Check Point dosáhl v 1. čtvrtletí 2011 rekordních hospodářských výsledků

Check Point dosáhl v 1. čtvrtletí 2011 rekordních hospodářských výsledků

Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil rekordní výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí roku 2011, které skončilo 31. březnem 2011.

„Velmi mě těší, že jsme do začátku roku vkročili tak úspěšně. Check Point dosáhl rekordních výsledků za první čtvrtletí, která předčila naše vlastní očekávání. Za tímto růstem stojí především prodej high-endových síťových bezpečnostních produktů a tradičně skvělý výkon softwarových bladů, včetně IPS, ale i novinky v podobě Application Control,” říká Gil Shwed, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Check Point Software Technologies.

Nejdůležitější finanční ukazatele za 1. čtvrtletí 2011:

 • Celkové příjmy: 281,3 milionu USD, což představuje 15% nárůst v porovnání s 245,1 milionu USD v prvním čtvrtletí 2010.
 • GAAP provozní příjmy: 141,3 milionu USD, což představuje nárůst o 22 % v porovnání s 115,9 milionu USD v prvním čtvrtletí 2010. GAAP provozní marže činila 50 % v porovnání s 47 % v prvním čtvrtletí 2010.
 • Non-GAAP provozní příjmy: 160,6 milionu USD, což představuje nárůst o 17 % v porovnání s 137,6 milionu USD v prvním čtvrtletí 2010. Non-GAAP provozní marže činila 57 % v porovnání s 56 % v prvním čtvrtletí 2010.
 • GAPP čisté příjmy a redukované výnosy na akcii: 122,1 milionu USD, což představuje nárůst o 25 % v porovnání s 98,0 milionu USD v prvním čtvrtletí 2010. GAAP čistý příjem na akcii činil 0,57 USD, což představuje nárůst o 24 % v porovnání s 0,46 USD v prvním čtvrtletí 2010.
 • Non-GAPP čisté příjmy a redukované výnosy na akcii: 137,1 milionu USD, což představuje nárůst o 17 % v porovnání s 116,8 milionu USD v prvním čtvrtletí 2010. Non-GAAP čistý příjem na akcii činil 0,64 USD, což představuje nárůst o 16 % v porovnání s 0,55 USD v prvním čtvrtletí 2010.
 • Výnosy příštích období: k 31. březnu 2011 činily 460,4 milionu dolarů, což představuje nárůst o 10 % v porovnání s 419,8 milionu USD k 31. březnu 2010.
 • Cash flow: provozní cash flow činil 211,6 milionu USD, což představuje pokles o 3 % v porovnání s 217,8 milionu USD v prvním čtvrtletí roku 2010.
 • Program zpětného odkupu akcií: během prvního čtvrtletí 2011 společnost Check Point zpětně odkoupila 1,52 milionu akcií v celkové hodnotě 75 milionů USD.
 • Peněžní zůstatky a obchodovatelné cenné papíry: 2 572,2 milionů USD k 31. březnu 2011, což představuje nárůst o 520,5 milionů USD v porovnání s 2 051,7 milionu USD k 31. březnu 2010.

Významné události:

V prvním čtvrtletí roku 2011 Check Point představil novou vizi 3D Security. Tato vize nově definuje bezpečnost jako třídimenzionální podnikový proces kombinující bezpečnostní politiky, uživatele ve smyslu orientace na lidský faktor bezpečnosti a metodologii a nástroje na celkové prosazování IT bezpečnosti v 21. století.

Vize Check Point 3D Security se díky nejnovějšímu softwarovému řešení R75 stává realitou. Check Point R75 spolu se čtyřmi novými softwarovými blady pro Application Control, Identity Awareness, Data Loss Prevention a Mobile Access umožňuje organizacím nejrůznější velikosti a typu získat lepší přehled a kontrolu nad daty, zapojení uživatelů do bezpečnostnách procesů a multidimenzionální zabezpečení, to vše v jednom integrovaném řešení.

Check Point i nadále poskytuje pokročilá a oceněná řešení, kterým zákazníci důvěřují:

 • Check Point v testu firewallů příští generace dosáhl 100% úspěšnosti firewallu, softwarového bladu Identity Awareness a uplatňování kontrolních testů výkonnosti. Check Point jako první dodavatel dokončil nezávislý test prováděný laboratořemi NSS a získal hodnocení „Doporučeno“.
 • Softwarový blade Check Point IPS dosáhl v testu nezávislých laboratoří NSS 97,3% účinnosti zabezpečení v testování IPS – tímto nastavil nový standard pro IPS
 • Titul “Channel Champion” od časopisu CRN – architektura softwarových bladů, DLP, IPS a zařízení UTM-1
 • Ocenění časopisu PC Market „Best of IT“, Hong Kong – Check Point Endpoint Security
 • Titul “Channel Champion” od časopisu CRN, Indie – Network Security
 • Produkt roku v oblasti Network Computing Security a Hardware – Check Point UTM-1

Kromě toho, redakce časopisu CRN udělila titul „Channel Chief” Amnonu Bar-Levu, viceprezidentu společnosti Check Point Software Technologies. CRN ocenil jeho podíl na strategickém rozvoji a úspěchu prodejních kanálů společnosti Check Point.

Shwed uzavírá: „Růst společnosti Check Point dokladuje kvalitu našich bezpečnostních řešení a úspěch naší strategie. Zaměřujeme se na jedinou věc – zabezpečení IT prostředí našich zákazníků. Naše nedávno uvedená vize 3D Security posouvá bezpečnost o stupeň výše, když ji definuje jako obchodní proces a kombinací bezpečnostní politiky, uživatele, metodologie a nástrojů na celkové prosazování IT bezpečnosti vytváří nejlepší zabezpečení pro jakoukoli firmu.“

Další článek: Sidechirp: povedený widget, který přidá Twitter na plochu Windows

Témata článku: Point, Champion, Celková bezpečnost, NSS, Celkový příjem, Čtvrtletí, Nejrůznější kanály, Check, Kong, High Point, Check Point, Cash, Flow, Příjem, Channel, Hong Kong, Nezávislý titul


Určitě si přečtěte

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 74

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 60

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11