Check Point nabízí novou verzi Connectra SSL VPN s podporou NGX

Praha, 13. června 2005 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil nový produkt Connectra NGX, vylepšenou verzi svého řešení pro SSL virtuální privátní sítě (SSL VPN). Connectra NGX plně využívá možnosti jednotné bezpečnostní platformy NGX s novými funkcemi a integrací řešení SmartCenter pro centralizovanou správu a dozorování bezpečnosti informačního systému.
Check Point nabízí novou verzi Connectra SSL VPN s podporou NGX

Mezi nejvýznamnější funkce produktu Connectra NGX patří:
- Jednotná správa bezpečnosti, která poskytuje dokonalý přehled o zabezpečení informačního systému díky integraci řešení SmartCenter NGX.
- Vylepšená podpora aplikací včetně produktů Citrix, Lotus iNotes a specifikací Web single sign-on pro správu identit.
- Rozšířená konektivita díky funkci SSL Network Extender, která podporuje uživatele bez administrátorských práv, větší množství webových prohlížečů a nově také operační systém GNU/Linux.
Connectra je hardwarová webová bezpečnostní brána s integrovaným zabezpečením koncových zařízení a aplikací, které chrání před útoky prováděné prostřednictvím SSL VPN. Connectra je označována za produkt s nejdůkladnějším zabezpečením SSL VPN. Pro ochranu svých citlivých dat si proto Connectru zvolilo široké spektrum podniků požadujících bezpečný přístup ke svým citlivým datům nezávisle na technologii, způsobu a místě připojení.

Connectra pro zdravotnictví

Mezi zákazníky, kteří svěřují zabezpečení vzdáleného přístupu k firemním datům a aplikacím, patří například síť 25 zdravotnických středisek Saint Vincent Health System v americkém státu Pensylvánie. Informační systémy ve zdravotnictví podléhají přísné regulaci, která vyžaduje dokonalé zabezpečení datových přenosů. Společnosti Check Point se díky využití zařízení Connectra podařilo splnit náročné požadavky dané legislativou i omezení daná rozpočtem organizace Saint Vincent Health System. Implementovaný systém umožňuje lékařům přístup k potřebným informacím o pacientech v okamžiku, kdy je potřebují. Lékaři mohou například z domova kontrolovat stav pacientů a v případě potřeby iniciovat okamžitě kroky vedoucí k vyřešení případných problémů. Pro zvýšení ochrany citlivých dat o pacientech je implementace doplněna o řešení Integrity, které umožňuje vzdálenou kontrolu klientského počítače na přítomnost virů, trojských koní či spyware a povolí připojení ke zdravotnímu systému pouze z bezpečného počítače.

Connectra míří na Wall Street

Ve tvrdém světě investičních bankéřů se pohybuje jiný spokojený zákazník produktu Connectra - společnost Hedgetec, která se orientuje na outsourcování  IT služeb šitých na míru hedge fondům (soukromým investičním společnostem, jejichž hlavním cílem je dosahovat co největších absolutních výnosů, vlastní hedge fond má například universita Yale). Makléři, kteří používají služby Hedgetecu mají díky Connectře přístup k veškerým ekonomickým informacím z jakéhokoliv počítače s webovým prohlížečem. Nasazení Connectry v prostředí, kde je nutná absolutní důvěra mezi partnery, dokazuje kvality tohoto produktu.

Nová Connectra NGX v praxi

V pilotním provozu využívá novou verzi Connectra NGX dlouholetý zákazník Check Pointu, logistická společnost Zim Integrated Shipping Services. Connectru používal tento zákazník ve svých hlavních pobočkách v Izraeli, Hongkongu a Spojených státech. Pro nasazení Connectry NGX se manažeři Zim Integrated Shipping Services rozhodli zejména kvůli centralizované správě systému. Ta usnadňuje provoz rozsáhlé sítě typu SSL VPN, která spojuje jednotlivé pobočky v různých částech světa.

Connectra NGX bude běžně dostupná od 30. června 2005. Pro podrobnější informace navštivte prosím www.checkpoint.com/connectra

O Check Point Software Technologies
Check Point Software Technologies (www.checkpoint.com) je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení Internetu. Je uznávaným dominantním hráčem na celosvětovém trhu VPN a korporátních i personálních firewallů. Prostřednictvím produktové řady Next Generation dodává širokou škálu bezpečnostních řešení pro ochranu perimetru, vnitřní sítě a Webu. Tato řešení chrání obchodní komunikaci a podnikové zdroje v podnikových sítích, aplikacích, pobočkách, partnerských extranetech a u vzdálených pracovníků. Produktová řada ZoneAlarm je jedna z nejrespektovanějších značek v oblasti zabezpečení Internetu a zahrnuje často oceňovaná řešení pro ochranu koncových bodů sítě, která chrání milióny počítačů proti hackerům, spyware a zcizení dat. Efektivitu nasazení řešení Check Point zvyšuje Open Platform for Security (OPSEC), což je oborový technologický rámec a sdružení založené společností Check Point, které si klade za cíl integraci a interoperabilitu nejlepších řešení od více než 350 předních světových výrobců. Řešení Check Point jsou prodávána, integrována a je jim zajišťován servis přes síť více než 2200 partnerů Check Pointu v 88 zemích světa.

Váš názor Další článek: Microsoft představil konkurenci Photoshopu

Témata článku: Software, VPN, Yale, Vincent, Point, Check, Cílové nasazení, Extender, Check Point, Hlavní cíl, Bezpečnostní servis, Zima, Hongkong, Bezpečná aplikace, Podnikové nasazení


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky