady představují efektivní nástroj pro zabezpečení sítí v malých a středních firmách díky příznivé ceně od 400 do 15 000 dolarů za zařízení.
 • Rozšířené řešení pro koncové uživatele a malé podniky – ZoneAlarm 6.0 nabízí novou vícevrstvou ochranu pro spotřebitele a obsahuje nová řešení OSFirewallTM a anti-spyware, která slouží k zabránění nejvážnějších ohrožení počítačů z internetu, jako jsou spyware, rootkity a viry. IntegrityTM nabízí komplexní ochranu koncového uživatele, včetně zabránění průniků, ochrany před odchozími hrozbami, přístupových politik a pokročilé serverové automatizace a proaktivně chrání PC a podnikovou síť před novými červy, viry, spyware a útoky hackerů.


Seznam vybraných ocenění získaných za rok 2005:

Ocenění analytických firem:

 • Testy Tolly Group potvrzují, že řešení od Check Point jsou komplexní a mají nejnižší TCO – Testy Tolly Group potvrdily, že Check Point nabízí nejširší zajištění ochrany za nejnižší celkové náklady vlastnictví (TCO) pro různé bezpečnostní hrozby, ve srovnání s konkurenčními řešeními od firem Cisco a Juniper.
 • Postavení v poli „hvězdy“ v magickém kvadrantu firmy Gartner Group – Check Point se umístil v poli „hvězd“ v magickém kvadrantu společnosti Gartner pro síťové firewally. Gartner posuzoval dodavatele síťových a aplikačních firewallů podle celistvosti řešení a schopnosti jej realizovat.
 • Potvrzené vedoucí postavení na trhu ve zprávě METAspectrumTM společnosti META Group – Check Point byl označen za vůdce trhu ve správě METAspectrum firmy META Group o systémech bránících síťovým průnikům. Z 12 prodejců byl Check Point nejvýše oceněn v „provedení“, což je kategorie, jež seřazuje společnosti podle technologie, ceny služeb a finančního stavu.
 • Ocenění Global Market Leadership Award od Frost & Sullivan pro bezpečnostní řešení pro koncové uživatele– Check Point dosáhl prestižního ocenění od Frost & Sullivan, která ocenila řešení IntegrityTM pro koncové uživatele oceněním Global Market Leadership Award za mimořádný podíl na trhu, růst tržeb, ziskovost a inovace technologií.


Ocenění Partner Programu společnosti Check Point:

CMP’s VARBusiness Magazine:

 • Top Channel Executive: Kevin Maloney, viceprezident, celosvětový prodej
 • Five-Star Rating: Check Point Valued Partner Program
 • 2005 Annual Report Card: Check Point Achieves Exceptional Partner Satisfaction

Computer Reseller News (UK):

 • Security Vendor Partner of the Year

Ocenění pro produkty a technologii:

Check Point VPN-1 Pro: nejbezpečnější a nejpoužívanější VPN

 • 2005 Global Best Enterprise Security Solution and Best Firewall – SC Magazine
 • Editor’s Choice – China Information World
 • Best Firewall/VPN – Computerworld Hong Kong
 • Readers Choice, Best Firewall – Computerworld Malaysia, Computerworld Singapore
 • Best Firewall – Relatorio Bancario, Brazil
 • Readers` Choice, Best Server/Standalone Firewall – Windows IT Pro

ZoneAlarm Security Suite: kompletní ochrana internetu pro uživatele

 • 2005 Global and European Best SOHO Security Solution – SC Magazine, SC Magazine (UK)
 • 2005 Readers` Choice, Best Desktop Firewall – Windows IT Pro
 • Editors` Choice, Desktop Security – CNet
 • Editors` Choice, Best Security Suite – PC Magazine
 • Editor`s Choice, Best Security Suite – LAPTOP Magazine
 • Global Best Enterprise Security Solution and Best Firewall – SC Magazine

Check Point Integrity™: kompletní řešení pro zabezpečení koncových PC ve vnitřní síti

 • 2005 European Best Enterprise Security Solution – SC Magazine
 • Endpoint Security Evaluation Winner – Information Security Magazine

Unified Threat Management (UTM) řešení pro malé a střední podniky

 • Midmarket Product of The Year, Check Point Express CI™ – VARBusiness
 • Editor’s Choice, Safe@Office – InformationWeek 
 • Excellent Security, Safe@Office – ProtectStar, Germany

„V roce 2005 jsme pokračovali v expanzi, posílili naši jednotnou bezpečnostní architekturu a přinesli našim zákazníkům unikátní sadu integrovaných řešení pro bezpečnost sítě,“ řekl Gil Shwed. „Věříme,že naše inovativní technologie, rozsah služeb i přízeň zákazníků budou dobrým základem budoucího úspěchu.“
  

O Check Point Software Technologies
Check Point Software Technologies (www.checkpoint.com) je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení Internetu. Je uznávaným dominantním hráčem na celosvětovém trhu VPN a korporátních i personálních firewallů. Prostřednictvím produktové řady NGX dodává širokou škálu bezpečnostních řešení pro ochranu perimetru, vnitřní sítě a Webu. Tato řešení chrání obchodní komunikaci a podnikové zdroje v podnikových sítích, aplikacích, pobočkách, partnerských extranetech a u vzdálených pracovníků. Produktová řada ZoneAlarm je jedna z nejrespektovanějších značek v oblasti zabezpečení Internetu a zahrnuje často oceňovaná řešení pro ochranu koncových bodů sítě, která chrání milióny počítačů proti hackerům, spyware a zcizení dat. Efektivitu nasazení řešení Check Point zvyšuje Open Platform for Security (OPSEC), což je oborový technologický rámec a sdružení založené společností Check Point, které si klade za cíl integraci a interoperabilitu nejlepších řešení od více než 350 předních světových výrobců. Řešení Check Point jsou prodávána, integrována a je jim zajišťován servis přes síť více než 2200 partnerů Check Pointu v 88 zemích světa. Check Point dodává bezpečnostní řešení desítkám tisíc podniků a organizací všech velikostí, mezi zákazníky společnosti patří také 100% firem uváděných v žebříčku Fortune 100.

Váš názor Další článek: Acer hodlá zvýšit dodávky LCD televizí o 233 %

Témata článku: Software, Bezpečnost, Finanční výsledky, Check, Safe, Solution, Nový rok, Singapore, Point, Leadership, Global, Spyware, Dolar, Nová řada, Frost, Firewall, Srovnatelná technologie, Winner, Best, Five, PC Suite, Check Point


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor