Check Point mezi lídry pro oblast ochrany mobilních dat

Check Point mezi lídry pro oblast ochrany mobilních dat

Společnost Gartner zařadila Check Point mezi lídry ve své zprávě „Magic Quadrant 2010 pro oblast ochrany mobilních dat“

Check Point rozšířil svou nabídku Endpoint řešení o šifrování dat a inovace pro výměnná média

Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, byl zařazen do kvadrantu lídrů v aktuálním výzkumu Gartner „Magic Quadrant 2010[1] pro oblast ochrany mobilních dat“. Jak uvádí Gartner: „Ochrana mobilních dat (Mobile Data Protection – MDP) a s tím související systémy a postupy jsou nezbytné k tomu, aby společnosti vyhověly požadavkům na zacházení s citlivými informacemi. Každá firma proto s nimi musí ve svém operačním plánu pro IT počítat."

Společnost Check Point je mezi zákazníky i analytiky vysoce uznávaná pro komplexní ochranu všech dat. Zákazníci Check Pointu si mohou vybrat z rozsáhlé nabídky integrovaných bezpečnostních funkcí, mezi které patří: Firewall/Compliance Check, šifrování celého disku Full Disk Encryption, šifrování médií Media Encryption a ochrana portů Port Protection, zabezpečení prohlížeče WebCheck, řešení pro vzdálený přístup Remote Access nebo ochrana proti malwaru Anti-Malware v kombinaci s funkcí Program Control, která zamezí spuštění nežádoucích souborů. Check Point také nabízí přelomové řešení v podobě šifrovaného USB flash disku Abra, který dokáže každý počítač proměnit v zabezpečený firemní desktop. Více informací o Mobile Data Protection Magic Quadrant společnosti Gartner naleznete zde: http://www.checkpoint.com/products/promo/gartner-mobile/index.html.

Vedle komplexního zabezpečení koncových bodů a oceňované architektury Check Point Software Blade umožňuje společnost Check Point zákazníkům snadno přidávat další funkcionality Check Point Endpoint, aniž by si museli kupovat nový hardware nebo provádět složité úpravy. Více informací o bezpečnostních řešeních Check Point Endpoint Security naleznete zde:

http://www.checkpoint.com/products/endpoint_security/index.html

„Cílem společnosti Check Point je vyvíjet jedinečná řešení, která pomáhají podnikům chránit své citlivé údaje. Ztráta dat je totiž celosvětově čím dál větší hrozbou," říká David Řeháček, marketingový manažer společnosti Check Point. „Díky inovacím, jako je bezpečné prohlížení webů, USB flash disk Abra a možnosti nasadit zabezpečení všech koncových bodů z jediného agenta, Check Point poskytuje nejen vyšší úroveň zabezpečení, ale i určitou míru komfortu."

Podle společnosti Gartner firmy, které se umístí v kvadrantu lídrů, „mají produkty, které přinášejí klientům společnosti Gartner požadované výsledky, a to jak v případě menších, tak i větších implementací. Také mají dlouhodobý plán, který je v souladu a/nebo ovlivňuje vizi společnosti Gartner v oblasti rozvoje kupních potřeb daného trhu. Lídři znepříjemňují život obchodním oddělením svých konkurentů a nutí jejich technický personál následovat jejich příkladu. Jejich systémy pro ochranu mobilních dat jsou klientům dobře známé a při výběrových řízeních se často dostávají do užšího výběru. Společnosti, které si v roce 2010 vedly tak dobře, že se zařadily mezi Lídry, jsou dodavatelé EPP a udělali akvizice v oblasti MDP.“[1] V originálu: September 2010, Magic Quadrant for Mobile Data Protection, by John Girard, Eric Ouellet

Další článek: Živě Labs: vylepšené názorové diskuze pod články

Témata článku: Check, Compliance, September, Nezbytný údaj, Check Point, Mobilní data, Media desktop, Magic, Point


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch