Check Point nabízí prostřednictvím produktové řady Pointsec špičkové řešení

Check Point nabízí prostřednictvím produktové řady Pointsec špičkové řešení

Praha, 19. července 2007 – Check Point Software Technologies dnes oznámil dostupnost řešení produktové řady Pointsec, určené pro zabezpečení uložených podnikových dat. Díky akvizici společnosti Pointsec Mobile Technologies Check Point dále rozšiřuje svou nabídku v oblasti bezpečnosti. Díky její komplexnosti a snadné centrální správě tak Check Point řeší další problémy spojené se zabezpečením.

Řešení Pointsec zyvšuje ochranu podnikových dat na stolních i přenosných počítačích i v mobilních zařízeních pomocí šifrování disků, správy portů a šifrování výměnných médií . Jde o uživatelsky nenáročné řešení, zabezpečující jakkoliv velkou síť s minimálním dopadem na práci koncových uživatelů. Centrální správa přístupových práv navíc umožňuje vysoce efektivní administraci dosahující stylu „nastav a zapomeň“. Tato bezpečnostní řešení dosahují díky kvalitní odlehčené architektuře nejnižších nákladů na vlastnictví a roční náklady na pokrytí bezpečnostních hrozeb se mohou snížit o více než 90 procent.

Nabídka společnosti Check Point v oblasti zabezpečení podnikových dat se skládá ze 4 produktů:

  • Pointsec PC poskytuje silné šifrování celého disku spolu s kontrolou přístupu pro osobní počítače s operačním systémem Windows neboLinux.
  • Pointsec Protector nabízí kompletní správu portů a paměťových zařízení, zamezující neautorizovanému kopírování citlivých informací z podnikových stolních a přenosných počítačů za pomoci kontroly portů, filtrování obsahu a volitelného šifrování výměnných médií.
  • Pointsec Mobile zajišťuje kompletní zabezpečení dat na chytrých telefonech podporujících OS Symbian, Pocket PC, Palm a Windows Mobile za pomoci šifrování souborů v paměti zařízení i na jejich paměťových kartách.
  • SmartCenter pro Pointsec: centrální management pro všechny produkty Pointsec.

„Nová strategie Check Pointu se soustředí na vystavění bezpečnostní architektury budoucnosti. Posilujeme jádro naši síťové bezpečnostní architektury a zároveň k ní přidáváme novou vrstvu technologií – vrstvu zabezpečení uložených podnikových dat. Tak jsme schopni reagovat i na problémy, na které nebyly v minulosti schopny reagovat žádné společnosti zabývající se bezpečností,“ řekl Gil Shwed, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Check Point Software.

12. února 2007 Check Point oznámil koupi více než 98 procent akcí společnosti Protect Data AB a tím uzavřel akvizici švédské mateřské společnosti Pointsec. Pointsec jako vedoucí firma v oblasti zabezpečení uložených dat dosahoval za poslední roky vysokých nárůstů obratu. Díky zařazení do produktového portfolia Check Point a nabídky rozsáhlé partnerské sítě společnosti Check Point se výrazně zvýší dostupnost produktů Pointsec pro koncové uživatele.

„Velkým problémem podnikových zákazníků je přílišná roztříštěnost jejich bezpečnostních řešení. Existuje mnoho dobrých technologií, které však jsou implementované reaktivním způsobem. Nepracují vedle sebe spolehlivě a jsou často těžko ovladatelné. Firmy a organizace potřebují silnější integraci a mnohem proaktivnější přístup. To, co nabízíme my, je bezpečnost s ověřeným způsobem centrální správy, která funguje každý den a všude“, uvedl Shwed.

Váš názor Další článek: Test DDR2 s nižším časováním: frekvence nebo časování

Témata článku: Software, Windows, Uložená data, Přenosné zařízení, T-mobile mobilní telefony akce, Kompletní pokrytí, velké pokrytí, Centrální oblast, Check, Uložení, Kompletní nabídka, Roztříštěnost, Check Point, Nenáročný uživatel, Point, Bezpečnostní společnost, Paměťový produkt, Koncové zařízení, Podnikový počítač, Protect, Kompletní řešení, Velký dopad


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 94

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky